یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸

كار، ارگان سازمان فداييان خلق ايران (اكثريت)

یکشنبه ۱۲ آذر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸

هشدار! نقشه سپاه پاسداران، تهدیدی برای مردم ایران و صلح در منطقه

ما اعلام می داریم که جمهوری اسلامی با بازوی عملیاتی اصلی اش - سپاه پاسداران، منبع و منشاء اصلی ماجرا جویی های نظامی است و رفتارها و موجودیت آن زمینه را برای مداخلات و تهدیدهای بین المللی و منطقه ای علیه ایران فراهم کرده و می کند. مردم ایران ناگزیر از گذر از این حکومت اند که در پی آن نیز هستند. گذر از جمهوری اسلامی به جمهوری سکولار دمکراتیک، بر عهده خود مردم ایران است که ظرفیت و توان آن را نیز دارند. ما علیه هر نوع دخالت نظامی دیگران در ایران و مخالف آلترناتیو سازی توسط قدرت های خارجی هستیم. گذر ایران از فاجعه جمهوری اسلامی مبارزه مشترک را نیاز دارد.

هم میهنان! 
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با گسیل یگان هایی از “حشد الشعبی” به خوزستان و استقرار بخشی از “لشکر فاطمیون” در لرستان، سرانجام دو بازوی برونمرزی خود را وارد ایران کرد تا سطح ماجراجویی ها و تروریسم چهار دهه ای خود علیه مردم ایران و تهدید امنیت در منطقه را بالاتر ببرد. “حشد الشعبی” دست پرورده سپاه پاسداران، تشکلی نظامی است از بخشی از شیعیان عراق که از آموزش و پشتیبانی تدارکاتی و عقیدتی “سپاه قدس” برخوردار هستند. “فاطمیون” نیز جریانی مرکب از شیعه های افغانستانی و پاکستانی تحت نظارت و کنترل “قاسم سلیمانی” که خود او مستقیماً از شخص خامنه ای فرمان می برد. اکنون بخش هایی از همین بازوهای سپاه برای انجام ماموریت تازه خود از ایستگاه “عمق استراتژیک” جمهوری اسلامی در سوریه، به ایران آمده و در آن استقرار یافته اند. 

پوشش “انسان دوستانه” این اقدام با توجیه کمک رسانی به مناطق سیل زده کشور و مصیبت دیدگان، ظاهر سازی محض برای پیشبرد مقاصد خاص قلدرانه “سپاه قدس” است. این، جز یک عمل سیاسی چند منظوره با انگیزه های نظامی گرایانه و سرکوبگرایانه نیست. تصمیمی بی هیچ تردید ساخته و پرداخته شده در ستاد عملیاتی “بیت رهبری” ولی فقیه خامنه ای، و رویکردی نوین در مسیر راهبرد نظامیگرایانه که منظور از آن قدرت نمایی جمهوری اسلامی در برابر دولت امریکا و رقبایش است.

این تصمیم در همانحال تقویت قدرت سرکوب حکومت در داخل کشور را در نظر دارد و برای افزایش ظرفیت سرکوبگری جمهوری اسلامی علیه مردمی است که در آتش نارضایتی از این حکومت می سوزند. به هوش باشیم که سپاه پاسداران، از جایگاه “دولت با تفنگ” و تحت نام مصالح “امت اسلامی” دست اندرکار تدارک برنامه های ماجراجویانه اش است و از هم اکنون برای حضور “حشد الشعبی”، “فاطمیون”، “حزب الله” و چه بسا “حماس” و “حوثی” در درگیری های درون کشوری و بیرون از آن زمینه سازی می کند. نباید اجازه داد که حضور بازوهای برونمرزی غیر ایرانی سپاه در هیچ منطقه ای از کشورمان اعم از مناطق مرزی و غیر مرزی بدل به امری عادی شود. 

این تصمیم عملیاتی شده سپاه پاسداران، پاسخی ماجراجویانه به تصمیم ماجراجویانه اخیر دولت امریکا مبنی بر تروریست اعلام کردن سپاه پاسداران است و نشانگر اینکه، اولین بهره بردار از سیاست اخیر رئیس جمهور ترامپ، همین “سپاه قدس” است. اعلام رسمی تروریست بودن سپاه، حضور این نهاد جنگی آماده برای هر جنایت و سرکوبگری در صحنه را تسریع کرده و به مظلوم نمایی و جولان دادن هرچه بیشتر آن میدان داده است که پیشاپیش از سوی بسیاری از مردم ایران تروریست شناخته می شود.

