سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲

كار، ارگان سازمان فداييان خلق ايران (اكثريت)

سه شنبه ۴ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۲

بیانیه ۵۴

مبارزه برای بهتر زیستن در هر جایی باشد کاری ارزشمند، قابل دفاع و حمایت است، در این راستا فعالیت زندانیان برای دست یابی به حقوق انسانی خود ستودنی است که فعالین، کارگران و تمامی نهاد های داخلی و جهانی موظف به حمایت های بی وقفه از آنها هستند.

 شاهرخ زمانی کارگر نقاش و عضو هییت باز گشایی سندیکای نقاشان و تزئینات ساختمانی و عضو شورای نمایندگان کمیته پیگیری ایجاد تشکلهای کارگری را بدون هیچ دلیل و مدرکی دستگیر کرده، بر علیه او پرونده سازی کردند. علی رغم اینکه در پرونده ساخته شده نیز هیچ مدرک و دلیلی برای محاکمه او وجود ندارد.طبق اعترافات قاضی پرونده حملبر که در دادنامه به صورت واضح نوشته است که شاهرخ زمانی تمامی اتهامات را رد کرده است . پس او کاملا” بیگناه است. اما کاملا” غیر قانونی، شاهرخ را بنا به اعترافات شخص دیگری(متهم ردیف چهارم) محاکمه کرده و با اتهامات دروغین به ۱۱ سال زندان محکوم نمودند. در زندان تبریز با ایجاد جو و فضای نامناسب و خطر ناکی برای او و دیگر زندانیان سیاسی و کارگری زندان را به جهنم واقعی تبدیل کرده اند. او را به زندان یزد تبعید کردند. بعد از دو ماه مجددا” او را به زندان مرکزی تبریز بر گرداندند و اکنون او را در زندان تبریز هر دو روز یک بار از بندی به بند دیگر انتقال می دهند ما بدون هیچ قید و شرطی خواهان آزادی فوری شاهرخ زمانی و دیگر زندانیان کارگری و سیاسی هستیم . در این راستا از تمامی کارگران، تشکل ها، نهادها و آزادیخواهان و جوانان می خواهیم از هر طریق ممکن بر جمهوری اسلامی جهت آزادی زندانیان فشار بیاورند.

 

زندان مرکزی تبریز به دلیل چنگ و دندان نشان دادن مسئولین سازمان زندانها به عنوان افزایش تنبیه ها آبستن حوادث است.

به دنبال قتل  محمد رنگ گری که زیر مشت و لگد توسط مسئولین زندان مرکزی تبریز در تاریخ  27/5/1391 کشته شد و شکایت خانواده مقتول و اعتراضات زندانیان، قوه قضایی مجبور شد قاتلین را تحت تعقیب قرار دهد. همچنین برای پنهان کرد ساختار جنایت پرور نظام  جمهوری اسلامی بخصوص سیستم مدیریتی زندانها و برای کنترل جو خشم و نفرت زندانیان، سازمان زندانها اقدام به تعویض مدیریت و برخی از مسئولین زندان مرکزی تبریز کرده است.

اکنون مسئولین جدید برای ارعاب و انتقام گیری از زندانیان معترض و شاکی علیه   ضرب و شتم و شکنجه طرح  اتهام زنی را گسترش می دهند، این مسئولین می خواهند بخصوص در پی قتل محمد رنگ گری از زندانیانی که  دست به اعتراض و افشاگری های کارسازی زده بودند انتقام و زهر چشم بگیرند. در این راستا زندانیان را تهدید به پرونده سازی و وارد کردن اتهامات  جدید کرده اند . هر روز به بهانه های واهی اقدام به ضرب و شتم دوره ای زندانیان می کنند .

طبق اخبار رسیده روز چهارشنبه ۳/۷/۱۳۹۱ یکی از زندانیان به نام فردین مرادی که از فعالین ملی آذربایجان است و به شش سال حبس محکوم شده با اتهامات واهی  که از آن جمله می توان توهین به شهدا را نام برد، را احضار کرده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند. در پی اعتراض وی که به چه دلیل مرا می زنید، او را به بند مواد مخدر که بدترین قسمت زندان تبریز است و در آن بند  حتی جا برای خوابیدن نیست، فرستادند، وی در اعتراض به این عمل اعتصاب غذا کرده است. لازم به ذکر است که هم بندان او در اعتراض به ظلمی که به فردین مرادی شده است نامه ی اعتراضی نوشته اند. ولی به جای رسیدگی به این اعتراض جهت ترساندن معترضین، نامه ای از مسئولین زندان به شاهرخ زمانی نشان داده اند و وی را متهم به توهین به مقام رهبری و تبلیغ علیه نظام وسعی  در ایجاد شورش در زندان کرده است. مطمئنا” این گونه اتهامات بی اساس بر علیه شاهرخ زمانی چیزی جز پرونده سازی برای او نیست که  توسط مسئولین برای خفه کردن اعتراضات ادامه دار یک ماهه اخیر زندانیان علیه ضرب و شتم و قتل های رخ داده صورت می گیرد.

