ژوئیه 2013

رهبران فاقد چشم انداز، عامل مرگ و سقوط ملتها

رهبر جمهوری اسلامی با قرار دادان خود در موقعیت پاسدار ارزشهای انقلاب اسلامی در واقع امر از خود یک رهبرِ فاقد چشم انداز روشن برای آینده کشور و استراتژی به روز شده برای رهبری ملت ایران بسوی آینده ای بهتر ساخته است. وی به همین دلیل همواره رو به گذشته دارد و با تکرار هر روزه شعارهای انقلاب سال 1357 و مبارزه با دشمنان این انقلاب اسیر توهمات بر خاسته از جوش و خروشهای انقلاب اسلامی است.

دانسته ها و پرسشها در کار رئیس جمهور آتی

علیرغم آن اعتراف مهم بازهم معلوم نشد چرا نجات کشوری که امروز موجودیت آن در اثر سی وچهار سال نادانی، ندانم کاری و فساد به خطر افتاده منوط به نجات همان نظامی است که مسئولیت این وضع را بر عهده دارد. خامنه ای تنها راًی همه ی مردم، موافقان و مخالفان نظام، را می خواست تا برای ساده لوح ترین ناظران جهان به نمایش گذارد و برای شکستن تحریمها خود را مستظهر به پشتیبانی ملت معرفی کند.

دموکراسی‌های رصدکارانه

فن‌شناسی ارتباطی گرچه درخدمت اشاعه و تنویر افکار و انتقاد قرار گرفته و مرزهای انواع سانسور را در مسیر تاریخ پشت سر گذاشته است، اما خود در عین حال منشا نظارت، دخالت، خبرچینی و سانسور در مقیاس میلیاردها نفر از مردم جهان، سازمان‌ها، دولت‌ها و تشکل‌ها بوده است. مثل همیشه بورژوازی به صورت تک خطی منشا پیشرفت نبوده است، بلکه با خود درد و رنج و سرکوب و مداخله‌های ضدبشری را نیز به ارمغان آورده است.

آغاز روند اخراج از کار تعدادی از هواداران آقای کاظمینی بروجردی

اخراج این سه نفر در حالی صورت گرفت که ایشان در محل کارشان بسیار توانمند و مسئولانه فعالیت می کردند و هرگز به آنها اخطار یا پیام عدم رضایتی از سوی کارفرمای مربوطه ابلاغ نشده بود.

تمجید از ورشکستگی ، سرکوب وبیعدالتی

سایت کار آن لاین این پرسش را که "در روزهای پایانی دورۀ دوم ریاست جهموری احمدی نژاد، شاهد تقدیر و تجلیل خاصی از او و سیاست هایش توسط شخص خامنه ای و نیز ارگانهای زیر نظارت ایشان هستیم. شما چه توضیحی در این باره دارید؟" با جمعی از فعالان و تحلیلگران سیاسی در میان گذاشت. در این سری، پاسخهای آقایان حسن فرشتیان، علی مزروعی، علی هنری و محمد جواد اكبرين به شرح زیر تقدیم خوانندگان می شود.

مراسم یادبود زنده یاد دکتر قاسملو

گزارش شرکت سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)- تورنتو و پیام به مراسم

زنده یاد دکتر قاسملو رهبری فرهیخته و مبتکر شعار "دموکراسی برای ایران، خودمختاری برای کردستان" بود. او کردی بود ایرانی و یک ایرانی کرد بود. مذاکره با مخالفان سیاسی و رسیدن به زبان مشترک و کوشش در ایجاد اتحادها و ائتلافهای بزرگ سیاسی از خصلتهای برجسته زنده یاد دکتر قاسملو بود.

نظام قضایی فعلی همان نظامی است که در زمان وقوع این جنایت وجود داشت

تلاشهای اعضای درجه اول خانواده این رفقا را شاهد بوده ام و طبعآً همه ناموفق بوده است. علت نیز در بقای همان ساختار و حتا افرادی است که در جنایت دست داشته اند. در هیچ کجای دنیا وقتی یک جنایت دولتی واقع می شود، تا وقتی که عوامل اصلی آن جنایت بر مناصب قبلی یا نزدیک به آن قرار دارند، نمی توان امیدی به برخورد عادلانه و یا روشنگرانه نسبت به آن جنایت داشت.