اگرچه درگیری نظامی هنوز هم تصمیم مقدم امریکا و جمهوری اسلامی نیست، اما بنا به شواهد خطر آن افزایش یافنه و طرفین در موقعیت تجدید آرایش قوا و فضای تهدید متقابل قرار دارند. در چنین مختصاتی هر حرکت جنون آمیز خرد و یا حتی تصادفی کوچک در آوردگاهی به وسعت هزاران کیلومتر می تواند فتیله وقوع جنگ را روشن کند و از دل جرقه ای کوچک جنگی خانمانسوز سربزند. از اینرو اقدام اخیر سپاه، در عمل تدارک جنگ احتمالی است که در صورت وقوع برای ایران و منطقه فاجعه بار خواهد آورد. جنگی که نصیب مردم ایران از آن چیزی جز ویرانی و قربانی دادن نخواهد بود. جنگ، ناجی مردم ما نیست و نخواهد هم شد. برنده آن، تنها ویرانگران و فرومایگان اند.

در چنین شرایطی، چه بخاطر جلوگیری از بروز جنگ و چه برای خنثی ساختن طرح سرکوب گسترده تر مردم، لازم است با همه قوا کوشش شود که خواست های عاجل زیر با فریادی مشترک و در مبارزه ای دوشادوش به خواست هایی ملی ارتقاء یابند:
– خروج بی درنگ واحدهای جنگی “حشد الشعبی” و “فاطمیون” و هر دسته از وابستگان به سپاه پاسداران و مزدوران غیر ایرانی آن؛
– برگشت فوری “سپاه قدس” از کشورهای منطقه به درونمرز و انحلال آن؛
– ابراز مخالفت با هر اقدام از سوی هر دولتی که رسماً و یا عملاً بخواهد سطح تنش را تا سرحد زمینه سازی برای جنگ افزایش دهد.
ما اعلام می داریم که جمهوری اسلامی با بازوی عملیاتی اصلی اش – سپاه پاسداران، منبع و منشاء اصلی ماجرا جویی های نظامی است و رفتارها و موجودیت آن زمینه را برای مداخلات و تهدیدهای بین المللی و منطقه ای علیه ایران فراهم کرده و می کند. مردم ایران ناگزیر از گذر از این حکومت اند که در پی آن نیز هستند. گذر از جمهوری اسلامی به جمهوری سکولار دمکراتیک، بر عهده خود مردم ایران است که ظرفیت و توان آن را نیز دارند. ما علیه هر نوع دخالت نظامی دیگران در ایران و مخالف آلترناتیو سازی توسط قدرت های خارجی هستیم. گذر ایران از فاجعه جمهوری اسلامی مبارزه مشترک را نیاز دارد.

