چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰

كار، ارگان سازمان فداييان خلق ايران (اكثريت)

چهارشنبه ۵ مهر ۱۴۰۲ - ۰۸:۲۰

زندگی واقعی درشکم کوسـه ها آغاز می شود

...چطور؟ نشنیدی؟ نظر سنجی کردند، سی و هفت کشور که اغلب اروپائی هستند نظر مساعد بر مداخله دارند. حکومت جمهوری اسلامی پای بند هیچ اصولی نیست. حتی به قانون اساسی خودش، به قوانین مصرحه جاری مملکت خودش، به همه دندان نشان می دهد. کشور های حوزه خلیج فارس را تهدید به حمله و عملیات نظامی کرده است

اگر کوسه ها آدم بودند باماهیهای کوچولو مهربانتر می شدند؟

آقای کـی گفت: البته اگرکوسهها آدم بودند

توی دریابرای ماهیها جعبه های محکمی می ساختند

همه جورخوراکی توی آن می گذاشتند

مواظب بودندکه همیشه پرآب باشند

هوای بهداشت ماهی های کوچولو راهم داشتند

برای اینکه هیچوقت دل ماهی کوچولو نگیرد

گاهگاهی میهمانی های بزرگ برپا می کردند

چون که

گوشت ماهی شاد از ماهی دلگیر لذیزتر است

برای ماهی هامدرسه می ساختند

وبه آنهایاد می دادند

که چه جوری به طرف دهان کوسه شنا کنند

درس اصلی ماهیها اخلاق بود

به آنها می قبولاندند

که زیباترین و باشکوهترین کاربرای یک ماهی این است

که خودش را در نهایت خوشوقتی تقدیم یک کوسه کند

وچه جوری خود را برای یک آینده زیبا مهیا کنند

آینده ای که فقط ازراه اطاعت بدست می آید

اگرکوسه ها آدم بودند

در قلمروشان البته هنر هم وجود داشت

از دندان کوسه تصاویر زبیا و رنگارنگی می کشیدند

ته دریا نمایشنامه به روی صحنه می آوردند که درآن ماهی کوچولوهای قهرمان

شاد و شنگول به دهان کوسه ها شیرجه می رفتند

همراه نمایش آهنگهای محسورکننده ئی می نواختند که بی اختیار

ماهیهای کوچولوبه طرف دهان کوسه ها می کشاند

در انجا بی تردید مذهبی هم وجود داشت

که به ماهی ها می آموخت

” زندگی واقعی در شکم کوسه ها آغاز می شود”

“برتولت برشت “

دارند سرازیر می شوند. بوی خون را شنیدند، خودشان را آماده کردند.

… منظورت کی ها هستند؟

.. . مگرتواوضاع احوال نیستی؟ خلیج فارس شده جولان گاه ناوهای آمریکائی و انگلیسی و از فردا هم آلمان و فرانسه هم خودشان را می رسانند. کوسه ها بوی خون را شنیدند و دارن خود را آماده می کنند.

… برای کی و چی می آیند؟

… افغانستان و عراق دو تجربه پیش روی ما است. تو افغانستان طی سی سال امریکائی ها و دوستانشان هر کار توانستند انجام دادند، دیدند ثمر ندارد عاقبت اشغالش کردند. با کمک همه طرف ها، چند روز پیش هم فرمانده عملیاتشان را بابت درز دادن خبری تعویض کردند. مجاهدین افغان را تغذیه کردند وقتی فهمیدند یک مشت قاچاق چی نمی توانند، سر یک سفره کارشان را تقسیم کنند و در شهر کابل فقط چهار تا دولت تشکیل دادند، طالبان را به جانشان انداختند و شش سال هم این آموزش دیده های مکتب حوزه های سنی پاکستان و حمایت های پنهان بی نظیر بوتو و شماری از کشورهای عربی، عاقبت ملک طلق القاده شد.