زن، تن و اختیار

گزارش بیست و چهارمین کنفرانس بنیاد پژوهشهای زنان ایران (کلن - آلمان)

کنفرانس سالانۀ بنیاد پژوهشهای زنان ایران، امسال برای بیست و چهارمین بار، از 26 تا 28 جولای 2013 در شهر کلن آلمان برگزار شد. کنفرانس امسال بنیاد به موضوع "زن، تن و اختیار" اختصاص داشت.

نامه به رئیس جمهور

از طرف بیش از 3000 نفر از كارگران، تكنسین‌ها و مهندسان پروژه‌های نفتی ایران

در شرایط اجتماعی - صنعتی كنونی كشورمان كه رشد صنایع و تكنولوژی به كار گرفته شده عقب‌مانده تر از كشورهای پیشرفته جهان است، ما قادر به رقابت با تولید كالایی آن‌ها نیستیم از این رو پیوستن به صندوق بین‌المللی پول و تجارت جهانی باعث انهدام صنایع كوچك و در حال رشد ما می‌شود. هم چنین عامل اصلی نابودی كشاورزی ایران خواهد شد.

مطالبات زنان و شرایط امروز جامعه ما

امروز ما در جنبش زنان برای آن که بتوانیم جنبشی زنده و پویا، و همراه و همپا با زنان جامعه مان داشته باشیم باید بتوانیم میان مطالباتی که برای دستیابی به "حقوق عام انسان انتزاعی" در جامعه وجود دارد، با حقوق و مطالبات خاص جنسیتی زنان، هماهنگی ایجاد کنیم، وگرنه مرتباَ دچار مشکل سرگیجه و ندانم کاری می شویم و نمی توانیم نیروهای بیشتری از زنان کشورمان را برای قدرت مندی جنبش زنان و کسب مطالبات مان، با خود همراه سازیم.

بخش: 

احضار مجدد دوتن از محکومان به اعدام شهر شادگان به دادگاه

این اقدام دستگاه قضایی در فراخواندن دوتن از محکومان به اعدام با اتهامی جدید جهت محاکمه دوباره، درپی واکنش شدید نهادهای جهانی مدافع حقوق بشر نظیر دیده بان حقوق بشر وسازمان عفو جهانی صورت می گیرد. چنین اقدامی بی شک نشان از عزم دولت مرکزی ایران درسنگین تر وانمود کردن اتهامات این فعالان فرهنگی عرب واجرای احکام اعدام علیه آنها حکایت می کند.

اگر بخواهیم حرفمان شنیده شود باید خود را نیرومند کنیم

گفتگوی اخبار روز با منصور اسانلو

در مورد وعده های داده شده توسط آقای روحانی من سعی می کنم نه خوشبین و نه بدبین بلکه واقع بین باشم. شما می دانید که قانون اساسی جمهوری اسلامی بیشترین حق و اختیار را به ولی فقیه داده است، از شورای نگهبان و فرماندهی سپاه گرفته تا امام جمعه ها، مساجد و امام زاده ها، روسای رادیو و تلویزیون، قوه قضائیه، ارتش، نیروی انتظامی و کنترل نهادها و بنیادهای اقتصادی بسیاری دراختیار ولی فقیه و نهادهای غیرانتخابی وابسته به ولی فقیه است.

بخش: 

چند گزارش کوتاه از زندان

حسن روحانی در دوره انتخابات اعلام کرده است که می خواهیم زندانیان سیاسی را آزاد کنیم. اما اداره اطلاعات و سازمان زندانها زندانیان را تحت استرس و آزار روحی و رقابت غیرانسانی قرار داده است و تعدادی از انها را مجبور کرده است در خواست آزادی مشروط بکنند، در حالی که تمامی این زندانیان (وادار شده برای نوشتن درخواست) از 6 ماه تا 8 ماه از مدت حکمشان باقی مانده است.

