ژوئن 2005

سيسرو، اولين قربانی جمهوری خواه؟

از جمله نظرات جمهوريخواهي او اين بود كه ميگفت بدون عدالت، هيچ دولتي قابل دوام نيست و بزرگترين هدف سياسي يك خلق بايد آن باشد كه بهترين افراد را براي مملكت داري انتخاب كند و دولتش دردست برگزيدگان مردمي باشد.

پيام گروه کار زنان به کنفرانس ايران پس از انتخابات حقوق زنان حقوق بشر است

برای جلوگيری از تکرار چنين وقايعی و هم چنين در راستای تغيير قانون اساسی و قوانين کيفری و مدنی زن ستيز که خواست جنبش زنان ايران نيز می باشد، از شما تقاضا می کنيم تا با روشن ساختن شرايط فعلی ايران برای پارلمان اروپا و خواست اعمال فشار آنان بر حکومت ايران، جنبش زنان و جنبش دموکراسی خواهی را برای وادار کردن حکومت اسلامی به تغيير قوانين زن ستيز و تبعيض آميز اين کشور در جهت تطابق آن با حقوق بشر، کنوانسيون منع انواع خشونت عليه زنان و کنوانسيون رفع تبعيض عليه زنان ياری کنيد.

اعلا میه مشترک چهار سازمان سیاسی پیرامون نتیجه انتخابات حکومتی

رژیم ولایت فقیه، رژیمی است که نه رئیس جمهور اصلاح طلب ولو وفادار به حکومت دینی و پاسدار آن را تحمل می کند ونه حتی جگر گوشه خود را که ممکن است در برابر ولی فقیه، اندکی از خود اراده قائم به منافع و جاه طلبی خویش را داشته باشد. چنین نظام و رژیمی، محکوم به انزوا و سقوط است.

حزب دموکرات کردستان ایران

سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران سازمان

فدائیان خلق ایران (اکثریت)

کو مه له – سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان ایران

خانم هلن فلوتر رئيس کميسيون حقوق بشر پارلمان اروپا خواستار اقدام فوری رياست پارلمان اروپا و سفرای اروپايی برای آزادی اکبر گنجی شد

از شما می خواهم که با تمام قدرت خود هر کاری که می توانيد در راه آزادی هر چه سريعتر آقای گنجی صورت دهيد تا وی بتواند از مراقبت های پزشکی لازم استفاده کند.

گزینه ما، عدم شرکت است!

اگرچه در این انتخابات ضد دموکراتیک، بخش عمده رأی نیروی دموکراسی به درستی بر عدم شرکت در این انتخابات و تحریم آن متمرکز شد، ولی ما به نوبه خود هشدار می دهیم که درلحظه کنونی جبهه بندی بین نیروهای دموکرات بر سر راهکار اتخاذ شده، خواست نیروی استبداد است که ما را متفرّق می خواهد. اکنون موضوع مقدم، زیر ضرب قراردادن استبداد وافشای انواع اعمال نفوذهای آن حتی در میدان محدود خودی های جمهوری اسلامی است.

یام من به بازجویان جمهوری اسلامی: حتی با اعدام خانواده من، مرا از ادای شهادت بازنخواهید داشت

اولین واکنش شهرام اعظم پزشک اورژانس بقیه الله به نامه خواهر و برادرش

به تصور من تمام کسانی که به نوعی سرو کارشان به بازجو های اطلاعاتی - امنیتی جمهوری اسلامی افتاده است، میدانند برای آنکه به سرنوشت زهرا کاظمی دچار نشوند باید آنچه بازجو از آنها میخواهد، تکرار کنند.

بخش: 

فراگفتمان انتخابات

گفتمان انتخابات در چند سال اخير حول پارادايم تأييد يا رد نظام شكل گرفته است. اپوزيسيون خارج از كشور و حاكميت هر يك به نوعي با دست يازيدن به اين مسأله و ربط دادن هر انتخابي به نظام سعي دارند ماهي خود را از آب بگيرند. در حالي كه هر دو بيراهه مي روند و مشاركت مردم در انتخابات از نظرهمه كساني كه در انتخابات شركت مي كنند لزوما در راستاي تأييد نظام نيست و همين طور بالعكس.

بخش: 

دخالت و تغییر

یکی از این تناقضها دخالت نظامی رشد تروریسم و افراط‌گرائی اسلامی در مقابل پرخاشگریهای آمریکا است. در مقابل تکنولوژی قدرقدرت و بی رقیب نظامی، اکنون بی‌رحمی و خشونت غیر قابل تصوری در جبهه‌ مخالف آن شکل گرفته‌ است که‌ حاضر است همه‌ چیز را قربانی و هلاک کند اما دشمنش نتواند سرانجام به‌ اهدافش دست یابد

نگاهی به اثرات تحریم انتخابات و افق پیش رو تا نتوانستن بالایی ها...

