می 2014

بولتن کارگری شماره 32: کارنامۀ سیاه جمهوری اسلامی در اجلاس سازمان بین المللی کار

تحلیل : کارنامۀ سیاه جمهوری اسلامی در اجلاس سازمان بین المللی کار
از تجارب دیگران : تحولات اتحادیه های کارگری اندونزی پس از سقوط سوهارتو-3
اخبار خارجی : فراخوان قاطع علیه کار اجباری
سازمان بین المللی کار باید خواهان آزادی عمل اتحادیه های مستقل کارگری شود!
اخبار داخل : کارگران بیکار، نگران آینده
مزد ناعادلانه و حداقل یک زندگی ساده
تشدید خشونت علیه زنان در محیطهای کار

یک نام، یک چهره

او در تاریخ 16 اکتبر 1998 دستور بازداشت پینوشه را که براى عمل جراحى دیسک به لندن مسافرت کرده بود صادر کرد. پلیس انگلیس پینوشه را روى تخت یک کلینیک خصوصى لندن بازداشت کرد. بقیه ماجرا را همه می دانند. تاریخ دادگسترى دنیا از آن روز وارد مرحله تازه اى شد، به این معنا که مصونیت قضایى براى تبهکاران و جنایتکاران دیگر در هیچ جاى جهان وجود نداشت.

طرح "تحول سلامت" یا ترفندی برای قطع یارانە؟

دولت با این ترفند یارانە نقدی را قطع می کند، قیمت ها را آزاد و گران می کند و در واقع با یک دست بخشی از حق مردم را بە آنها می دهد و با دست دیگر آن را با بهرەاش پس می گیرد. بدین ترتیب در عمل تنها هزینە مردم را نە کم کە آن را جا بجا می کند و عوام را همان گونە کە احمدی نژاد با وعدە یارانە نقدی فریفت، بە سبک و سیاق خود برای مدتی می فریبد.

آدمها متجاوز متولد نمی شوند، جامعه آنها را متجاوز می کند

«متجاوزان این گونه متولد نمی‌شوند بلکه جامعه آنها را به این سمت سوق می‌دهد». چرخه اقتصادی در این میان به نظر بهاسین نقش اصلی را بازی می‌کند. او معتقد است سرمایه داری، تفکر پدرسالارانه می‌طلبد. به عنوان مثال بهاسین به صنعت لوازم آرایش و پورنو اشاره می‌کند. با این استدلال که "سکس فروش دارد" زنان بدنشان را می‌فروشند؛ به عنوان تن فروش یا به عناوین دیگر.

بخش: 

صدای ما را از زندان گوهردشت، اوین و زندان مرکزی تبریز بشنوید!

نامه کارگران زندانی به اجلاس 2014 آی.ال.او.

ما از شما ... می خواهیم شرکت جمهوری اسلامی در اجلاس آتی را منوط نمایید به برگزاری انتخابات آزاد در جهت انتخاب نمایندگان کارگران ایران برای شرکت در اجلاس آتی سازمان آی.ال.او. تحت قوانین مربوط به مقاوله نامه های 98 و 87 که با نظارت نمایندگان انتخابی از میان تشکلهای کارگری مستقل شرکت کننده در اجلاس سازمان جهانی کار برگزارگردد...

بخش: 

دموکراسی و جمهوریت

مدل سیاسی آلترناتیو آینده نه تنها باید محورهای ارزشی اش را بر بستر تضمین حقوق بشر، ترقی و تعالی ارزشهای انسانی و عدالت اجتماعی قرار دهد، بلکه باید از جهالت و خرافات هر چه بیشتر فاصله گیرد و ارزشهای سکولاریستی را از محورهای اساسی ساختاری کارکرد خویش قرار دهد. این مدل باید از ارزشهای سودجویانه و مصرف گرائی بی رویه سرمایه داری، خصوصا سرمایه داری طفیلی تجاری و رباخواری و اختلاس فاصله گرفته و...

هر دم از این باغ بری می‌رسد!

