پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۷

پنجشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ - ۲۲:۰۷

چرایی پروژه‌ی میرباقری‌هراسی!
ای کاش رسالت پروژه‌ی میرباقری‌هراسی، مقدمه‌ی ضدحمله به آن بود. اما نیست و عملاً ترمزی‌ست در برابر پیشرفت و دعوت به آهسته بیا و آهسته برو که گربه شاخت نزند.
۴ مرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: بهزاد کریمی
نویسنده: بهزاد کریمی
نامه‌ای به اپوزیسیون، جهت یادآوری وظایف فراموش شده!
کاش می‌شد دوباره مثل آن روزها به یاد مردم بیفتیم و به آن‌ها سر بزنیم و مثل آن روزها صمیمانه پای درد دلشان بنشینیم و ببینیم که چه دل خونی...
۴ مرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: زری
نویسنده: زری
مشخصات حکومت- قانون
اگر قوانین را تنها وسیله‌ای برای برقراری نظم در جامعه فرض کنیم،حاكمیت قانون به مفهوم برقراری نظم و انضباط اجتماعی خواهد. در این روی‌کرد قانون تنظیم‌کنندۀ روابط حاکمیت و شهروندان...
۳ مرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: مناف عماری
نویسنده: مناف عماری
تایتانیک
چیستی و سرشت فلسفی قصه‌ی تایتانیک امری فراتر از عاشقانه‌های آن است. جوهره‌ی فلسفی فیلم‌نامه، داستانِ شکستِ پنداره‌ی لگام زدن بر انگاره‌های فردی‌ست ...
۳ مرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: پهلوان
نویسنده: پهلوان
آقای رئیس جمهور اندکی آرام، به کجا چنین شتابان
آقای رئیس جمهور به رای ۲۷ در صدی‌تان غره نشوید. مردم در این ۴ دهه آموخته‌اند که نباید به وعده‌های حکمرانان اعتماد کرد. همان ۲۷ درصد رای‌دهنده، دیده‌بان حرف و...
۲ مرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: زهره تنکابنی
نویسنده: زهره تنکابنی
در گرامی‌داشت احمد شاملو
بیست و چهار سال از خاموشی شاعر بزرگ آزادی و انسان، احمد شاملو، می‌گذرد اما جان خروشان او در تار و پود شعرهای پُرشور و امیدآفرین و اندیشه‌ی ارجمند و...
۲ مرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: کانون نویسندگان ایران
نویسنده: کانون نویسندگان ایران
آن‌ها نمی‌توانند همهٔ ما را بکشند و ما نمی‌توانیم همهٔ آن‌ها را بکشیم...
نتانیاهو کاخ سفید را نادیده می‌گیرد، زیرا انجام این کار هیچ هزینه‌ای ندارد. در سال ۱۹۸۲ رونالد ریگان، مناخیم بگین، نخست‌وزیر اسرائیل را پس و کشتار فسطینیان در پی تهاجم...
۱ مرداد, ۱۴۰۳
نویسنده: نیکلاس کریستوف - برگردان: گودرز اقتداری
نویسنده: نیکلاس کریستوف - برگردان: گودرز اقتداری

همزمان با چهارمین سالگرد اعتراضات آذربایجانیها

گزارش بازداشت گسترده فعالین مدنی آذربایجانی به روزنامه ایران

این دستگیریها در حالی صورت می گیرد که در شهرهای مختلف آذربایجان پس از پخش فراخوان برای شرکت در مراسمات سالگرد اعتراضات٬ فضایی امنیتی به وجود آمده است و صدها فعال آذربایجانی به دستگاههای امنیتی احضار شده اند.