پس از عوض شدن مدیر یت زندان ، زندانیان یک درخواست ۱۴ ماده ای جهت بهبود شرایط زندان به او داده اند که مدیر عامل تنها کاری که در این رابطه انجام داد، این بود که یک بازدید ۴۰ ثانیه ای از بند متادون انجام داده است همچنین آنها یک درخواست ۱۰ ماده ای نیز به رئیس زندان داده اند تا شاید بتوانند شرایط زندان را کمی قابل تحمل نمایند در عوض آنها نه تنها به درخواست ها رسیدگی نکردند بلکه سعی دارند با نسبت دادن اتهامات واهی به این زندانیان آنها را وادار به سکوت نمایند. 

مبارزه برای بهتر زیستن در هر جایی باشد کاری ارزشمند، قابل دفاع و حمایت است، در این راستا فعالیت زندانیان برای دست یابی به حقوق انسانی خود ستودنی است که فعالین، کارگران و تمامی نهاد های داخلی و جهانی موظف به حمایت های بی وقفه از آنها هستند. اکنون که مسئولین زندان مرکزی تبریز برای شکستن مقاومت زندانیان در جهت کسب مطالبات خود اقدام به افزایش اتهام زنی، ضرب و شتم کرده اند، نباید زندانیان را تنها گذاشت. وظیفه فوری و عاجل تمامی فعالین و مدافعین حقوق بشر، نهادها و سازمانهای داخلی و بین المللی و احزاب و سازمانهای سیاسی است که هر چه زودتر و قبل از اینکه جنایت کاران جمهوری اسلامی موفق به شکستن مقاومت و تحمیل اتهامات واهی جدید علیه زندانیان شوند آنها را با اعتراضات متحدانه ، مستمرو برنامه ریزی شده و هماهنگ تحت فشار و افشا گری گسترده وادار به عقب نشینی کنیم. اگر در چنین شرایط حساس  فرصت را از دست بدهیم ضربات سخت وجبران ناپذیری به زندانیان وارد خواهد شد.

 

کارگران ، فعالین ، دانشجویان ، جوانان و مردم مبارز:

 

امروز فرزندان مبارز شما برای بدست آوردن حقوق و آزادی خویش در زندان مرکزی تبریز همچون خود شما سینه به سینه در مقابل نظام ارتجاعی که مستقیم و غیر مستقیم باعث ایجاد مشکلات و بحران های شده ، ایستاده اند، این نظام  زندگی میلیونها انسان را فلج کرده و در راستای حفظ حاکمیت خود سرکوب همه جانبه را در کارخانه ها، مدارس و دانشگاه ها و در کوچه و خیابان همیچین در زندانها به شدت افزایش داده است  در چنین شرایطی دفاع از آزادی زندانیان، به مانند وجود آب برای زیستن ضرورت حیاتی دارد. خصلت سنتی نظام ارتجاعی جمهوری اسلامی است که همیشه برای مرعوب کردن توده های معترض اول اقدام به سرکوب شدید زندانیان می کند بنا براین شکست دادن جمهوری اسلامی در این حوزه بخشی از شکست دادن او در کارخانه، دانشگاه و مدرسه و کوچه و خیابان است. بیاید، بدون اینکه زمان را از دست بدهیم به اعتراضات متحدانه اقدام کنیم.

احزاب و سازمانهای مبارز باید در چنین شرایطی از نهایت امکانات خود و رابطه های بین المللی خویش در اعتراضات عملی  استفاده کنند. که با توجه به شرایط سخت داخلی و جهانی جمهوری اسلامی را وادار به  عقب نشینی نمایند. اکنون بهترین فرصت برای چنین کاری است که می توان از شرایط فعلی به نفع زندانیان استفاده کرد.

 

پیش بسوی اتحاد بیشتر، برای فشار بیشتر!!

پیش بسوی اعتراضات گسترده و متحدانه با شعار :

کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد.

کمیته حمایت از شاهرخ زمانی

 

۴/۷/۱۳۹۱

www.chzamani.blogspot.com

 freeshahrookh@gmail.com

 

تاریخ انتشار : ۱۴ مهر, ۱۳۹۱ ۹:۲۰ ب٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سخن روز

آغاز جنگ و حماسه مقاومت خرمشهر:‌ مصاحبه نشریه کار با اکبر دوستدار

خبر حمله عراق را در واقع ما با مشاهده بمباران اهواز و آبادان دریافت کردیم. هواپیماهای عراقی در همان ساعات اول، بسیاری از شهرهای خوزستان و جمعاً ده شهر کشور را بمباران کردند. البته هدف مقدم و اصلی آنها تسخیر برق آسای خرمشهر توسط نیروی زمینی بود که در نزدیکی مرز عراق قرار داشت. از قرار و طبق نقشه جنگی صدام، آبادان، اهواز، دزفول و سوسنگرد اهداف بعدی آنان بودند. ۱۲ لشکر زرهی عراق با همه تجهیزات بسوی خرمشهر سرازیر شده بودند.