تاثیر حمایت آمریکا و اتحادیه اروپا باعث شد که در این اتحادیه فاشیستها تقویت گردند و رویای اروپای متحد نیز همانند قدرت مطلق آمریکا به زیر سوال رود. وضعیت بد بحران اقتصادی اروپا مانند یونان و اسپانیا باعث شد که عدم اطمینان به این اتحادیه به وجود آید و سیاستهای درونی و بیرونی کشورهای اروپایی کاملا متفاوت باشند. انتخابات اخیر اروپا نشان دهنده این واقعیت است.

چند زبانی، خصلت ذاتی دیپلماسی جمهوری اسلامی است

لایه های نرم سیاست كه سیاست ورزان باشند و یا لایه سخت كه جنگ آوران تشكیلش می دهند هركدام به خودی خود تصمیم گیرنده نبوده و نیستند. زیرا تصمیمات كلی و استراتژیك برعهده رهبران حاكمیت بوده و تاكتیك ها را دولت ها تعیین می كنند. چون لایه های سخت و نرم در شرائط خودویژه تصمیمات كلی را خرد كرده و در راستای اجرای آن حركت می كنند.

طرحی در باره استراتژی سیاسی چپ در شرائط کنونی ایران، شعارها و تاکتیکها

هدف برنامه ای ما، بخشی از چپ دمکرات ایران، که به آزادی، دموکراسی، عدالت اجتماعی و سوسیالیسم باورمندیم و برای تحقق آن ها مبارزه می کنیم، دمکراتیزه کردن جامعه، در عرصه سیاست، اقتصاد و فرهنگ، و رسیدن به یک جامعۀ آزاد و عادلانه است. گام اول استراتژی سیاسی ما برای تحقق این هدف، حرکت در راستای استقرار یک جمهوری پارلمانی دمکراتیک و سکولار منطبق بر منشور جهانی حقوق بشر است.

به اعدام کودکان زیر 18 سال پایان دهید!

... از آنجا که اجرای حکم اعدام به گسترش خشونت در جامعه مدد می رساند، کمپین لغو گام به گام اعدام (لگام) خواهان لغو مجازات اعدام به طور کلی و در اولین گام لغو اعدام نوجوانان زیر 18 سال است.

نتایج انتخابات سه گانه پارلمان های بلژیک و اروپا

در دور پیش رو بسیاری از مسئولیت های ارگان های رسمی می بایست تغییر کنند و پارلمان اروپا برعکس دوره های قبل دارای قدرت تاثیرگذاری در انتخاب مسئولین ارگان های اتحادیه اروپا است. با تقویت نقش پارلمان رفته رفته نقش شورای اروپا در تصمیم گیری ها می تواند کاهش پیدا کند. اگر سیاست های اروپا در عرصه اجتماعی و اقتصادی تقویت نشود اتحادیه اروپا با بحران هویت مواجه خواهد شد.

مرتکب هیچ گناه و بزهی نشده ایم

نامه ی سر گشاده 46 تن از زندانیان سیاسی و عقیدتی زندان رجایی شهر خطاب به مردم ایران

جمهوری اسلامی مدعی است در محاکمه ی ما کلیه ضوابط حقوقی و قانونی را رعایت نموده (البینه علی المدعی)، به عنوان دلیل فقط یک نمونه از محاکمات ما را از سیمای خودش پخش کند تا وجدان عمومی داخلی و جهانی به قضاوت نشسته و گناهکار و مجرم واقعی را بشناسد، تا از طریق مراجع صالحه قضائی آمرین و عاملین این همه اعمال غیر قانونی تحت پیگرد و مجازات قرار گیرند...

نقش انتخابات در مبارزات سیاسی مردم ایران

برنامه پالتاکی

سازمان فدائیان خلق ایران ( اکثریت) - آمریکای شمالی برنامه پالتاکی ماه ژوئن را به بحث "نقش انتخابات در مبارزات سیاسی مردم ایران" اختصاص داده است. سخنرانان این جلسه، آقایان بهزاد کریمی و فرخ نگهدار اند.

یاد "عبدو" یاد باد

در گذشت عبدالرزاق نیسی (ابو عبدالسلام)

گل سرخی دیگر از گلستان خلقهای تحت ستم در ایران، دور از وطن و در غربت "تبعید" پژمرد. عبدالرزاق نیسی (ابو عبدالسلام) معروف به "عبدو"، فدایی خلق و فعال سیاسی- فرهنگی عرب پس از پنج دهه زندگی و فعالیت مثمر فرهنگی و سیاسی سرانجام بعد از مبارزه با بیماری لاعلاج در شهر "دلفت" در کشور هلند در گذشت.