ساوالان سسی: همزمان با چهارمین سالگرد تظاهرات گسترده آذربایجانیها در اردیبهشت و خرداد ۱۳۸۵ بر علیه کاریکاتور نژادپرستانه روزنامه دولتی “ایران”٬ بیش از ۲۵ فعال مدنی آذربایجانی در شهرهایی مانند تبریز٬ اورمیه٬ اردبیل، رشت٬ مشکین شهر (خیاو)٬ گرمی، مغان٬ نقده (سولدوز)٬ صوفیانن٬ میاندوآب (قوشاچای)٬ ماکو٬ همدان و کرج بازداشت شده اند.

این دستگیریها در حالی صورت می گیرد که در شهرهای مختلف آذربایجان پس از پخش فراخوان برای شرکت در مراسمات سالگرد اعتراضات٬ فضایی امنیتی به وجود آمده است و صدها فعال آذربایجانی به دستگاههای امنیتی احضار شده اند. فعالین آذربایجانی هر ساله با برگزاری تجمعات و پخش اعلامیه و سی دی در سالروز چاپ کاریکاتور توهین آمیز در روزنامه دولتی ایران اعتراض خود را نسبت به تضییع حقوق ملی و انسانی آذربایجانیها در ایران و تبعیضات وارده بر آنها ابراز می کنند.

دکتر علیرضا عبداللهی، دکتر لطیف حسنی، مهندس مصطفی جمشیدی، مهندس حافظ سردارپور، مهندس شهرام رادمهر، حمیده فرج زاده، مهناز کریمی، عباس لسانی، عسگر اکبرزاده، رامین جباری، آیت مهرعلی بیگلو، نادر عزیری، مهدی زینالی، محمد فرجیان، سیامک میرزایی، آیدین خواجه ای، رضا عبدی، علیرضا حسین زاده، مسعود حسین زاده، هادی اکبری، ولی آذریون، کریم فتحی پور، بهمن نصیرزاده، احمد آقایی و بهبود قلیزاده اسامی منتشر شده از بازداشت شدگان اخیر هستند که در میان آنها عده ای از فعالین سازمانهای غیر دولتی٬ فعال حقوق زنان٬ فعالان دانشجویی٬ مدیران نشریات دانشجویی و چند نویسنده و روزنامه نگار دیده می شوند.

از این میان مهندس مصطفی جمشیدی، عباس لسانی، عسگر اکبرزاده، ولی آذریون، کریم فتحی پور، مهناز کریمی، مسعود حسین زاده و هادی اکبری آزاد شده اند اما بقیه کماکان در بازداشت به سر می برند.

منزل بیشتر دستگیرشدگان مورد تفتیش مأموران اطلاعات قرار گرفته است.این فعالین همگی از حق ملاقات با خانواده محرومند و بدون داشتن وکیل در بازداشت به سر می برند.

ارومیه

دکتر علیرضا عبداللهی عضو هیات موسس سازمان غیر دولتی(NGO) “بیلیم یولو” و فعال مدنی آذربایجانی ظهر روز شنبه ۱ خرداد ۸۹ (۲۲ می ۲۰۱۰)در داخل مطبش در خیابان امام ارومیه توسط ماموران امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده است. ماموران پس از بازداشت عبداللهی اقدام به تفتیش منزل شخصی و منزل مادر وی نموده و کتابهای وی را با خود برده اند.

مسئولین امنیتی و قضایی ایران از دادن پاسخ به سوالات خانواده عبداللهی در خصوص دلیل بازداشت و اتهام این فعال مدنی آذربایجانی امتناع می کنند.

حمیده فرج زاده فعال آذربایجانی حقوق زنان و کارمند بیمارستان مطهری ارومیه روز سه شنبه ۴ خرداد ۸۹(۲۵ می ۲۰۱۰) در منزل مسکونی اش در ارومیه بازداشت شد.

مامورین امنیتی منزل این فعال مدنی آذربایجانی را تفتیش و سی دی ها، کتابها، دست نوشته ها و سایر وسایل شخصی وی را با خود برده اند.