*امضاها: 
مهدی ابراهیم زاده- هومن آذرکلاه- تورج ابوذرخانی- مهدی اخوان- فرید اشکان- محمد اعظمی- محمد جواد اکبرین- رضا اکرمی- شاهین انزلی- وهاب انصاری- منصور انصاری- رضا انصاری- مریم اهری- غلام حسین بابازاده- مهرداد باباعلی- جمشید باغبانی- رشید بانه ای- مهران براتی- مهرداد بهار آرا- رضا بهرامی- یداله بلدی- کوروش پارسا- مهدی پرویز- ژینوس پزشکی- ناصر پسانیده- مریم تنگستانی- رقیه دانشگری- محمد پور دوائی- علی پور نقوی- زری تاثریان- رسول تیهوئیان- حسن جعفری، فردوس جمشیدی رودباری- فاطمه جوکار- بهروز جهانزاد- علی حجت- جعفر حسین زاده- حمید حسینی- بهروز خسروی- توران دانا- مرضیه دانش- رضا درخشان- مهرداد درویش پور- حسین دولت آبادی- کاظم رستمی- فرهمند رکنی(اخوی)- روزا روزبهان- سعید رهنما- فخری زرشگه- علی ستاری- اکبر سوری- فرود سیاوش پور- مسعود شب افروز- فرهاد صادقی- شهلا صالح پور- عبدالرضا صبوری- اسماعیل صفرزاده- علی صمد- راحله طارانی- اشکبوس طالبی- اسفندیار طبری- رضا علوی- فرشته طبیب غفاری- هبت طبیب غفاری- فرزانه عظیمی- ابراهیم عالیپور- محمد صادق علی اصغری- نسرین علیزاده- سرور علیمحمدی- شهناز غلامی- محمد فارسی- باقر فاطمی- رضا فانی یزدی- مسعود فتحی- بهروز فدائی- مسعود فراز- ملیحه فرهنگ- ویدا فرهودی- سیامک فرید- وجی قاسمی- ناصر قاضی زاده- صادق کارگر- بهزاد کریمی- مقصود کاسبی- سیروس کسرائیان- محمود کشاورزی- علی کشتگر- سیامک کلهر- مجید کمیشه- منوچهر گلشن- حسن گلشاهی- سهیلا گلشاهی- بهزاد لادین- بنفشه مسعودی- سیروس مددی- مصطفی مدنی- هایده مغیثی- پروین ملک- باقر مومنی- ناصر مهاجر- محمود میر مالک- حجت نارنجی- منوچهر نام آور آزاد- احمد نجاتی- محمد نظری- فرهاد نعمانی- پرویز نویدی- ایرج نیری- مرتضی نیکی- احد واحدی- احمد هاشمی- محسن یلفانی-

 
تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت, ۱۳۹۸ ۶:۴۱ ق٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سخن روز

چگونه رسانه های بریتانیا و ایالات متحده فلسطینیان را انسان زدایی می کنند؟

رسانه‌های بریتانیایی-آمریکایی مرگ فلسطینی‌ها را منفعلانه گزارش می‌کنند، گویی از طریق سوانح طبیعی مرده اند، اغلب مرگ‌ها را به زبانی بیان می‌کنند که نشان می‌دهد آنها عمدتاً حماس یا در مجاورت حماس هستند، یا حداقل به‌طور نامناسبی در مقابل موشک‌ها قرار گرفته اند.

مطالعه »
یادداشت

گسترش دامنه جنگ ویرانگر بین اسراییل و فلسطین خطر بزرگی‌ست براى منطقه و جهان!

ریشهٔ این جنگ، نتیجه دو دهه سیاست تهاجمی اسراییل در قبال فلسطین و حمایت قدرت‌های غربی از آن است. امیدواریم جامعهٔ جهانی قادر باشد با درک این موضوع، برای برقراری آتش بس و بازگشت به دیپلماسی صلح از راه‌های مسالمت‌آمیز و متکی بر توافق اسلو برای حل مسئلهٔ فلسطین و جلوگیری از گسترش یک جنگ ویرانگر دیگر اقدام کند.

مطالعه »
آخرین مطالب

فاجعه غزه و ظهور نئوفاشیسم ایرانی…

به طور کل این استنباط در جامعه شکل گرفته که حاکمیت در ایران  بخش های عمده مردم و جامعه مدنی را در سرنوشت خود مشارکت نمی دهد. تعامل دو- طرفه بین حاکمیت و مردم، دچار  مشکلاتی است. اگر فرصت برای مشارکت مردمی ایجاد نشود، طبیعتا احساس تعلق از بین رفته و باعث سرخوردگی وسیع ، بیگانگی، حتی ضدیت با حاکمیت در بعضی اقشار جامعه می شود.

جنبش دادخواهی و ضرورت تلاش برای محاکمه «مقام امنیتی» در یک دادگاه بین‌المللی

پرویزثابتی همان «مقام امنیتی» معروف رژیم سابق و از مسئولان اصلی ساواک و همه کاره اداره سوم، پس از چندین دهه خود را آفتابی کرده و به روی صحنه آمده است و با وقاحت بی مانندی منکر هرگونه شکنجه شده و مدعی است که رؤسای ساواک زدن حتی یک سیلی به گوش افراد دستگیر شده و تحت بازجوئی را ممنوع اعلام کرده بودند …

گزارش شرکت هیئت نمایندگی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در کنگرهٔ حزب چپ آلمان

روز دوم کنگره یعنی شنبه ۱۸ نوامبر ۲۰۲۳ (۲۷ آبان ۱۴۰۲)، با خانم یولیا ویدمن مسئول بخش سیاست بین‌الملل حزب چپ آلمان دیداری صورت گرفت. فت‌وگو با آرزوی موفقیت برای کنگرۀ حزب چپ آلمان از سوی هیئت نمایندگی سازمان و آرزوی موفقیت برای سازمان از سوی خانم یولیا ویدمن و تأکید بر ادامهٔ هم‌کاری نزدیک میان سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) و حزب چپ آلمان به پایان رسید.