جهت دستیابی به حقایق

گزارش سفر دکتر احمد شهید گزارشگر وضعیت حقوق بشر سازمان ملل در امور ایران به تورنتو- کانادا

فرق ایران با کشورهای دیگر مثلا عربستان یا اسراییل این است که مقامات ایران مرا از رفتن و دیدن از زندانها و زندانیان منع کرده اند در حالی که گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در امور عربستان می تواند به آن کشور رفته و گزارش تهیه کند و یا مثلا گزارشگر سازمان ملل در امور اسراییل می تواند به مناطق اشغالی رفته و گزارش تهیه کند.

راهکارها و دشواریها در پروژه وحدت چپ

اگر بلوکهای ساختاری و ارزشهای اولیه فکری کنشگران چپ را باورمندی عمیق و بالنده به ارزشهای حقوق بشری و انسانی و عدالت اجتماعی مبتنی بر جامعه عاری از استثمار انسان از همدیگر تشکیل می دهد، راستار محوری رشته های وحدت کنشگران این پروژه را باورمندی به استراتژی سیاسی واحد و تحول گرانه تشکیل می دهد... بنابراین در کنار نهادهای زیر مجموعه ای ساختاری، اسنادی- برنامه ای، و تئوریک ... باید نهاد هدایتگر سیاسی اجرائی نقشی کلیدی و اساسی ایفا بکند.

"اعتدال" در تلاقی "سبز" و "فتنه"!

این، "اعتدال" است که باید در خدمت سبز باشد و نه که "سبز" خود را تا حد رکاب زن آن فرو بکاهد. این، "سبز" است که مطالبه دارد و می باید که استوار و سرسخت بر مطالباتش بیایستد. مطالباتی در وهله نخست: پایان یابی ماجراجویی های جمهوری اسلامی در سیاست خارجی و از میان برداشته شدن فضای امنیتی در حیات داخلی؛ که اولی خود را مقدمتاً در آمادگی و اقدام صادقانه دولت "اعتدال" برای حل بحران هسته‌ایی باید پاسخ بگیرد و دومی در تحمیل رفع حصر و لغو حبس زندانیان سیاسی برقدرت آمرانه ولایی.

بخش: 

با تغییرات همراه تر شوید

نقدی بر آخرین بیانیه سازمان فداییان خلق ایران - اکثریت

باید ابراز خرسندی کنیم که شما هر چند دیر و البته ناکافی و ناکامل باز هم خودتان را در جریان متن تحولات قرار دادید. اما باید نوع نگاه خود به تحولات عمیق جامعه را اصلاح کنید و بیش از آن که تلاش کنید تحولات را با نظریات و رهنمودهای سابق خود که اشتباه بودن آن در انتخابات روشن شد، تطبیق دهید این نظرات و مواضع خودتان است که باید با تحولات جاری جامعه تطبیق دهید و همچنین نوع نگاه رو به بالا را تبدیل به تلاش رو به پایین و بستر اصلی جامعه مدنی بکنید.

آشتی جوئی یا یک فرصت سوزی دوجانبه دیگر؟

خبرگزاری فارس با استناد به اظهارات روز یکشنبه آقای خامنه ای خبر روزنامۀ نیویورک تایمز دایر بر اعلام آمادگی ایران برای مذاکره مستقیم با امریکا توسط المالکی را "التماس وارونه واشنگتن برای مذاکره با تهران، از زبان نخست‌وزیر عراق" نامیده است و سایت دیگری از "ناامیدی غرب از بیانات رهبر" گزارش داده و، بی هیچ قصدی برای افشاگری، نوشته است: "البته شاید هیچ کشوری جز رژیم غاصب اسرائیل از این ناامیدی غرب شادمان نباشد"

«من مرگ هیچ عزیزی را باور نمی‌کنم»!

در یک دادخواهی عادلانه، بخشیدن یا نبخشیدن جزو حقوق بازماندگان قربانیان جنایات می‌باشد. و فراموش نکردن آن می‌بایست به یک خواست اجتماعی بدل شود و با طرح و بررسی مستمر و پیوسته‌ی آن جهت بازدارندگی جامعه از بروز مجدد آن، عمل شود.