طیف های تحریم کننده غالباً از خارج از کشور و خارج از نظام فعالیت می کردند، در حالی که به دلیل حذف رسانه های آزاد صدای آن بخش از تحریم کنندگان که دلایل تئوریک و مستدل برای تحریم داشتند، و مباحث مطروحه کمتر و شاید خیلی کمتر از شعارهای سیاسی موافق و مخالف به گوش می رسید.

بخش: 

دفتر تحکيم وحدت: انتخابات مخدوش است!

بيانيه شوراي مرکزي دفتر تحکيم وحدت درباره دور دوم انتخابات رياست جمهوري

دفتر تحکيم وحدت در بيانيه هاي متعدد خود پيش از انتخابات، نسبت به صيانت از آراي ريخته شده و ريخته نشده به صندوق هاي راي هشدار داده و بيان کرده بود بدون حضور نهادهاي ناظر مستقل داخلي و بين المللي، فرصت دست اندازي به آراي ملت، براي اقتدار گرايان فراهم مي شود و نتايج انتخابات مخدوش خواهد بود

بخش: 

نتيجه انتخابات ضد دمکراتيک، همچون خود آن مردود است!

برخلاف القائات جمهوری اسلامی که گويا سياست تحريم اين انتخابات ضددموکراتيک ناکام بوده است، سياست تحريم اساسا مشی و چهره سياسی آن بخش از جامعه است که راه تحول دموکراتيک در جامعه را نه از طريق انتخابات ضد دموکراتيک و رفرم های درون ساختاری قدرت حاکم که از راه تغيير اين ساختار با اتکا به رای آزادانه و دموکراتيک شهروندان می داند.

دولت خاتمی وآخرين تير در ترکش! ابطال انتخابات و مقاومت مدنی

اصلاح طلبان حکومتی ، می بايست بطور دسته جمعی آخرين اقدامات وتصميمات سياسی خودرا به يک تصميم تاريخی بدل سازند. انتخابات نهمين دوره ریاست جمهوری را به دليل ناراستی ها وتقلب های آشکار آن - باطل- اعلام کرده واجرای دومين دور آن در روز جمعه را سريعا به حالت تعليق درآورند.

بخش: 

جنگ پرزیدنت بوش در عراق

بوش خواست تا در عراق دولتی قدرتمند و هم پیمان با آمریکا بوجود آورد تا بتواند کشور عراق را هم بدرستی اداره کند، امّا تا کنون این امر اتفاق نیفتاده است. هنوز زمان درازی در پیش است تا دولت فعلی در عراق بتواند در سه زمینه توانمندی، اداره کشور و هم پیمانی مورد اعتماد برای " آمریکا" را باثبات برساند.

یورش وحشیانه به خانواده‌های زندانیان سیاسی را محکوم می کنیم!

هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) ضمن اعلام مجدد همبستگی خود با زندانیان سیاسی و خانواده‌های آنان، و با تکرار خواست خود مبنی بر آزادی فوری دکتر ناصر زرافشان که به معالجه فوری نیاز دارد و رهایی همه زندانیان سیاسی از زندان، حمله نیروهای انتظامی جمهوری اسلامی به خانواده‌های متحصن‌شده را شدیداً محکوم می کند.

پیام هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) به دومین همایش اتحاد جمهوری‌خواهان ایران!

به باور ما مشکل جنبش دموکراسی و خلاء آلترناتیو دموکراتیک ، با غلبه بر پراکنده‌گی تشکل‌های عملاً موجود و همکاری و اتحاد فرارونده میان این تشکل‌ها حل خواهد شد.
ما باردیگر برای همایش شما موفقیت آرزو می کنیم و دست اتحاد شما و عموم نیروهای جمهوریخواه دموکرات را در مبارزه برای استقرار دموکراسی در ایران می فشاریم.

شرکت در انتخابات را تکذیب می کنیم! موضع ما، هم‌چنان عدم شرکت در انتخابات است!

روزنامه رسالت در شماره امروز خود اعلام کرده است که سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) در انتخابات شرکت می کند. اعلام میداریم که این خبر کذب محض است و همان‌گونه که هیئت سیاسی – اجرایی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت) طی بیانیه‌ها، اعلامیه‌ها و اطلاعیه‌های متعدد خود اعلام داشته است، موضع رسمی سازمان ما کماکان عدم شرکت در این انتخابات است.

در روز انتخابات فرمايشی، برای همبستگی با زندانيان سياسی، اعتصاب غذا می کنيم!