یک مهمانی ویک خاطرە

نگذارکه خستگی تن، خستگی عشق بیافریند وروح را جریحه دار کند وعشق را به حضیض فرو کشاند، بگذار دراوج عشق باشی و درجان نسوزی و تن بی مایه خودرا به لحظه وا منه که دوست داشتن، روحی والا می خواهد. بگذار همین گونه که هستی باشی، وگر جفت شوی فرو خواهی ریخت، وفریاد خواهی زد که من برای پرواز بربال عشق رنج بردم، نه انکه بر بال خیال خود، برشاخه ای نیشنم ونظاره گر مرگ عشق باشم، که من خود عشقم !

پدیده قدرت و خشونت در جمهوری اسلامی

تا زمانی که یک منتقد و دگراندیش سیاسی و یا عقیدتی به صفت شخصی و به اندازه توانائیهای فردی خویش از درِ مخالفت با سیاست رهبری درآید و پشتوانه های جدی و بالفعل اجتماعی نداشته باشد، میزان تحمل و درجه صبر نیروهای امنیتی ولایت فقیه بالا خواهد بود. اما زمانی که مخالفت ها و انتقاداتِ انسانهایی که قصد عبور از خطوط قرمز این نظام را دارند، نشانه هایی از تبدیل به یک جریان اجتماعی، صنفی و فرهنگی را از خود نشان دهند به سرعت با خشونت های عریان این نظام مواجه و سرکوب می شوند.

سراب در برهوت

همان گونه که اشاره رفت، مخاطب نوشته های قوچانی قشری از جامعه است که خود را جامعه روشنفکری ایران می داند. خاستگاه اجتماعی اکثریت این مخاطبان، از میانه به بالای جامعه است. قوچانی و امثال او، خوراک فکری کسانی را تأمین می کنند که به یک انتخاب اجتماعی معین دست زده اند. وجه اشتراک این جماعت این است که برآنند آنچه دارند و می توانند در یک تحول بنیادین از دست دهند، بیش از آن است که ممکن است در چنین تحولی به دست آورند.

بخش: 

فراخوان محمد جراحی و شاهرخ زمانی به نجات جان بهنام ابراهیم‌زاده

بنا به اطلاعیه‌ی شماره‌ی ۲۳ کمیته‌ی دفاع از بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری، از سرنوشت وی پس از گذشت مدت زمان طولانی از انتقال وی به سلول انفرادی در دست نبوده و هیچ جوابی از طرف مسولین در این باره به خانواده‌اش داده نمی‌شود.

بخش: 

پدیده انتخاب جنس و جنین مونث کشی در ایران

واقعیت آن است که در سرمایه داری ناقص الخلقه ای که در مملکت ما در حال رشد است ممکن است هر چیز، حتی انسانیت و اخلاق و کرامت انسانی در مسلخ سود و سرمایه قربانی شوند، و جان انسان به ویژه زنان همچون کالایی ناچیز در چشم سوداگران عالِم نما جلوه کند، اما این وظیفه ی مراجع تصمیم گیرنده است که با هوشیاری و نظارت بر کار و اعمال سودجویان ملبس به جامه علمی مانع از سوءاستفاده و ترویج روشهایی شوند که عواقبی خطرناک و غیرانسانی چون انتخاب جنس جنین دارند.

بخش: 

وتوی شرم آور چین و روسیه در شورای امنیت مانع ارجاع پرونده سوریه به دادگاه بین المللی جزایی شد

عبدالکریم لاهیجی، رییس فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر، گفت: «وتوی امروز چین و روسیه در شورای امنیت سازمان ملل آنها را از توافق عمومی در تمام سطوح سازمان ملل بر محکومیت نقض حقوق بشر و ارتکاب فجایع در سوریه منزوی کرده است. ارجاع پرونده سوریه به دادگاه بین المللی جزایی تنها راه تضمین پاسخگویی برای فجایع ارتکابی علیه مردم سوریه است.