امکانات و موانع برای "تغيير"، سياست ها و گام های نخستين برای برون رفت از وضعيت بحرانی

بيانيه در ارزيابی از انتخابات دوره يازدهم رياست جمهوری

با پيروزی حسن روحانی در انتخابات، اميد به تغيير و توقف روندهای فاجعه بار گذشته در بين گروه های وسيعی از جامعه زنده شده است. اگر خامنه ای و نيروهای افراطی همانند دوره اصلاحات بحران آفرينی کنند و راه تغييرات را مسدود نمايند، اگر حسن روحانی در پيشبرد برنامه هايش و خنثی کردن اقدامات مخالفين "تغيير" به جامعه مدنی و ميليون ها رای دهنده متکی نشود و يا به خواست نيروهای تندرو تن دهد، در چنين صورتی اميد ها به ياس تبديل گشته و فرصتی که برای برون رفت از وضعيت بحرانی به وجود آمده است، خواهد سوخت و کشور ما با آينده تيره و تاری روبرو خواهد گشت...

سیاست چند زبانی در ایران؛ ضرورت اخلاقی یا انتخاب سیاسی؟

کلیک انتشار اظهارات جنجالی سید جواد طباطبایی پژوهشگر شناخته شده فلسفه و اندیشه سیاسی و کلیک حمید احمدی استاد سیاست دانشگاه تهران درباره زبانهای غیر فارسی و انکار حق اموزش زبان مادری نشان می دهد که نفی و تحقیر زبانهای غیر فارسی در ایران و نادیده گرفتن حق گویشوران به این زبانها

To National Parliaments, the European Parliament and the Inter-Parliamentary Union

                                                                                                                                             

                                                                                                                                    

بخش: 

سندیکا از نوعی دیگر: یونی فور (UNIFOR)

یونی‌فور از ادغام دو کلمه یونایت (Unit) و فور (For) به معنی "اتحاد برای ..." [ایجاد شده] که می‌تواند دربرگیرنده موضوعات عام باشد، به این مفهوم که این اتحاد سندیکایی جدید از حقوق زنان، جوانان، تازه کانادایی‌ها، دگرباشان، بومیان کانادا و کسانی که ناتوانی جسمی دارند، دفاع می‌کند و در کل می‌توان گفت اتحادیه یا سندیکا به معنی نهادی اجتماعی است نه نهادی صرفا صنفی.

بخش: 

دولت روحانی به درآمد ارزی غیر از نفت فكر كند

گفت وگو با دكتر محسن رنانی در باره كتاب «اقتصاد سیاسی و مناقشات اتمی»

اگر دولت جدید در جریان مذاكرات هسته‌یی به موفقیت‌هایی دست یابد ... به دست آوردن دوباره بازار فروش نفت، چیزی حدود دو تا چهار سال طول خواهد كشید، حال آن كه از آن زمان به بعد قیمت نفت رو به كاهش خواهد گذاشت؛ پس ما عملا درآمد نفتی را از هم‌اكنون از دست داده‌ایم. براین اساس دولت دیگر نباید روی ارز نفتی حسابی باز بكند، چرا كه در سال‌های آینده دیگر نفت نمی‌تواند مثل گذشته بیش از 70 درصد بودجه ایران را تامین كند.

آغاز روز سیزدهم اعتصاب غذا: شکنجه ی اعتصاب کنندگان در طول انتقال به تهران

انتقال کادر رهبری یئنی گاموح به زندان رجایی شهر

لطیف حسنی، آیت مهرعلی‌بیگلو، محمود فضلی، شهرام رادمهر و بهبود قلیزاده کادرهای رهبری تشکیلات یئنی گاموح اند که از روز بیست و دوم تیر ماه/ سیزده جولای در اعتراض به روند ناعادلانه دادرسی و همچنین شرایط بد زندان تبریز دست به اعتصاب غذای نامحدود زده اند.