مامورین هنگام بازداشت فرج زاده به خانواده وی گفته اند که وی جهت بازجویی و تحقیقات به اداره اطلاعات تبریز منتقل خواهد شد.

گرمی و مغان

رامین جباری روزنامه نگار و مهندس حافظ سردارپور و نادر عزیزی از فعالین فرهنگی آذربایجانی ۲۷ اردیبهشت ۸۹(۱۷ می ۲۰۱۰) در یکی از خیابانهای شهر پارس آباد مغان بازداشت شده اند.این افراد به هنگام بازداشت به دعوت فرماندار مغان عازم محل محل ساختمان فرمانداری بودند. بازداشت شدگان جهت ادامه تحقیقات به اداره اطلاعات اردبیل و سپس بند ۷ زندان اردبیل منتقل شده اند.

مامورین امنیتی پس از بازداشت این افراد منازل آنها را تفتیش و کامپیوتر و کتابها و سایر وسایل شخصی آنها را با خود برده اند.

مهندس مصطفی جمشیدی، مهناز کریمی و مهدی زینالی از فعالین مدنی آذربایجانی روز سه شنبه ۲۸اردیبهشت ۸۹(۱۸ می ۲۰۱۰) توسط ماموران امنیتی در گرمی و مغان بازداشت شدند. از بین بازداشت شدگان مصطفی جمشیدی و مهناز کریمی پس از یک روز بازداشت موقت آزاد شدند اما مهدی زینالی جهت ادامه تحقیقات به اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده است.

ماموران پس از بازداشت جمشیدی با مراجعه به خانه پدری این روزنامه نگار آذربایجانی ضمن تفتیش منزل اتومبیل این فعال آذربایجانی، کیس کامپیوتر، کتابها و سایر وسایل شخصی وی را با خود برده بودند.

محمد فرجیان فعال مدنی آذربایجانی و معلم دبستانهای مغان روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ٨۹(۱۹ می ۲۰۱۰) پس از مراجعه به اداره اطلاعات پارس آباد بازداشت و پس از یک روز بازداشت موقت آزاد شد.

حراست اداره آموزش و پرورش شهر پارس آباد روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ٨۹(۱۹ می ۲۰۱۰) ضمن فراخواندن این معلم آذربایجانی از وی خواسته بود که جهت پاسخ دادن به پاره ای سوالات به ستاد خبری اداره اطلاعات این شهر مراجعه کند. بدنبال مراجعه وی به ستاد خبری اداره اطلاعات پارس آباد ماموران امنیتی وی را بازداشت نموده بودند.

اردبیل

ماموران اداره اطلاعات اردبیل صبح روز سه شنبه ۴ خرداد ۸۸(۲۵ می ۲۰۱۰) عباس لسانی فعال شناخته شده آذربایجانی و عسگر اکبرزاده از فعالین مدنی آذربایجانی را بازداشت و مانع از شرکت آنها در مراسم سالگرد شهروندان جان باخته آذربایجانی در نقده(سولدوز) شدند.

لسانی و اکبرزاده جهت شرکت در مراسم سالگرد جان باختگان شهر نقده(سولدوز) در جریان تظاهرات مردمی بر علیه کاریکاتور موهن روزنامه ایران در سال ۸۵(۲۰۰۶) عازم این شهر بودند اما مامورین امنیتی ضمن توقف اتوبوس حامل این دو فعال آذربایجانی در پلیس راه اردبیل آنها را بازداشت و پس از پایان مراسم سالگرد آنها را آزاد کردند.

مراسم سالگرد جان باختگان تظاهرات آذربایجانیها بر علیه کاریکاتور توهین آمیز روزنامه ایران هر ساله در ۴ خرداد(۲۵ می) بر سر مزار این افراد در شهر نقده برگزار می گردد.