هيئت سياسی – اجرايی سازمان فداييان خلق ايران (اکثريت) در ادامه اعلام همبستگی فداييان خلق با زندانيان سياسی، با همه آنان‌که به اعتراض دست به اعتصاب غذا زده‌اند، و با همه همبسته‌های اعتصاب غذای زندانيان سياسی، اعلام می دارد که روز جمعه، روز انتخابات حکومتی، دست به اعتصاب غذا خواهد زد. ما با تقدير از اقدام آن تعداد از رفقايمان که از چندين روز پيش اعتصاب غذای خود را شروع کرده‌اند و تصميم دارند تا روز ۲۷ خرداد آن را ادامه دهند، همه اعضاء و دوست‌داران سازمان را به پيوستن به اين حرکت فرا می خوانيم. بگذار صدای همبستگی جنبش اعتراضی آزادی ‌خواهان ايران به استبداد و روش‌های استبدادی آن چه در امر انتخابات و چه در زندان‌ها عليه شهروندان آزادي‌خواه‌مان، هرچه بيشتر رساتر شود.

زمين لرزه، بهمن يا بحران؟

تظاهر کننده جواني گفته است:" اروپاي امريکائي نمي خواهيم." يا فرانسوي ديگري مي گويد:" اتحاديه اروپا ميهن ما نيست بلکه تشکيلاتي نئوليبرالي است که منافع کنسرن ها را برمنافع مردم ترجيح ميدهد." يا فرد بيکار چهل وهفت ساله اي که با عصبانيت مي گفت: " ما رابه دلخواه خود به بازي گرفته اند و نميدانيم چرا بايد قرباني نيروهاي بازار شويم.

فردا خيلی دير است همين امروز به حمايت از زندانيان سياسی برخيزيم

اعلاميه مشترک چهار حزب و سازمان سياسی در پشتيبانی از اعتصاب غذای زندانيان سياسی

لحظه کنوني، فرصتی است که زمينه بسيج ميليونی دارد و ندای ما برای دعوت به همبستگی و همراهی با زندانيان سياسی از سوی هيچ انسان آزاده ای بی پاسخ نمی ماند. در بسيج مردم برای دفاع از آزادی زندانيان سياسی حتی لحظه ای درنگ نکنيم. همين امروز به حمايت از زندانيان برخيزيم، فردا خيلی دير است.

حزب دموکرات کردستان ايران

سازمان اتحاد فدائيان خلق ايران

سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

کومه له – سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان ايران

اعتراض به مذاکرات سازمان جهاني کار ( ILO ) با خانه کارگر و شوراهاي اسلامي کار

نامه چهار سازمان سياسي به مديرکل سازمان جهاني کار

اخيرا نيز مطلع شديم که آخرين کنفرانس سازمان جهاني کار، جمهوري اسلامي ايران را از فهرست کشورهاي نافض حقوق کار حذف کرده است، در حالي که نقض اساسي ترين حقوق کارگران به طور روزمره در ايران ادامه دارد. ما با اعتراض به اين مصوبه و مذاکرات جاري با به اصطلاح نمايندگان کارگران ايران، خواستار عدم شناسائي اين ارگان هاي رژيم جمهوري اسلامي از سوي سازمان جهاني کار و انحلال آنها هستيم.

حزب دموکرات کردستان ايران

سازمان اتحادفدائيان خلق ايران

سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت )

کو مه له- سازمان انقلابي زحمتکشان کردستان ايران

بخش: 

به مناسبت تجمع اعتراضی زنان برای برابری حقوقی

پيام هيئت سياسی-اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت) به بانوان آزاده ايران

برآمد مستقل شما زنان آزاده در روزگذشته، در عین حال با حرکت اعتراضی تحسین بر انگیزی همراه بود که اینک وارد دومین هفته خود میشود. تجمع اعتراضی در برابر زندان اوین علیه زندانبانان، در دفاع از حقوق زندانیان سیاسی و برای آزادی آنان.در این ایستادگی، این زنان آزاده هستند که نیرو بخش اصلی مبارزه هستند. ما به همه آنان درود میفرستیم وخود را در کنار این همسران، مادران و دخترانی می دانیم که تنها گناه عزیزان آزاده دربند آنان، خواست آزادی برای مردم ایران است.