ازدیاد موالید به قیمت انقیاد زنان و زمین/ قسمت دوم

طرح «افزایش نرخ باروری و پیشگیری از کاهش نرخ رشد جمعیت کشور» که از آخرین ابتکارات مدافعان افزایش جمعیت است، به دلیل رویکرد سلبی که در حذف خدمات پزشکی و بهداشتی دارد، در صورت تصویب می تواند تبعات و عوارض جبران ناپذیری در وضعیت سلامت جامعه، بویژه زنان به دنبال داشته باشد. حذف خدمات رایگان پیشگیری از بارداری که به موجب قانون تنظیم خانواده ارائه می شود، یقیناً سلامت جنسی زنان و بهداشت باروری مادران را در سطحی گسترده به خطر می اندازد. بویژه آنکه ذینفعان اصلی چنین خدماتی، زنان متعلق به طبقات فرودست و مناطق حاشیه ای کشور هستند. حتی اگر چنین طرحی باعث افزایش فرزندآوری شود، نسلی را پرورش می دهد که فقر و فلاکت را به ارث خواهند برد.

خط قرمزها، چالش یا تبعیت

کشور ما نیاز به هنرمندان، نویسندگان، روشنفکران و سیاستمدارانی دارد که به خط قرمزهایی که حتی در وجه عمده با قوانین خود کشور در تناقض است نه گویند.
اگر کسانی نباشند که به محدوده های تعیین شده اعتراض کنند، اگر کسانی نباشند که افکار عمومی را با مشکلاتی که سیاست حاکم بر کشور پدید آورده و می آورد آشنا سازند، اگر سیاست مداران و احزابی نباشند که افق‏های وسیعتر فردا را ترسیم نکنند،خط قرمزها ابدی خواهد بود.

بخش: 

بولتن کارگری شماره 31: قلع و قمع قانون بیمۀ بیکاری توسط نهادهای حکومت

تحلیل: قلع و قمع قانون بیمۀ بیکاری توسط نهادهای حکومت
از تجارب دیگران: تحولات اتحادیه های کارگری اندونزی پس از سقوط سوهارتو-2
اخبار خارجی: دفاتر مرکزی خالی مک دونالد
بدترین جاهای دنیا برای کارگران
اخبار داخل: فعالان کارگری را فوراً آزاد کنید!
اعتصاب کارگران در فاز 12 پارس جنوبی

1200 نفرکارگرنورد پروفیل ساوه برای دستیابی به مطالباتشان دست از کارکشیدند

تعرض بی پاسخ کارفرما طی ماههای گذشته صبر کارگران خشمگین را لبریز کرده است. کارفرما در ادامه تعدیل نیرو بین 50 تا 60 نفر را اخراج نموده. با کاهش مدت قراردادها به سه ماه وحتی یک ماه عدم امنیت شغلی را به حداکثر رسانده.این کارگران از آذر ماه سال گذشته تاکنون یعنی 7 ماه دستمزد طلبکارند . ماههاست سهم بیمه آنها به سازمان تامین اجتماعی پرداخت نشده،لذا دفترچه بیمه درمانی آنها تمدید اعتبار نشده وخود وخانواده هایشان رابا مشکلاتی روبرو کرده است.کارفرما برای کاهش هزینه ها بخشهای فنی را منحل وکارگران تعمیر ونگهداری را به تولید منتقل می کند.

بخش: 

آن جا «فدائیان جهل»، اینجا «چریک پیر»!

• چریک! چریک پیر! آزادی بهزاد نبوی همراه شد با درخشش او با لقب "چریک پیر" و از آن سو پرونده فداییان جهل! ناهمگونی میان تقبیح و صحه گذاری بر سوابق رزم مسلحانه برای چریک های فدایی خلق و عضو سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از چه روست؟ ...

درباره «جشنواره شعر» فجر جمهوری اسلامی ایران

بیانیه انجمن قلم ایران (در تبعید)

انجمن قلم ایران در تبعید، در راستای هدف های خود، به عنوان یکی از پیگیران و کوشندگان راه آزادی اندیشه و بیان، همواره سیاست های سرکوب و سانسور رژیم حاکم بر ایران را محکوم می داند و بیان می دارد که شریک شدن در سیاست های فرهنگی این رژیم که در جشنواره ها و مهمانی هایش، تنها به توجیه جنایت می پردازد، چشم بستن بر خفقان و سانسور حاکم بر جامعه ما ست و نیز، مهر تاییدی ست بر این حکومت انسان ستیز و نابکار.

