نامه جمعی از وبلاگ نویسان ایرانی به آیت الله خامنه ای در مورد مرگ امیدرضا میرصیافی

به دنبال درگذشت امید رضا میرصیافی، وبلاگ نویس جوانی که در درون زندان درگذشت و گزارشگران بدون مرز احتمال قتل او را مطرح کرده اند، جمعی از وبلاگ نویسان ایران تصمیم به ارسال نامه ای به آیت الله خامنه ای، رهبر و بالاترین مقام جمهوری اسلامی گرفتند. متن این نامه به شرح زیر است:

آیت الله سید علی خامنه ای مقام رهبری جمهوری اسلامی ایران
با سلام
همانطور که مطلع هستید یک جوان وبلاگ نویس به نام امید رضا میرصیافی که به جرم اهانت به شما در زندان به سر می برد و به دو سال و نیم زندان محکوم شده بود، چند روز پیش در زندان درگذشت. گزارشگران بدون مرز احتمال قتل او را بر اساس شواهدی که پیوست این نامه است اعلام می کنند. امید رضا میرصیافی قبل از زندان به حکم خود معترض بود و آن را ناعادلانه می دانست و معتقد بود هیچگونه توهینی به شما نکرده است و حتی در رای دادگاه مشخص نشده بود که جملات توهین آمیز ایشان چیست.
پس از فوت ایشان ما با مطالعه آرشیو وبلاگ ایشان که به دلیل مطالب همان وبلاگ زندانی بود، متوجه نشدیم که کدام مطلب ایشان در مورد شما توهین آمیز بود و مستحق دو سال و نیم زندان بوده است.
ایشان در یک دادگاه غیر علنی محاکمه شد در حالی که درخواست برگزاری دادگاه علنی را داده بود.
حال سوال ما که تعدادی از وبلاگ نویسان ایرانی هستیم در چند موضوع تقدیم می شود
1- با توجه به اینکه اتهام امید رضا توهین به شما بود و ما موفق نشدیم مطلب توهین آمیزی در وبلاگ ایشان پیدا کنیم لطفا توضیح دهید که کدام مطلب ایشان در مورد شما چنان توهین آمیز بود که حکومت جمهوری اسلامی، ایشان را مستحق دو سال و نیم زندان می دانسته است
2- چرا دادگاه ایشان به صورت علنی برگزار نشد و چرا مفاد اصل 168 قانون اساسی که بیان می دارد متهم سیاسی باید در دادگاه علنی و با حضور هیات منصفه محاکمه شود در مورد ایشان رعایت نشد؟ چرا دفاعیات ایشان در دادگاه به اطلاع افکار عمومی رسانده نشد؟ آیا شما برای متهم سیاسی این حق را قائل نیستید که در برابر افکار عمومی بتواند از اتهامش دفاع کند؟
به غیر از ایشان تقریبا تمام متهمین سیاسی در سالهای اخبر در دادگاه غیر علنی محاکمه می شوند. آیا حکومت به صورت ناعادلانه این افراد را محاکمه می کند که دوست ندارد افکار عمومی شاهد دفاعیات متهم باشند؟
3- آیا شما در جریان اتهام امید رضا میرصیافی و دفاعیات ایشان بودید؟ اگر بودید آیا با حکم دادگاه موافق بودید؟
اگر در جریان نبودید لطفا توضیح دهید که مگر در سال چند نفر به اتهام توهین به شما زندانی می شوند که شما از پرونده این افراد بی خبر هستید؟
آیا این مسائله را نابجا می دانید که ما انتظار داشته باشیم که بالاترین مقام حکومت، از جریان پرونده افرادی که به اتهام توهین به خود او زندانی می شوند مطلع باشد تا مبادا شخصی بی گناه به دلیل انتقاد از او به زندان نیافتد.؟
4- جناب آیت الله خامنه ای در سخنرانی در سال گذشته فرموده بودید انتقاد از رهبر آزاد است حال سوال ما این است ما وبلاگ نویسان باید چگونه از شما انتقاد کنیم که به زندان نیافتیم و عواقب زندان که متوجه چندین زندانی سیاسی در یک ماه اخیر شده است، متوجه ما نشود؟

با تشکر از وقتی که می گذارید و پاسخی که خواهید داد.
جمعی از وبلاگ نویسان ایرانی

امضاها تا اکنون
سیامک فرید http://belgiran.blogfa.com/
صنم کازرونی http://newsiniran.blogsky.com
فرشته قاضی http://fereshteh.blogfa.com/
شیوا نوجو http://zananemelli.blogspot.com/
عباس معروفی http://maroufi.malakut.org/
علی رضا محمد ظاهری http://shampilix.wordpress.com/
سمیه جهانگیری http://jahangiry.mihanblog.com
کاوه رضایی http://notes.kaaveh.net/
حمید توکلی http://www.kntoosi.com/
شهریار ایازی http://komite-aghwam.blogfa.com/
عبدالقادر بلوچ http://balouch.blogspot.com/
کریم پورحمزاوی http://ayandema.blogspot.com
بهزاد مهرانی http://www. behzadmehrani.blogfa.com/
شایگان اسفندیاری http://gameron.wordpress.com
فریبرز شمشیری http://www.rottengods.com
وحید میلانی www.1canadian. blogspot. com
اختر قاسمی http://akhtarghasemi.blogfa.com
سیامک عبدی http://www.siamakold.blogspot.com
فضائل عزیزان http://azizanpress.blogspot.com/
محمد افراسیابی http://amooarvand.wordpress.com/
پیمان روشن ضمیر http://ospeyman.org
علی رضا نوری زاده http://www.nourizadeh.com/
در صورتی که شما وبلاگ نویس هستید و مایلید این نامه را امضا کنید لطفا تایید خود را به همراه آدرس وبلاگ خود، به این ایمیل بفرستید.
7tir. com@gmail.com

منبع: 
7 تیر

افزودن نظر جدید