مشکین شهر(خیاو)

مهندس شهرام رادمهر فعال مدنی آذربایجانی روز دوشنبه ۳ خرداد ۸۹(۲۴ می ۲۰۱۰) در مغازه پدرش در میدان جانبازان شهر مشکین شهر(خیاو) بازداشت و جهت تحقیقات به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده است.

مامورین پس از بازداشت رادمهر منزل شخصی وی و منزل پدرش را تفتیش کرده و کیس کامپیوتر، کتابها وسایر وسایل شخصی وی را با خود برده اند.

شهرام رادمهر فارغ التحصیل رشته صنایع از دانشگاه مالک اشتر اصفهان و فعال سابق دانشجویی و برادر سجاد رادمهر فعال شناخته شده دانشجویی است.

رشت

سیامک میرزایی فعال دانشجویی آذربایجانی و دانشجوی تولیدات دامی دانشگاه رشت توسط ماموران امنیتی در رشت بازداشت و به اداره اطلاعات اردبیل منتقل شده است.

ماموران امنیتی روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ۸۹(۲۰ می ۲۰۱۰) با مراجعه به منزل پدری این فعال دانشجویی در پارس آباد مغان، اقدام به تفتیش منزل کرده و کلیه کتابها و وسایل شخصی وی را با خود برده اند.

خانواده میرزایی می گویند آنها تا پیش از تفتیش منزل توسط مامورین از سرنوشت فرزندشان بی خبر بوده اند. والدین میرزایی پس از تفتیش منزل به مسئولان امنیتی مراجعه و متوجه شده اند که فرزندشان در بازداشت نهادهای امنیتی به سر می برد و چندین بار جهت تفهیم اتهام و بازپرسی به شعبه شعبه پنجم بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اردبیل برده شده است.اتهام این فعال دانشجویی قومیت گرایی عنوان شده است.

تبریز

آیدین خواجه ای فعال دانشجویی آذربایجانی و دانشجوی حقوق دانشگاه تبریز روز چهارشنبه ۲۹ اردیبهشت ۸۹(۱۹ می ۲۰۱۰) توسط ماموران امنیتی بازداشت شده است.

خواجه ای پیش از این نیز در تابستان ۸۷ (۲۰۰۸)در رابطه با مدیریت  وبلاگ جنبش دانشجویی آذربایجان (آذوح)  بازداشت و به یکسال حبس تعزیری و دو سال حبس تعلیقی محکوم گردیده بود. این فعال دانشجویی آذربایجانی ۱۹ آبان ۸۸(۱۰ نوامبر ۲۰۰۹) پس از تحمل حکم حبس تعزیری از زندان آزاد شده بود.

نیروهای امنیتی در تبریز ۲۱ اردیبهشت ۸۹(۱۱ می ۲۰۱۰) با مراجعه به مغازه علیرضا حسین زاده در منطقه نصف راه تبریز او را به همراه رضا عبدی دیگر فعال مدنی آذربایجانی بازداشت کردند.

ماموران امنیتی پس از بازداشت این افراد و تفتیش مغازه، به منزل این دو فعال آذربایجانی مراجعه و منازل آنها را مورد تفتیش قرار داده و کیس کامپیوتر، سی دی ها و سایر وسایل شخصی آنها را با خود برده اند.

ماموران امنیتی روز شنبه ۱ خرداد ۸۹(۲۲ می ۲۰۱۰) ده تن از دانشجویان آذربایجانی و اعضای تشکل دانشجویی لغو مجوز شده آرمان دانشگاه آزاد تبریز را در پارک شمس تبریزی شهر تبریز مورد بازرسی قرار داده و پس از تهیه صورت جلسه و عکسبرداری از این افراد مسعود حسین زاده و هادی اکبری را بازداشت کردند. بازداشت شدگان پس از چند ساعت بازجویی در اداره حفاظت اطلاعات نیروی انتظامی تبریز آزاد شده اند اما روز دوشنبه ۳ خرداد ۸۹(۲۴ می ۲۰۱۰) جهت بازجویی به اداره اطلاعات تبریز احضار شده اند.

