مردانگی آقای روحانی یا چشم بستن برآیین دادرسی؟

آقای روحانی در مناظره جمعه شب (22 اردیبهشت 1396) که بطور مستقیم از تلویزیون برای مردم پخش می شد خطاب به قالیباف کاندیدای ریاست جمهوری گفت : "اگردر سال 1384 مردانگی من نبود تو امروز در اینجا ننشسته بودی". به عبارت دیگر آقای روحانی بواسطه موقعیتی که در آن سال از آن برخوردار بوده است مانع از اجرای قانون در برابر تخلفات قالیباف شده است  و اصل دوم  و نوزده قانون اساسی ، همسان و متساوی بودن شهروندان جامعه در برابر قانون را نقض کرده است.

آقای روحانی که امروز بر مسند ریاست جمهوری نشسته  و برای چها سال آینده نیزبه رقابت با دیگر کاندیداتورها برخاسته است،  بایستی بعنوان یک حقوقدان و رئیس جمهور خوب بداند که اولین وظیفه وی اجرای  بلا منازع قانون اساسی و آیین دادرسی است. نادیده گرفتن تخلفات افرادی نظیر قالیباف و بسیاری دیگر به معنای نادیده گرفتن منافع ملی کشور و تعدی به حقوق دیگران خواهد بود.

شرط اول برای رشد  و توسعه اقتصادی، امنیت قضایی همه مردم در برابرقانون است و چشم پوشیدن بر جایگاه و موقعیت اجتماعی افراد در جامعه. از این راه می‌توان اعتماد مردم را برای ساختن جامعه و گشودن تغییر در ساختار سیاسی جلب نمود. همکاری قوای سه گانه، قضائیه، مجریه و مقننه برای برقراری امنیت قضایی از اهمیت بالائی برخوردار است. سیاسی شدن قوه قضائیه و پیروی این قوه از اوامر رهبری و دستگاه های امنیتی مانع بزرگی است برای برقراری امنیت قضایی در کشور. اما تمامی این مشکلات و موانع نمی تواند بهانه ای باشد تا آقای روحانی از اختیارات خود و حمایت میلیونی مردم برای پیشبرد سیاست اعتدالی خود و به عقب نشاندن نیروهای بازدارنده قدم برندارد.

آقای روحانی: مردم نیازی به مردانگی و پهلوان نائب بودن شما و دیگران ندارند، آنچه که تنها از شما انتظار میرود انجام  وظایفی است که قانون اساسی در برابر شما قرار داده، و نیز کوتاه کردن دست دزدانی همچون قالیباف‌ها و زنجانی‌ها و جنگ طلبانی که در‌رده‌های گوناگون حکومت فقاهتی و سپاه پاسداران جا خوش کرده اند

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.