این را بە رهبر هم بگوئید!

ابراهیم رئیسی، نامزد اصولگرایان، راست افراطی و بیت رهبری در سفر انتخاباتی خود بە استان کردستان، در شهر سنندج برای گروهی از مردم سخنرانی کردەاست. او از جملە گفتە: "... کرد و فارس و ترک نداریم، شیعه و سنی نداریم، همه ایرانی و مسلمان هستیم، کشور متعلق به همه ماست و طبق فرمایش رهبری همه برابریم و تفرقه و نفاق ریشه در دشمنان دارد،...،... همه ملت ایران از حقوق برابر و یکسان برخوردار هستند و هیچ کس بر کس دیگری برتری ندارد."

سخنان او خیلی بە سخنان محمد خاتمی می ماند کە گفت "ایران برای همە ایرانی ها". پس او وارد گفتمان اصلاح طلبان شدە است. البتە درجە صداقتش را کسی نمی داند. به هرحال! اما آیا او جرات دارد این حرفها را هم بە رهبرش بگوید و بمانند اصلاح طلبان از تغییر قانون اساسی و منش در همین رقابت هات انتخاباتی بگوید، آنجا کە اصول و رفتارهائی یافت می شوند کە آحاد ملت را بشدت نابرابر می کند، بعنوان مثال اینکە دین رسمی کشور اسلام شیعی است و رهبر باید شیعی مسلک باشد و سنی ها حق داشتن یک مسجد در مناطق شیعی نشین ندارند و، غیرە؟

آیا او جرات دارد با این سخنانش بە مصاف ساختار نظام محبوبش بر مبنای 'گفتمان تغییر' برود؟ یا اینکە او رفتە تا تمایل تاریخی رای کردستان بە اصلاح طلبان و اعتدالیون را بە نفع خود با ژست های اصلاح طلبانە بشکند؟

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.