"دولت" (استیت) و "حکومت" (گاورنمنت)

¬دانستن و دانسته ها

در چپ ما وهم بخشی چشمگیر از چپ جهانی، تفکر یا ایدئالیسم است و یا بیهودگی انحراف آور- سرمایه داری از یک دستگاه تفکر انتزاعی نه برخوردار است و نه میتواند برخوردار باشد، بلکه تنها شیوه یی است برای زراندوزی، و بهمین دلیل اساسا یک اعتقاد (ایدئولژی) میباشد، یک امید وآرزویی است تنها برای کمتر را بیشترکردن- ریسک سرمایه دار نیز حاصل این وضعیت است. سوسیالیسم هم از مسیری دیگر، به همین اعتقادی شدن فرو افتاد ودر حال گذراندن دوران نقاهت است.

معادله چند مجهولی جمهوری اسلامی را چگونه می توان حل کرد؟

نابراین می توان گفت که سرنوشت انتخابات دوره ای در حمهوری اسلامی را دوگروه اصلی نسل جوان و بخشهای مدرن، مخالف نظام اسلامی و سکولار جامعه ایران از یک سو و راست سنتی و ولایت فقیه از سوی دیگر رقم می زنند. سرئوشتی که بدلیل قرار داشتن این دو نیروی اصلی در دو قطب مخالف یکدیگر همواره از قبل قابل پیش بینی بوده است. البته اینکه مردم مخالف ولایت فقیه بنا به شرایط موجود، محدودیت در گزینش کاندیدا ها و ترجیح بر استفاده از روشهای مسالمت آمیز و دمکراتیک سرانجام کاندیدا هایی را که بیشترین فاصله را با رهبری جمهوری اسلامی داشته اند انتخاب کرده اند ناقض نتیجه گیر فوق نمی تواند باشد.

ازدیاد موالید به قیمت انقیاد زنان و زمین

در این میان، متوسل شدن به بهانه سالخوردگی جمعیت و در سرلوحه قرار دادن برنامه های افزایش جمعیت می تواند توجیه و تدبیر مناسبی برای خارج کردن بخش زیادی از نیروی انسانی فعال از دور رقابت در بازار کار باشد. به عبارت دیگر، تشویق به فرزندآوری در بازه پنجره جمعیتی به معنی درگیر کردن نیروی جوان و فعال جامعه در فعالیتی غیر اقتصادی [و همچنین غیر سیاسی] است، تا مبادا آنها مجالی پیدا کنند که خواسته ها و مطالبات اقتصادی [و نیز سیاسی] خود را در عرصه عمومی عرضه کنند. یعنی آنها را درگیر تامین معیشت خانواده کردن و از عرصه عمومی دور کردن.

برگزاری هشتمین دوره انتخابات در پارلمان اروپا

حزب سوسيال دموکراتهای پارلمان اروپا( چپ های دمکرات و میانه) - این گروه از سوسیال دموکراسی دفاع می کند و هدف خود را استقرار یک اروپای اجتماعی اعلام می کند. سوسیالیست‌ها اولویت‌های خود را در تضمین اشتغال، با کاهش بیکاری و استانداردهای زندگی علیه رکود، مقابله با تغییر آب ‌وهوا، ارتقای برابری فرصتها و امنیت و ... معرفی می‌کنند.

پیام به: اتحاد برای پیشبرد سکولاردموکراسی درایران‎

اتحاد برای دموکراسی» که هدف گسترش گفتمان انتخابات آزاد و منصفانه را به عنوان راهکار گذار مسالمت‌آمیز جامعه به سوی دموکراسی دنبال می‌کند، تلاش برای ایجاد یک «شورای انتخابات آزاد» متشکل از نمایندگان جامعه سیاسی و مدنی ایران را برای پیش‌برد این هدف در برنامه کار خود قرار داده است. «اتحاد برای دموکراسی» بر آن است که این شورا به وسیله اعضای خود آن اداره شود و این نهاد تنها به عنوان تسهیل کننده امر در مراحل تشکیل آن فعال خواهد بود.