25 سال در جستجوی «داد»

دستیابی به «داد» نیازمند تدارک است. چندین سال است که شاهدیم گروهی از شخصیتها و سازمانهای سیاسی و حقوق بشری، داد را با شعار «نه می بخشيم و نه فراموش می کنيم» و گروهی دیگر با شعار «می بخشيم اما فراموش نمی کنيم» تدارک می بینند. پاسخ مناسب به تدارک «داد»، تنها با همت عميق، همه جانبه و پیگیر اندیشه ورزان و فعالان عرصه های سیاسی، حقوقی و حقوق بشری در همبستگی اکید با بازماندگان قربانیان جنایت حاصل خواهد آمد. چنین باد!

«مانیتاریسم اومانیستی» آقای غنی نژاد

موسی غنی نژاد، این نئولیبرال ایران، دغدغه‌ای به نام «جامعه مدنی» را وارد نظریات هایک و فریدمن کرده است. شاید برای افراد زیادی این نظریه پردازی جدید عادی و معمولی باشد اما این جزوه قصد دارد با همین بهانه، بلائی که قرار است بر سر مردم ایران بیاید را بشکافد و به زبان ساده توضیح دهد. طاعونی به نام «بازار آزاد»!

هنر مبارزه نه در فتح قلعۀ رقیب، که در حفظ و گسترش استحکامات جدید است

هشدار به هاشمی، خاتمی و روحانی!

موقعیت ایجاد شده در اثر وجود درایت نزد فرد فرد اعضای جامعۀ مدنی و در انتخابات 24 خرداد، برای رهبریِ "مسئولیت پذیر" در جمهوری اسلامی، فرصت مغتنمی است که شما می توانید در همراهی با جامعۀ مدنی رسیدن به مطالبات مردمی را تسهیل و به نوبۀ خود ادامۀ حضور در موقعیت سیاسی را، با جبران خطاهای تاریخی، ممکن نمایید.

خشونت جنسی در مصر: افسانه ها و واقعیتها

مصر برای ... مبارزه با تمام خشونتهای مبتنی بر جنسیت، به جنبشی سازمان یافته برای مقابله با ایدئولوژیهای تبعیض آمیز جنسی، نژادی، طبقاتی، ملی و نظامی که سرکوب کننده زنان اند، نیاز دارد. خشونت علیه زنان محصول نابرابری جنسیتی است که نقشهای جنسیتی را تقویت می کند و از بدن زنان کالا می سازد.

بخش: 

جهان شاهد اعدام جگرگوشه های ما نباشد

استمداد مادران جوانان محکوم به اعدام اهل شادگان (فلاحیه) از زنان و مردان جهان

برای نجات فرزندان جوانمان از همه زنان و مردان جهان، خصوصا مادران فرزند در آغوشی که از احساس و عشق مادری به فرزند درایت داشته و از درک علاقه و عاطفه مادری برخوردارند، تقاضای کمک و مساعدت فوری نموده، فریاد ما را برای نجات چهار جوان و جگرگوشه مان به گوش همه نهادهای مدنی و بین المللی رسانده، مانع اعدام آنان شوید.

پیرامون آسیبهای اجتماعی

مصاحبه تلویزیون "سرزمین جاوید" با رفیق یدالله بلدی

تلویزیون "سرزمین جاوید" مصاحبه ای داشته است با رفیق یدالله بلدی، پزوهشگر دردها و آسیبهای اجتماعی- مسائلی همچون فحشا، کودکان خیابانی، اعتیاد، ... - با مکث ویژه بر مسئله فحشا در ایران. در لینک زیر از دقیقه 26 می توانید این مصاحبه را بشنوید.

بیست و پنج سال پس از فاجعه کشتار زندانیان سیاسی: حقیقت و عدالت همچنان همت ما را می طلبد

 

تابستان امسال، بیست و پنج سال از کشتار هزاران زندانی سیاسی به دستور رهبری وقت جمهوری اسلامی ایران می گذرد. با اینکه بسیاری از زوایای تاریک این فاجعه روشن و از جمله طبق اسناد منتشره از سوی آقای منتظری مسجل شده است که قتل عام سال شصت و هفت به دستور صریح رأس حکومت، با دخالت نزدیکترین یاران خمینی و با نقض قوانین خود رژیم انجام گرفت، هنوز دستیابی به حقیقت و عدالتی که بازماندگان زندانی سیاسی جان باخته در انتظار آنند، همت ما را می طلبد.

