کاروان صلح خواهی ولایت هرات در غرب افغانستان روز سه‌شنبه ۷ اوت ۲۰۱۸ بخاطر ختم جنگ و تأمین صلح در این کشور با پای پیاده راهی کابل شدند. به گزارش خبرنگار العربیه در افغانستان؛ این کاروان شامل ۲۰ معلول می‌باشد و قرار است پیام صلح را از مسیر جنوب افغانستان به تمام گروه‌های درگیری جنگ برساند.

این معلولان که خود قربانی جنگ هستند از گروه طالبان می‌خواهند که با حکومت افغانستان صلح کنند و جنگ را پایان دهند. این معلولان گفتند: «از جنگ خسته شده‌ایم و از تمام گروهای درگیر می‌خواهیم که بیشتر افغانستان را ویران نکنند و نسل آینده را قربانی جنگ نسازند».

این معلولان هرات تاکید کردند، این یک حرکت مردمی و صلح خواهی است و هدف‌شان تأمین صلح و پایان جنگ می‌باشد. قابل ذکر است که چند ماه پیش برای اولین بار در افغانستان، کاروان صلح خواهی در ولایت هلمند در جنوب این کشور راه‌اندازی شد و اعضای این کاروان صلح خواهی مسیر طولانی هلمند – کابل را با پای پیاده طی کردند.

در حال حاضر این کاروان صلح خواهی هلمند به یک حرکت مردمی صلح خواهی افغانستان تبدیل شده و در این روزها در خیمه‌های تحصن در شهر کابل بسر می‌برند.

اعضای این حرکت مردمی صلح خواهی افغانستان در مقابل سفارت‌های امریکا، بریتانیا، ایران، پاکستان، هند و نمایندگی سازمان ملل متحد در کابل خیمه‌های تحصن برپا کردند و از سفارت این کشورها خواستند که در بخش تأمین صلح و ختم جنگ در افغانستان صادقانه همکاری کنند.