آمریکائی ها خودشان وارد عمل شدند.همه اش به خاطر دو تا لوله بود، (تـاپـی و آ یـپـی) طرح های مهار تروریسم افسانه بود. شعارشان هم این بود: حمله، انهدام،اشغال و عمران. سرازیر شدند به افغانستان، بیست و پنج کشور، الان مردم افغانستان بخواهند خواسته هایشان رابه آنها بفهمانند باید بیست و پنچ زبان یاد بگیرند و چون پشتون های خودشان، تاجیک هاشان و هزاره ها نتوانستند با زبان مادری چند سالی دوام بیاورند چون ماهی های دلگیری بودند و به دهان کوسه ها طعمشان نمی چسبید. زمان عملیات اشغال بزرگ، یک ماهی دست آموز با خودشان آوردند، تو آمریکا رستوران داشت. حامـــد کرزای، حالا خیالشان راحت است. البته مدرسه می سازند، بیمارستان می سازند، جاده می سازند، چند تا حزب و گروه هم فعالیت می کنند و برای ما ایرانی ها هم روزنامه نگارانشان دلسوزی هم می کنند. همه اینها سر ذخائر معادن” لیتیوم” است که زیر کوههای هندوکش، مخفی شده و مجاهدین افغان و طالبان، مکانیسم بهرمندی را نداشتند و باید چندین سال یکدیگر را تکه پاره می کردند، آواره تمام خاک جهان می شدند تا معلوم شود کوسه ها چرا اینقدر دلسوز شدند. پنتاگون چه معجزاتی که نمی کند. عراق هم که داستان خود را دارد. بعد از هشت سال جنگ با ایران صدام صورت حساب پیش روی کشورهای عرب قرار داد، کشور او هم مخروبه شده بود و به تنهائی نمی توانست پاسخ گو باشد، دندان به همه نشان داد، محاصره اقتصادی اش کردند، برای او چه فرقی می کرد قبلا ملت عراق را به دار وتیر می بست، اینبار از نبود دارو و مواد غذائی، از سر نعمت کوسه ها دسته دسته کودکان و مردم بی نوا تلف میشدند. دیکتاتورها کی غم مردم داشتند و دارند.عاصی شد و به کویت حمله کرد. دولت و امیرو غیرو کویت را گذاشتند با خزانه و پول و طلا ، فرار را به قرار ترجیع دادند و صدام، از خوان یغما به نوائی رسید اما دیری نپائید که کوسه ها به هم گفتند گوشت صدام هم دلگیر است و باید دست بکار بشوند و عراق را کردها که دهسال قبل شمال و بخش کرد نشین را در تیول خود داشتند ،همیاری کردند و عراق به اشغال نیروها ی ناتو و … درآمد.

بوی نفت عراق هم برای اشغالگران، بوی بدی نبود. به ماهی ها کوچولو هم درس دولت مداری دادند و بعد از کشمکش هائی، بالاخره به آنها گفتند دندان ما را نگاه نکنید. سرنیزه های ما هم برای تشریفات اداری و رژه است، انتخابات بگذارید و پیش بروید. و عراق هم سرو سامان گرفت و انتخاباتی بهتر از انتخابات ایران برگزار شد. الحق و ال انصاف، تقلب نشد، تظاهرات میلیونی نشد، تازه تاجزاده که معاون سیاسی وزارت کشور زمان خاتمی بود از زندان جمهوری اسلامی، انتخابات عراق را زیر برق سرنیزه های (نخوان دندان های تیز وبران کوسه) ستود. چقدر این حاکمیت قهار جمهوری اسلامی، کارنامه اش بد شده که زندانی سیاسی ما حسرت انتخابات عراق را باید بخورد. پس عراق هم امن شد. چرا کوسه ها دوباره سرازیر شدند به خلیج فارس؟ آیا ما به سمت جنگ می رویم؟ و کوسه ها دندان برای چه تیز کرده اند؟

.. . من فکر می کنم جنگی در کار نیست. برای کنترل وارد عمل شده اند. چون اگر جنگی در بگیرد، ایران افغانستان و عراق نیست.

.. . چطور؟ نشنیدی؟ نظر سنجی کردند، سی و هفت کشور که اغلب اروپائی هستند نظر مساعد بر مداخله دارند. حکومت جمهوری اسلامی پای بند هیچ اصولی نیست. حتی به قانون اساسی خودش، به قوانین مصرحه جاری مملکت خودش،به همه دندان نشان می دهد. کشور های حوزه خلیج فارس را تهدید به حمله و عملیات نظامی کرده است. آنها هم توی این پنج سالی که آقای احمدی نژاد بر سر کار است کلی از کیسه خرج کردند و جنگ افزار مدرن خریداری کردند. ترس برشان بر داشته و میدانی که ماهی کوچولو های شادی هستند و زیر دندان کوسه ها سالهاست مزه مزه می شوند. حالا تو فکر می کنی یکی پیدا شده کشور خودش را تا سر حد فلاکت و نیستی کشانده آن تهدید ها تهی است. مردم خودش را بدون سلاح و با سکوت قتل عام کرده و هر روز یک داستان راه می اندازد تا تمام تاروپود کشور را به زیر پوتین پاسدارها و نظامیان بکشاند، کشورهای عربی، این حوادث ایران را دنبال می کنند، توی کشورهای خودشان هم سبزها برای ایران . و جنبشمدنی فعالیت دارند، می شناسند احمدی نژاد و ولی فقیه و نظامیان ایران را. قرار گاه خاتم الانبیا هشت صدو دوازده شرکت در داخل و خارج در حال فعالیت دارد و بخشی از انها تو کشور های عربی هستند. در اروپا، کانادا، انگلستان … همه اینها به کنار، غنی سازی اش را راه انداخته و فرداست که به دندان اتمی مجهز شود .کی توان مقابله را خواهد داشت. برای سرکوب داخل هم اصلا مسئله اش نیست بخواهد حاکمیت را حفظ کند حمام خون براه بیاندازد. خودش یک پا کوسه شده است.