بیانیه «هم اندیشی زنان برای طرح معیار انتخاب وزرای آینده»

ما، جمعی از زنان فعال ایران که در طول انتخابات تلاش کردیم تا با طرح مطالبات زنان در فضای انتخابات، منعکس کنندۀ بخشی از مطالبات زنان، از جمله مشارکت زنان در سرنوشت خویش و رفع هرگونه تبعیض و خشونت علیه زنان باشیم، امروز بر آن شده ایم که به منظور پیگیری مطالبات زنان، حرکتی را برای افزایش نظارت مردمی بر انتخاب مدیران کلان کشور آغاز کنیم.

بخش: 

جمهوریهای غیردمکراتیک

علت تفکیک بین دو مدل حکومتی "ریاست جمهوری" و "سیستم پارلمانی" در این واقعیت نهفته است که در سیستم سیاسی کشورهایی مانند امریکا، روسیه یا ایران انتخابات ریاست جمهوری مهمترین اتفاق سیاسی است و رئیس جمهور که رئیس دولت نیز می باشد، با رای مستقیم مردم انتخاب می شود. اما در مدل پارلمانی کشورهای اروپایی ... انتخابات پارلمانی مهمترین واقعه سیاسی است...

حبس خودسرانه و آزار قضایی مدافعان حقوق بشر ادامه دارد

پیام رسانه ای برنامه نظارت بر حمایت از مدافعان حقوق بشر ایران

برنامه نظارت از مقامات ایران به تاکید می خواهد که فوری و بدون قید و شرط تمام مدافعان حقوق بشر نامبرده در بالا و به طور کلی تمام مدافعان حقوق بشر را که در ایران زندانی هستند آزاد کنند، به تمام آزارها علیه آنها پایان دهند و در هر شرایطی سلامت جسمانی و...

ناگفته‌های عزت‌الله سحابی از دیدار با خاتمی و فلاحیان

سحابی در خاطرات خود به بیان ناگفته‌های بسیاری از سال‌های پس از انقلاب پرداخته است. از مسایل مهم ابتدای انقلاب از جمله تدوین قانون اساسی، اختلافات بنی‌صدر و حزب جمهوری، قضیه نوار آیت و ماجرای گروگانگیری در سفارت تا خاطرات دوران ریاست جمهوری هاشمی رفسنجانی، قضیه نامه ۹۰ امضایی و انتشار مجله ایران فردا، نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری و دیدار با سیدمحمد خاتمی پیش از انتخابات دوم خرداد. «تاریخ ایرانی» بخش‌های دیگری از این خاطرات را انتخاب کرده که در پی می‌آید:

بخش: 

آیا با عقل قدیم میتوان جهان جدید، و آینده در حال ساخته شدن را درک کرد؟

کجاییم و چگونه باید درک کرد

نکته دیگر در رابطه با چپ اجتماعی است که باید سریعا با درک عمیقا گشاده، شفاف و "پس اکتبری" و در دوران تحولات چین، با امور داخلی بخصوص، و امور جهانی ومنطقه یی برخورد کند.
درک زمان لنینی و بخصوص "پیش اکتبری"، و جهانی در آمیزش انقلاب فرانسه و اشرافیت فئودال که بعدا مولد جنگ سرد شد، بسیار تنگ و شاید تحقیقا خارج از توان درک دنیای بکلی متفاوت امروز می باشد. چپ اجتماعی باید سریعا خود با توانایی درک این دنیا ی جاری اماده کند...

فرشاد مومنی؛مشاور میرحسین موسوی: گروه های شبه مافیایی از قدرت و ثروت و سازمان یافتگی و نفوذ برخوردارند

من به جای تیم مدیریتی جدید باشم مهمترین و فوری ترین چیزی که را که در دستور کار قرار می دادم، فهم اقتصاد سیاسی و نظری گزینه های سیاستی معطوف به خروج از دور باطل تعدیل ساختاری است یا این که تصمیم گیری شود که برنامه آتی ادامه اجرای تعدیل است منتها با شدت کمتر یا بیشتر.