مطالعه »
یادداشت

جنبش زن زندگی آزادی، به مثابه جنبش علیه سلطه و استبداد

یک سال از روزهایی که زنان به اعتراض به قتل حکومتی مهسا “ژینا” روسری های خود را بعنوان نماد و  سمبل اقتدار جمهوری اسلامی به آتش کشیده و با شعار “زن، زندگی، آزادی” همبستگی عمیق جهانیان را بخود جلب کردند،  گذشت. جنبشی که در یک سال گذشته شاهدش بودیم، یکباره آغاز نشده و پیش زمینه های آن به سال های سال قبل به  خصوص بعد از انقلاب ۵۷ بر میگردد.

مطالعه »
آخرین مطالب

شرایط کار پیک های تحویل غذا بسیار بد است!

کمی پس از اینکه اسد به عنوان یک پیک تمام وقت تحویل غذا، در واشنگتن دی سی شروع به کار کرد، حین کار توسط یک ماشین مورد صدمه قرار گرفت. دوچرخه الکتریکی که او برای کار تحویل غذا خریداری کرده بود، آسیب دیده ولی هنوز کار میکرد. وقتی اسد با شرکت ارسال کالا تماس گرفت تا آنها را از حادثه مطلع کند، شرکت از او خواست که به کارش ادامه داده و غذایی که حمل می کرد را تحویل مشتری بدهد …

بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و فشار بر معلمان مدارس و استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان!

صدور احکام پرشمار «تعلیق از تحصیل»، «تبعید و انتقال اجباری» و «اخراج» برای دانشجویان معترض، «لغو مجوز و منع فعالیت شماری از تشکل‌های دانشجویی» و موج اخراج ده‌ها استاد و اعضای هیات علمی از جمله اقدامات … دستگاه‌های امنیتی جمهوری اسلامی و مدیران دانشگاه‌ها علیه اعتراضات دانشگاهیان است.

افزایش ترک تحصیل در کشور

مدام بر تعداد کودکانی که یا پا به مدرسه نمی‌گذارند یا ترک تحصیل می‌کنند افزوده می‌شود. آنان نیز به جمع کثیر کودکان کار می‌پیوندند.

فرزندان ایران، این گل‌های خندان

باری با همهٔ این دردها و آلام ما به این نوباوگان باهوش و مبتکر که سازندهٔ آیندهٔ زیبا و معطر ایران رنگارنگند، باورمندیم و بیش از حد امیدواریم‌ و مطمئن‌یم که با فداکاری و ایثار والدینی که با «دلی خونین، لبی خندان» و آغوشی گشاده در مقابل فرزندان‌شان دارند، روزهای بسیار شادابی را پیش رو داریم و هم‌چنین با پیوستگی و تمرکز بر خواست‌های بر حق، کودکان و نوجوانان میهن‌مان در جهان کاملاً متفاوت آینده نقش‌های مثبتی بر عهده خواهند گرفت.

یادداشت

جنبش زن زندگی آزادی، به مثابه جنبش علیه سلطه و استبداد

یک سال از روزهایی که زنان به اعتراض به قتل حکومتی مهسا “ژینا” روسری های خود را بعنوان نماد و  سمبل اقتدار جمهوری اسلامی به آتش کشیده و با شعار “زن، زندگی، آزادی” همبستگی عمیق جهانیان را بخود جلب کردند،  گذشت. جنبشی که در یک سال گذشته شاهدش بودیم، یکباره آغاز نشده و پیش زمینه های آن به سال های سال قبل به  خصوص بعد از انقلاب ۵۷ بر میگردد.

مطالعه »
بیانیه ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
پيام ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
بیانیه ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

شرایط کار پیک های تحویل غذا بسیار بد است!

یک سال پس از آغاز جنبش “زن، زندگی آزادی” − تلاشی برای تحلیل وضعیت

بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها و فشار بر معلمان مدارس و استادان دانشگاه‌ها و دانشجویان!

افزایش ترک تحصیل در کشور

فرزندان ایران، این گل‌های خندان

بیانیهٔ مشترک جمعی از دانشجویان رشته‌های هنری دانشکدگان هنرهای زیبا و دانشگاه هنر تهران به‌ مناسبت آغاز سال تحصیلی جدید