تشکل دانشجویی آرمان تنها تشکل مجوزدار باقی ماده دانشجویان آذربایجانی در دانشگاههای ایران بود که در هفته های گذشته توسط هیات نظارت بر تشکلهای دانشجویی دانشگاه آزاد تبریز لغو مجوز و قادر نوروزی دبیر این تشکل و چند تن دیگر از اعضای آن به دادگاه احضار شدند.

نقده (سولدوز)

ولی آذریون  و کریم فتحی پور از اعضای خانواده جان باختگان جان باختگان شهر نقده (سولدوز) در جریان تظاهرات مردمی بر علیه کاریکاتور موهن روزنامه ایران در سال ۸۵(۲۰۰۶)  روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ۸۹(۲۱ می ۲۰۱۰) توسط ماموران امنیتی دستگیر و پس از چهار روز بازداشت آزاد شده اند.

ماموران انتظامی اتومبیل شخصی ولی آذریون را در پلیس راه جاده ارومیه- نقده متوقف و وی را بازداشت کرده بودند. ماموران همچنین کریم فتحی پور را در یکی از خیابنهای شهر نقده دستگیر کرده بودند.

توحید آذریون، همت اسمزاده، حسین فتحی پور، عسگر قاسمی شهروندان آذربایجانی هستند که روز ۴ خرداد ۸۵(۲۵ می ۲۰۰۶) در جریان تظاهرات بر علیه کاریکاتور توهین آمیز روزنامه ایران در شهر نقده به ضرب گلوله نیروهای انتظامی ایران کشته شده بودند.

ماموران امنیتی ایران با بازداشت و تهدید اعضای خانواده جان باختگان این تظاهرات، آنها را از پیگیری پرونده و برگزاری مراسم عزاداری منع می کنند.

ماکو

بهمن نصیرزاده معلم و شاعر آذربایجانی در ماکو شنبه ۱ خرداد ۸۹(۲۲ می ۲۰۱۰) توسط ماموران امنیتی در منزلش بازداشت شد.

ماموران امنیتی ساعت ۲ بامداد شنبه ۱ خرداد ۸۹(۲۲ می ۲۰۱۰) بدون در دست داشتن حکم قاضی وارد منزل این معلم آذربایجانی شده و وی را بازداشت و پس از تفتیش منزل دوربین فیلمبرداری، سی دی ها، کتابها و اشعار و دست نوشته های او را با خود بردند.

این فعال مدنی آذربایجانی روز سه شنبه ۴ خرداد ۸۹(۲۵ می ۲۰۱۰) طی تماسی با خانواده از بازداشت خود در سلولهای انفرادی اداره اطلاعات ماکو خبر داده است.

همدان

احمد آقایی دبیر سابق کانون دانشجویان ترک دانشگاه بوعلی سینای همدان و سردبیر سابق نشریه “ایلدیریم” روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ۸۹(۲۱ می ۲۰۱۰) بدنبال تجمع اعتراضی دانشجویان آذربایجانی دانشگاه بوعلی سینای همدان توسط ماموران امنیتی در منزل دانشجویی اش بازداشت شد.

مسئولین قضایی و امنیتی از پذیرفتن مسئولیت بازداشت آقایی و مشخص نمودن دلیل بازداشت و اتهام وی خودداری می کنند.

کرج

دکتر لطیف حسنی دکترای حقوق بین الملل و مدرس موسسات آموزش عالی و دبیرستانهای کرج روز دوشنبه ۳ خرداد ۸۹(۲۴ می ۲۰۱۰) در کرج بازداشت شد.مامورین امنیتی پس از بازداشت این فعال آذربایجانی با مراجعه به منزل وی اقدام به تفتیش منزل نموده و هارد کامپیوتر، کتابها و سایر وسایل وی را با خود بردند.