کنوانسیون استانبول، حمایت از زنان در برابر خشونت

کنوانسیون شورای اروپا معروف به کنوانسیون استانبول، روز چهارشنبه، یازده مه ۲۰۱۱ (۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰)، توسط وزرای امور خارجه ۴۷ کشور اروپایی در استانبول تصویب و از ۱ اوت ۲۰۱۴ توسط امضا کنندگان لازم الاجرا است. … هدف این کنوانسیون تقویت برابری بین زن و مرد و حق زنان برای داشتن زندگی عاری از خشونت است.

یادداشت

گسترش دامنه جنگ ویرانگر بین اسراییل و فلسطین خطر بزرگی‌ست براى منطقه و جهان!

ریشهٔ این جنگ، نتیجه دو دهه سیاست تهاجمی اسراییل در قبال فلسطین و حمایت قدرت‌های غربی از آن است. امیدواریم جامعهٔ جهانی قادر باشد با درک این موضوع، برای برقراری آتش بس و بازگشت به دیپلماسی صلح از راه‌های مسالمت‌آمیز و متکی بر توافق اسلو برای حل مسئلهٔ فلسطین و جلوگیری از گسترش یک جنگ ویرانگر دیگر اقدام کند.

مطالعه »
بیانیه ها

بیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران به مناسبت ۲۵ نوامبر، ‌روز جهانی منع خشونت بر زنان

جنبش مقاومت و آزادی‌خواهی زنان که بی‌درنگ پس از استقرار حاکمیت اسلامی نخستین گام علنی خود را با اعتراض به «حجاب اجباری» در هفدهم اسفندماه ۵۷ برداشته بود، از آن پس بارها به‌ شکل‌های گوناگون قد علم کرد تا سرانجام در پی قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی شعله‌ور شد و در اندک‌زمانی به شکل جنبشی عمومی درآمد…..

مطالعه »
پيام ها

پیام نرگس محمدی در مورد اعدام میلاد زهره وند، هشتمین معترض جنبش زن زندگی آزادی

حکومت دینی استبدادی، فریبکارانه و حیله‌گرانه قواعد کشتار بی‌رحمانه را به جای میدان جنگ در دالانهای دادگاه انقلاب و به جای فرماندهان، با قضات دست‌نشانده نهادهای امنیتی_نظامی پیش می‌برد. صحنه جنایت قتل و کشتار حکومتی هم با تشریفات مبتذل، “سکوی اجرای قانون” نامیده می‌شود.

مطالعه »
بیانیه ها

بیانیه‌ی کانون نویسندگان ایران به مناسبت ۲۵ نوامبر، ‌روز جهانی منع خشونت بر زنان

جنبش مقاومت و آزادی‌خواهی زنان که بی‌درنگ پس از استقرار حاکمیت اسلامی نخستین گام علنی خود را با اعتراض به «حجاب اجباری» در هفدهم اسفندماه ۵۷ برداشته بود، از آن پس بارها به‌ شکل‌های گوناگون قد علم کرد تا سرانجام در پی قتل حکومتی مهسا (ژینا) امینی شعله‌ور شد و در اندک‌زمانی به شکل جنبشی عمومی درآمد…..

مطالعه »
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

فاجعه غزه و ظهور نئوفاشیسم ایرانی…

جنبش دادخواهی و ضرورت تلاش برای محاکمه «مقام امنیتی» در یک دادگاه بین‌المللی

گزارش شرکت هیئت نمایندگی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در کنگرهٔ حزب چپ آلمان

کنوانسیون استانبول، حمایت از زنان در برابر خشونت

هنری کیسینجر، وزیر خارجه پیشین آمریکا و طراح «جنگ و صلح» درگذشت!

اعدام کامران رضایی، از معترضان آبان ۹۸ در شیراز