همه اینها را که گفتی، من فکر نمی کنم در خلیج فارس جنگی در بگیرد. همه اش برای کنترل ایران و سپاه پاسدارن است. در این بین اسرائیل هم پر بی مدعا نیست. بهرحال بعد از انقلاب، ایندو همیشه به هم دندان نشان دادند و ایران با توجه از حمایت هایش از حماس و حزب الله لبنان و… برای اسرائیل یک خطر همیشگی است و آنها هم بدشان نمی آید توی این میهمانی بزرگ کوسه ها باشند.همه هدفشان این است که ایران به دندان اتمی مجهز نشود. برای این است که دارند ما را محاصره اقتصادی می کنند و در خلیج فارس اتراق کرده اند. توی این اوضاع و احوال که ما خود معترض به همه ارکان نظام در میدان هستیم، این کوسه ها به چه فکری هستند. مشکل ما را دو چندان می کنند. تازه طبقه متوسط شکل گرفته و صدایش را هم تا آن طرف آبها، رسانده، با این کارشان ، همه ما را به ماهی های دلگیر تبدیل می کنند، ما نمی خواهیم به آن شرایط و وضعیت دچار شویم، ما برای اینکه در کشور ما آزادی نیست، قانون نیست، ظلم و دیکتاتوری است، در صحنه هستیم. دعوای ما دعوا بین ماهی های شاد و دلگیر است. برای کوسه ها چه فرقی می کند.

… اشتباه می کنی، شاد و دلگیری ماهی ها را کوسه ها تشخیص می دهند و همانطور که تا حالا در افغانستان، یوگسلاوی، عراق نشان دادند، “زندگی واقعی در شکم کوسه ها آغاز می شود.”

تاریخ انتشار : ۵ تیر, ۱۳۸۹ ۶:۴۷ ب٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سخن روز

آغاز جنگ و حماسه مقاومت خرمشهر:‌ مصاحبه نشریه کار با اکبر دوستدار

خبر حمله عراق را در واقع ما با مشاهده بمباران اهواز و آبادان دریافت کردیم. هواپیماهای عراقی در همان ساعات اول، بسیاری از شهرهای خوزستان و جمعاً ده شهر کشور را بمباران کردند. البته هدف مقدم و اصلی آنها تسخیر برق آسای خرمشهر توسط نیروی زمینی بود که در نزدیکی مرز عراق قرار داشت. از قرار و طبق نقشه جنگی صدام، آبادان، اهواز، دزفول و سوسنگرد اهداف بعدی آنان بودند. ۱۲ لشکر زرهی عراق با همه تجهیزات بسوی خرمشهر سرازیر شده بودند.

مطالعه »
یادداشت

جنبش زن زندگی آزادی، به مثابه جنبش علیه سلطه و استبداد

یک سال از روزهایی که زنان به اعتراض به قتل حکومتی مهسا “ژینا” روسری های خود را بعنوان نماد و  سمبل اقتدار جمهوری اسلامی به آتش کشیده و با شعار “زن، زندگی، آزادی” همبستگی عمیق جهانیان را بخود جلب کردند،  گذشت. جنبشی که در یک سال گذشته شاهدش بودیم، یکباره آغاز نشده و پیش زمینه های آن به سال های سال قبل به  خصوص بعد از انقلاب ۵۷ بر میگردد.