میاندوآب(قوشاچای)

بهبود قلیزاده دبیر سازمان غیر دولتی لغو مجوز شده “یاشیل آذربایجان” و فعال مدنی آذربایجانی روز جمعه ۳۱ اردیبهشت ۸۹(۲۱ می ۲۰۱۰) توسط ماموران امنیتی در مغازه عکاسیش در خیابان امام میاندوآب (قوشاچای) بازداشت شد.

ماموران امنیتی پس از بازداشت قلیزاده اقدام به تفتیش مغازه وی نمودند و کیسهای کامپیوتر، سی دی ها و سایر وسایل شخصی او را با خود بردند.

دادگاه انقلاب مهاباد چندی پیش این فعال آذربایجانی را در رابطه با استفاده از نام ترکی و سمبلهای آذربایجانی در تابلو مغازه عکاسی و فعالیتهای قوم گرایانه از طریق آموزش رقص آذربایجانی در سازمان غیر دولتی “یاشیل آذربایجان” به دادگاه احضار نموده بود.

صوفیان

آیت مهرعلی بیگلو فعال سابق دانشجویی آذربایجان ظهر روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت ٨۹(۱۰ می ۲۰۱۰) در منزل شخصی خود در شهر صوفیان از توابع شهرستان تبریز بازداشت و جهت تحقیقات به اداره اطلاعات تبریز منتقل شده است.

ماموران امنیتی بدون در دست داشتن حکم جلب وارد منزل مهرعلی بیگلو شده و پس از ضرب و شتم شدید این فعال مدنی آذربایجانی، او را بازداشت کرده اند.مامورین پس از تفتیش منزل کامپیوتر، کتابها و سایر وسایل شخصی وی را با خود برده اند.

تاریخ انتشار : ۵ خرداد, ۱۳۸۹ ۹:۱۵ ب٫ظ
لینک کوتاه
مطالب بیشتر

نظرات

Comments are closed.

بیانیه‌های هیئت‌ سیاسی‌ـ‌اجرایی

حکم اعدام شریفهٔ محمدی را لغو کنید! شریفهٔ محمدی را آزاد کنید!

ما بر این باوریم که با مبارزهٔ هم‌سوی همهٔ نیروهای مترقّی باورمند به آزادی، برابری، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی در زمینهٔ حکم منفور اعدام نیز می‌توان ارادهٔ حقوق بشری قاطبهٔ مردم را به این نظام جنایت‌کار تحمیل کرد. ما هم‌صدا با همهٔ این مبارزان لغو حکم اعدام شریفهٔ محمدی را خواهانیم و هم‌نوا با همهٔ نیروهای مترقّی ایران اعلام می‌کنیم جای مبارزان راه بهروزی مردم زندان نیست.

ادامه »
سرمقاله

روز جهانی کارگر بر همۀ کارگران، مزد‌بگیران و زحمتکشان مبارک باد!

در یک سالی که گذشت شرایط سخت زندگی کارگران و مزدبگیران ایران سخت‌تر شد. علاوه بر پیامدهای موقتی کردن هر چه بیشتر مشاغل که منجر به فقر هر چه بیشتر طبقۀ کارگر شده، بالا رفتن نرخ تورم ارزش دستمزد کارگران و قدرت خرید آنان را بسیار ناچیز کرده است. در این شرایط، امنیت شغلی و ایمنی کارگران در محل‌های کارشان نیز در معرض خطر دائمی است. بر بستر چنین شرایطی نیروهای کار در سراسر کشور مرتب دست به تظاهرات و تجمع‌های اعتراضی می‌زنند. در چنین شرایطی اتحاد و همبستگی نیروهای کار با جامعۀ مدنی و دیگر زحمتکشان و تقویت تشکل های مستقل کارگری تنها راه رهایی مزدبگیران است …

مطالعه »
سخن روز و مرور اخبارهفته

آقای رئیس جمهور اندکی آرام، به کجا چنین شتابان

آقای رئیس جمهور به رای ۲۷ در صدی‌تان غره نشوید. مردم در این ۴ دهه آموخته‌اند که نباید به وعده‌های حکمرانان اعتماد کرد. همان ۲۷ درصد رای‌دهنده، دیده‌بان حرف و عمل شما هستند و با دقت و پیگیری، بر مواضع تان نظارت دارند.