نفت، جغرافیای سیاسی و جنگ با ایران

در حالیکه ایالات متحده برای حمله ای به ایران حاضر یراق است، یک چیز کاملا محرز بنظر میرسد: دولت بوش هرگز به مسئله نفت بعنوان دلیلی برای انجام این جنگ اشاره نخواهد کرد. در مسئله عراق هم، سلاح های کشتار جمعی ( WMD) بعنوان دلیل اصلی برای مشروعیت بخشیدن به حمله ی نظامی آمریکا به عراق به شمار آمد

فيلسوف تراشكار، و سوء قصد فيزيكي بنيادگرايان

مورخين فلسفه مدعي هستند كه هيچ فيلسوف عصر جديد درغرب مانند اسپينوزا مورد دشنام، توهين، تهمت و تمسخر قرار نگرفت، چون او آنزمان به انتقاد از اديان رسمي و غيررسمي يهود و مسيحيت پرداخته بود. كنيسه يهوديان آنزمان او را براي ابدالدهر لعنت نموده و خواهان دستگيري يا تبعيد وي به نقاط بدآب وهوا مي باشد.

از فراخوان عمومی برای اعتراض به نقض حقوق زنان در قانون اساسی حمايت کنيم! حقوق زنان حقوق بشر است

ما به عنوان کسانی که عميقا به مبارزه عليه قوانين ضد زن، فرهنگ مرد سالار و سنت های ارتجاعی تحکيم کننده نابرابری زنان در جمهوری اسلامی باور داريم، همچون ديگر کوشندگان جنبش زنان معتقديم که حقوق زنان، حقوق بشر است. حقوق بشری بدون اما و اگر و انواع استثنائاتی که جمهوری اسلامی برای خود قائل است.

جامعه‌ تحول‌ و انتظار در آستانه‌ انتخابات

جامعه‌اي که‌ اعتقاد خود را به‌ انقلاب از دست داده‌ بود، حتي در مقطع رفرم نيز نشان داد که‌ حاضر به‌ دادن هزينه‌هاي رفرم هم نيست. و اين چنين تنها آنگاه که‌ شکافهاي حاکميت اجازه‌ ميداد، در سطح وسيع در پاي صندوقهاي راي، تنها از طريق راي در يک حرکت توده‌اي حاضر به‌ اعمال خواست و قدرت خود بود.

بخش: 

" ولفوفیتس" رئیس بانک جهانی

ولفوفیتس نه صلاحیت رهبری بانک جهانی را دارد و نه معنی مشکلات فقر و گرفتاری ملتهای جهان سوم را میداند، از همه مهمتر اینکه این شخص از احساس انسانی وعاطفه بری است و وجود وی در رأس چنین موسسه ای موجب فقر و مسکنت و جهل و بیماری بیشتر برای میلیونها انسان خواهد شد.

بيانيه مشترک چهار سازمان سياسی در دفاع از خواست های ناصر زرافشان و ديگر زندانيان سياسی!

از کميسيون حقوق بشر سازمان ملل و از مجامع، انجمن ها و نهاد های بين المللی مدافع حقوق بشر می خواهيم که با محکوم نمودن نقض فاحش حقوق بشر از جانب حکومت اسلامي، و دفاع از مطالبات زندانيان سياسي، خانواده های آنان و نيز آزاديخواهان ايران، جمهوری اسلامی را به آزادی بدون قيد و شرط زندانيان سياسی و عقيدتي، وادار نمايند. حزب دموکرات کردستان ايران سازمان اتحاد فدائيان خلق ايران سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت) کو مه له- سازمان انقلابی زحمتکشان کردستان ايران

راهيابی به جام جهانی فوتبال مبارک‌ باد!

پيام گروه کار امور جوانان سازمان فداييان خلق ايران (اکثريت) به فوتباليست های تيم ملی وهمه مردم ايران

ما فداييان خلق ايران تلاش و همت قهرمانان تيم مان را ارج مينهيم و اميدواريم که در بازيهای آلمان نيزشاهد جشن ملی حاصل از پيروزی های تيم مان باشيم.

این پیروزی بزرگ بر شما مبارک باد

ما فدائیان به همراه دیگر تبعیدیان مقیم خارج از کشور، در شادی این پیروزی، خود را با شما زحمتکشان سهیم می دانیم. ما همواره دفاع از استقلال تشکلهای صنفی، کارگری و همچنین حمایت از مبارزه و تلاش فعالین کارگری را وظیفه خود می دانسته و همچون گذشته در انعکاس اخبار و اطلاعات مبارزات شما در مراجعه به نهادها و اتحادیه های بین المللی کارگری و شرکت درحرکتهای اعتراضی فعال خواهیم بود .

سازمان كشورهای صادر كننده نفت‌ (اوپك)

اوپك در حال حاضر داراي 11 عضو اصلي از 3 قارّه آمريكا، آسيا و آفريقا ميباشد. كشورهاي عضو الجزاير، اندونزي، ايران، عراق، كويت، ليبي، نيجريه، قطر، عربستان سعودي، امارات متحده عربي و ونزويلا ميباشند. اين كشورها جمعيتي حدود 525 ميليون نفر را تشكيل ميدهند