قیام ملی سی تیر، انگیزه های مذهبی و دینی نداشت

خامنه ای فراموش کرده است که در روز سی ام تیر صدای شعارهايی چون: "مصدق پيروز است" و "مرگ بر قوام" و "از جان خود گذشتيم با خون خود نوشتيم يا مرگ يا مصدق" با تيراندازی نيروهای انتظامی بهم آميخت؛ زیرا برخی از مجروحانی که در خیابان اکباتان تیرخوردند واقعأ با خون خود این شعار را بر دیوار نوشتند.

سی ام تیرروز جانفشانی ملت بزرگ ایران برای استقرار حاکمیت ملی

در روز سی ام تیر علاوه بر تهران در تمام شهرهای بزرگ و کوچک کشور ملت ایران یک پارچه در این قیام تاریخی وطرفداری از دولت مصدق و حاکمیت ملی فعالانه شرکت نمود. اما دریغ و افسوس که امروز پس از 35 سال که از پیروزی انقلابی که به منظور تحصیل آزادی واستقلال به منصه ظهور رسید سپری گردیده، حاکمیت بر قدرت نشسته جمهوری اسلامی که خود وامدار مجاهدت ها وجانفشانی های ملت ایران در سال های پیش از انقلاب میباشد،حقوق وآزادی های ملت ایران را نادیده انگاشته وحتی از تجلیل از شهدای قهرمان سی ام تیر ممانعت به عمل می آورد.

آتشی که به جان جنگل های ایران افتاده، خاموش شدنی نیست.

پاکستان با 140میلیون جمعیت موفق شد جنگل هایش را در عرض 50 سال از 5 میلیون به 11میلیون هکتار برساند. ما اما تا توانستیم از دست دادیم. تفاوت ایران با پاکستانی که حتی قادر به داشتن سیستم بهداشت نیست، اما اراضی و جنگل هایش را حفظ می کند چیست؟

«دفاع اخلاقی از بی اخلاقی»

مشخص پیرامون این موضوع مشخص و سرازیر شدن سوالات متعدد مربوط به آن تمام خدایان صلب و دیر جنب به یکباره دود می‌شوند و به هوا می‌روند. اخلاق مخالفان مارکسیسم و مارکسیست‌ها کاملاً سرمایه‌دارانه است. الغای ترس از در "اقلیت" بودن. ترس از در اقلیت بودن در برابر آنانکه به مجوزهای حکومتی و رسانه‌های سرمایه‌داری دسترسی دارند. این اخلاقی ماکیاولیستی است: اگر با ما نباشی علیه ما هستی و کسی که علیه ماست تحقیر و تخریب خواهد شد بنابراین به آغوش اکثریت(قدرت) باز گردید.

سی تیر، روز قیام ملی و دفاع مردم از مصدق

ما خاطره آن روز فراموش نشدنی و بزرگ "قیام ملی سی ام تیر" را گرامی میداریم، به جان باختگانی که به دفاع از دولت ملی خود بپا خواستند درود میفرستیم و اطمینان داریم که مردم ما با این سوابق تاریخی با شکوه و مبارزات بزرگ برای آزادی و دمکراسی هرگر تسلیم حکومت های ارتجاعی و سرکوبگر نخواهند شد و از نیروهائی پشتیبانی خواهند نمود که همواره برای آزادی و استقلال ایران تلاش نموده اند

درنبود سنديكا

وجود يا عدم وجود اين زحمتكشان كه درساخت ده‌ها پتروشيمي وپالايشگاه وكارخانه سيمان و ... نقش كليدي داشتند، اهميتي ندارد. جواب به اين پرسش‌ها حرف‌هاي روزهاي اول انقلاب بود، ديگر خر آقايان از پل گذشته. حالا زنده باد نئوليراليسم دلالي و بورژوازي تجاري با دلارهاي نفتي. زنده باد واردات و باز هم واردات. زنده باد پول و مرگ بر قانون كار و حق كارگر. در حكومت " مستضعفان " هيچ قانوني از حقوق كارگرانی حمايت نمي‌كند كه سال‌ها زندگي‌شان را در اردوگاه‌هاي بدتر از كار اجباري دو نظام به سر برده اند.

بخش: 

صفحه‌ها