مطالعه »
یادداشت

حکم اعدام فعال کارگری، شریفه محمدی نمادی است از سرکوب جنبش صنفی نیرو های کار ایران!

میزان توانایی کارگران برای برگزاری اقدامات مشترک، از جمله اعتصابات و عدم شرکت در امر تولید، مرتبط است با میزان دسترسی آنها به تشکل های صنفی مستقل و امکان ایجاد تشکل های جدید در مراکز کار. ولی در جمهوری اسلامی نه تنها حقوق پایه ای کارگران برای سازمان دهی و داشتن تشکل های مستقل رعایت نمیشود، بلکه فعالان کارگری، از جمله شریفه محمدی، مرتبا سرکوب و محکوم به حبس های طولانی مدت، ضربات شلاق و حتی اعدام میشوند.

مطالعه »
بیانیه ها

حکم اعدام شریفهٔ محمدی را لغو کنید! شریفهٔ محمدی را آزاد کنید!

ما بر این باوریم که با مبارزهٔ هم‌سوی همهٔ نیروهای مترقّی باورمند به آزادی، برابری، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی در زمینهٔ حکم منفور اعدام نیز می‌توان ارادهٔ حقوق بشری قاطبهٔ مردم را به این نظام جنایت‌کار تحمیل کرد. ما هم‌صدا با همهٔ این مبارزان لغو حکم اعدام شریفهٔ محمدی را خواهانیم و هم‌نوا با همهٔ نیروهای مترقّی ایران اعلام می‌کنیم جای مبارزان راه بهروزی مردم زندان نیست.

مطالعه »
پيام ها

بدرود رفیق البرز!

رفیق البرز شخصیتی آرام، فروتن و کم‌توقع داشت. بی‌ادعایی، رفتار اعتمادآفرین و لبخند ملایم‌اش آرام‌بخش جمع رفقای‌اش بود. فقدان این انسان نازنین، این رفیق باورمند، این رفیق به‌معنای واقعی رفیق، دردناک است و خسران بزرگی است برای سازمان‌مان، سازمان البرز و ما!

مطالعه »
بیانیه ها

حکم اعدام شریفهٔ محمدی را لغو کنید! شریفهٔ محمدی را آزاد کنید!

ما بر این باوریم که با مبارزهٔ هم‌سوی همهٔ نیروهای مترقّی باورمند به آزادی، برابری، مردم‌سالاری (دموکراسی) و عدالت اجتماعی در زمینهٔ حکم منفور اعدام نیز می‌توان ارادهٔ حقوق بشری قاطبهٔ مردم را به این نظام جنایت‌کار تحمیل کرد. ما هم‌صدا با همهٔ این مبارزان لغو حکم اعدام شریفهٔ محمدی را خواهانیم و هم‌نوا با همهٔ نیروهای مترقّی ایران اعلام می‌کنیم جای مبارزان راه بهروزی مردم زندان نیست.

مطالعه »
مطالب ویژه
برنامه و اساسنامه
برنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
اساسنامه
اساسنامه سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
بولتن کارگری
شبکه های اجتماعی سازمان
آخرین مطالب

چرایی پروژه‌ی میرباقری‌هراسی!

نامه‌ای به اپوزیسیون، جهت یادآوری وظایف فراموش شده!

مشخصات حکومت- قانون

تایتانیک

آقای رئیس جمهور اندکی آرام، به کجا چنین شتابان

در گرامی‌داشت احمد شاملو