مطالعه »
آخرین مطالب

سوئد…کجا میرویم؟

اگر آمار و ارقام و اطلاعات هم نتواند تقدیر را بازگو کند منطق آدمی میتواند یک نتیجه ای بگیرد. جهان گام به گام بسوی شرایط تنازع بقا کشیده میشود، شرایطی که در آن، کشوری مثل ایران ماهی زنده در ماهیتابه زورگویان خواهد بود. ما به دروازه جهنم نزدیک میشویم و این در حالیست که نه مردم و نه اپوزیسیون و نه حکومت و دولت هیچکدام چه باید کرد را نمیدانند یا نمیخواهند به گونه منطقی به آن فکر کنند.

آغاز محاکمه ۳۲ نفر از اهالی روستای آق‌دره وسطی به جرم حمایت از کارگران معترض معادن آق‌دره!

این محاکمه جزئی از مقاومت و سرکوب‌های دنباله‌دار در آق‌دره است. اهالی این منطقه که به واسطه‌ی فعالیت‌های معدنی امکان کشاورزی و دامداری را از دست رفته می‌بینند، برای بقا چاره‌ای جز کار در این معادن ندارند و مدیران و صاحب امتیازان معدن نیز با علم به این موضوع بیشترین بهره‌کشی و سرکوب‌ها را بر آنان اعمال می‌کنند.

توده را با جنگ صنفی آشنا باید نمود

توده را با جنگ صنفی آشنا باید نمود
/
کشمکش را بر سر فقر و غنا باید نمود
/
در صف حزب فقیران اغنیا کردند جای
/
این دو صف را کاملاً از هم جدا باید نمود

رویدادهای اخیر در منطقه قره باغ کوهستانی

نیروهای نظامی جمهوری آذربایجان روز سه شنبه، ۱۹سپتامبر با نقض خط آتش به منطقه خودمختار قره باغ حمله کردند. بر اثر این حمله گسترده، غیر از هدفهای نظامی، منازل مسکونی، مدارس و شهروندان عادی آماج بمباران زمین و هوایی قرار گرفتند، خانواده ها از هم فرو پاشیده و شماری از جمله کودکان مفقود شده اند. خبرهای نگران کننده ای از اقدامات لجام گسیخته نیروهای آذربایجانی علیه شهروندان عادی به گوش می رسد.

شرایط کار پیک های تحویل غذا بسیار بد است!

کمی پس از اینکه اسد به عنوان یک پیک تمام وقت تحویل غذا، در واشنگتن دی سی شروع به کار کرد، حین کار توسط یک ماشین مورد صدمه قرار گرفت. دوچرخه الکتریکی که او برای کار تحویل غذا خریداری کرده بود، آسیب دیده ولی هنوز کار میکرد. وقتی اسد با شرکت ارسال کالا تماس گرفت تا آنها را از حادثه مطلع کند، شرکت از او خواست که به کارش ادامه داده و غذایی که حمل می کرد را تحویل مشتری بدهد …

یادداشت

جنبش زن زندگی آزادی، به مثابه جنبش علیه سلطه و استبداد

یک سال از روزهایی که زنان به اعتراض به قتل حکومتی مهسا “ژینا” روسری های خود را بعنوان نماد و  سمبل اقتدار جمهوری اسلامی به آتش کشیده و با شعار “زن، زندگی، آزادی” همبستگی عمیق جهانیان را بخود جلب کردند،  گذشت. جنبشی که در یک سال گذشته شاهدش بودیم، یکباره آغاز نشده و پیش زمینه های آن به سال های سال قبل به  خصوص بعد از انقلاب ۵۷ بر میگردد.

مطالعه »
بیانیه ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
پيام ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
بیانیه ها

در سالگرد قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی: ایران به پیش از جنبش تنیده در جان مردم و میهن برنمی‌گردد!

جنبش «زن‌ زندگی، آزادی»، در بطن جامعه حضور دارد و مطالبات بنیادین آن در حال تکوین است. خواست استقرار جمهوری مبتنی بر جدایی دین از حکومت، بر پایهٔ ارزش‌های جهان‌شمول حقوق بشر و با تأکید ویژه بر آزادی، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی، به‌یمن مبارزهٔ مردم ایران تحقق خواهد یافت!

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

سوئد…کجا میرویم؟

آغاز محاکمه ۳۲ نفر از اهالی روستای آق‌دره وسطی به جرم حمایت از کارگران معترض معادن آق‌دره!

توده را با جنگ صنفی آشنا باید نمود

رویدادهای اخیر در منطقه قره باغ کوهستانی

شرایط کار پیک های تحویل غذا بسیار بد است!

یک سال پس از آغاز جنبش “زن، زندگی آزادی” − تلاشی برای تحلیل وضعیت