اسامی 52 زندانی سیاسی- عقیدتی محکوم به اعدام

بنابه گفته فعالان حقوق بشر در کردستان و برخی از زندانیان عقیدتی اهل سنت کرد هم کنون بیش از 200 زندانی اهل سنت در زندانهای سراسر ایران از جمله کرج، تهران، سنندج، کرمانشاه، سقز، مهاباد و مریوان نگهداری میشوند که تعدادی از آنها بیش از سه سال است در بلاتکلیفی به سر میبرند.

برای پیوستن به خودگردانی ها، شرط داریم/ اگر لازم باشد مخفیانه وارد شمال سوریه می شوم

گفتگوی کردپرس با رهبر حزب دموکرات کردهای سوریه:

سعود ملا: بله. متاسفانه شرایط دشواری برای ما به وجود آمده است. آنان نه تنها مانع از ورود من به کردستان سوریه شده اند بلکه رفقای ما را در شهرهای مختلف کُردنشین سوریه دستگیر کرده و آنان را از سرزمین خود اخراج کرده و به اقلیم کردستان عراق می فرستند. این رفتار غیرقابل قبول است و اخراج فعالان سیاسی و حزبی یک کار بی معنی و یک ظلم آشکار است.

تبدیل دفاتر امور زنان به نهادی ملی برای مبارزه با نابرابری جنسیتی

در توسعه پایدار، انسان محور توسعه محسوب می‌شود و درک مفهوم برابری انسانی مهم‌ترین اصل در توسعه پایدار است، زیرا که تجربه توسعه سنتی به انسان‌ها ثابت کرده که توسعه فناوری و اقتصاد بدون توجه به طبیعت و اصل محوریت انسان و برابری انسان‌ها در استفاده از منابع اقتصادی جهان و محیط زیست؛ توسعه‌ای نا‌متوازن و مخرب است.

در عزا و عروسی مرا تهدید به قتل می کنند!

مجلس تمام گشت، خواستم بروم، مهدی هاشمی روی صندلی دم در نشسته بود، داشتم با او خداحافظی می کردم که یکی از متهمین قتل های زنجیره ای مرا دید! (می گویم متهمین که فردا یقه مرا نچسبد و بگوید مگر تو آنجا بودی که من آدم می کشتم! و از من طلب چهار شاهد عادل نماید که به عینه دیده باشند که چه کسی چشم های فرخزاد را درآورد و یا فاطمه قائم مقامی را نزدیک وزارت کشت! و اینبار برای اولین بار با شاکی خصوصی راهی بیدادگاهی شوم که او را رها کرده تا راست راست بگردد و مرا تهدید کند!)

رشد صعودی ایدز در ایران

به گزارش ایسنا، دکتر مینو محرز رئیس مرکز تحقیقات ایدز ایران، متخصص بیماری‌های عفونی و استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه افزود: ایدز در افراد زیر 30 سال و در مردان بیشتر دیده شده و در زنان نیز در حال افزایش است و اگر در این خصوص فکر اساسی نشود تعداد نوزادانی که با ایدز متولد می‌شوند هر روز بیشتر خواهد شد.

تقلیل نقش زنان به مادری در طرح تعالی جمعیت و خانواده

گفت و گو با دکتر افسر افشار نادری در ارتباط با طرح تعالی خانواده

به نظر می رسد تدوین کنندگان این گونه طرح ها و قوانین غلط به جای اینکه غده­ی سرطانی را که در جامعه به وجود آمده شناسایی و از بین ببرند و یا رشد آن را متوقف کنند؛ می‌خواهند این غده­ی سرطانی را با سم معالجه کنند؛ در حالی که آنها با تزریق این سم نواحی دیگری که سالم است را نیز بیمار می‌کنند.

عملیات ایذائی، و نه تهاجم

نوشته با اشاراتی به برخی اقدامات نیروهای راست افراطی این سؤال را در میان می گذارد که "آیا تهاجم راست افراطی به روحانی و تکرار سناریوی مصر، یعنی یک سناریوی کودتائی ولو با انواع تمایزات میان ایران و مصر، برداشتی واقعی از سیر حوادث کنونی در ایران اند؟" و پاسخ اش این است که "... آنچه امروزه از جانب راست افراطی علیه روحانی و دولتش انجام می شود، نه یک تهاجم بلکه نوعی از عملیات ایذائی است و مادام که مذاکرات میان ایران و کشورهای 1+5 جریان دارد، نه راست افراطی علیه روحانی دست به تهاجم خواهد زد و نه، به طریق اولی، کودتائی واقع خواهد شد."

«ترانه تیم ملی» از واکنش سرد ورزشکاران تا راهکار دفتر موسیقی

ترانه تیم ملی فوتبال برای جام جهانی 2014 که با صدای احسان خواجه‌امیری همراه شده، یکی از پر سر و صداترین قطعات موسیقی این روزها است که خیلی‌ها آن را دوست دارند و خیلی‌ها هم از آن انتقاد تند می‌کنند.

سیدعلی خامنه ای: «دست کم ۱۵۰ میلیون نفر جمعیت می ‌خواهیم»؟!

در شرایطی که جامعه ما هم اکنون بیش از 77 میلیون جمعیت دارد؛ اکثریت این جمعیت نیز در فقر و فلاکت غوطه ور هستند؛ ده ها میلیون انسان تنها با صدقه و کمک های ناچیز بنیاد ها و کلیه فروشی و تن فروشی و غیره زندگی شان را در فلاکت و تحقیر مداوم می گذرانند حال اگر جمعیت این جامعه دو برابر شود چه اتفافات ناگوار و فجایع انسانی عظیم تر رخ خواهد داد؟

برای تشکل مستقل کارگری و تجمع و آزادی کارگران زندانی مبارزه کنیم!

مبارزه برای آزادیِ کارگران و فعالان کارگری و همۀ زندانیان سیاسی تحت هر شرایطی باید ادامه پیدا کند. تا تحقق خواست های کارگران، از جمله مبارزه برای نان و آزادی، و آزادی کارگران مبارز و بازگشت آنها به آغوش خانواده و اجتماع از پای نخواهیم نشست.

بخش: 

آزادی های یواشکی: صدای اعتراض نهان و آشکار زنان؟

در پایان می توان گفت که نگاهی به توجه رسانه ها و سایر شبکه ها به این صفحه و استقبال زیاد از آن به خصوص در داخل ایران، این دوگانگی اجبار و اختیار را روشن و شفاف نمی کند، اما در عین حالت قادر است از واقعیتی غیر قابل انکار سرپوش بردارد که همان اعتراض قشر وسیعی از زنان به پوشش اجباری است.

بخش: 

بدهکاران خوفناک بانکی!

به گزارش ایسنا، شهروند در ادامه نوشت: در این حوزه چندی پیش اعلام شد که کل مطالبات معوق بانک‌ها ۱۰۰‌هزار‌میلیارد تومان است و ۷۰‌درصد بدهکاران بانکی بیش از ۱۰میلیارد تومان به بانک‌ها بدهی دارند. اما مدیرعامل بانک ملی در اظهارنظری شگفت‌انگیز اعلام کرده که تنها بانک ملی از ۳۰ نفر مطالباتی بیش از ۵‌هزار‌میلیارد تومان دارد. حالا این‌که این ۳۰نفر چه کسانی هستند، در چه بخش‌هایی فعالیت می‌کنند و چرا مانند بابک زنجانی نامشان فاش نمی‌شود، مطلبی است که مسئولان باید به آن پاسخگو باشند.

کار شماره 6

گذری بر روابط جمهوری اسلامی ایران با حکومت اقلیم کردستان
دیدار شماری از یاران لگام
با خانواده ی محترم زنده یاد عبداله حسین زاده، مقتولی که ایشان از خون او گذشتند
خواسته «ميدان استقلال»، نه فاشيسم بود و نه فدراليسم
کارگرا ن زندانی را آزاد کنید
۹۰۰ هزار تومان حداقل اجاره یک خانه کوچک در تهران
به شکنجه و رفتار ظالمانه و غیرانسانی با محمد صدیق کبودوند و دیگر مدافعان حقوق بشر پایان دهید
از تحرک"دلواپسان" تا فعال شدن دولت پنهان!
...

صفحه‌ها