سوالاتی از مردم در مورد انتخابات ٩٦ و انتخاب حسن روحانی

آیا در صورتی که در انتخابات ریاست جمهوری ایران که در روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ برگزار می شود، حسن روحانی با 65 درصد آرا انتخاب شود، تا پایان دوره چهار ساله ریاست جمهوری او، یعنی تا سال 1400 خورشیدی: 

 • آیا حصر رهبران جنبش سبز بر طرف خواهد شد؟
 • تا پایان دوره، بساط فساد گسترده ای که همه جا را گرفته و مانند موریانه به جان اقتصاد افتاده ریشه کن خواهد شد؟
 • تا پایان دوره ریاست جمهوری بعدی، حسن روحانی می تواند به رکود گسترده ای که در کشور حاکم است پایان دهد؟
 • آیا تا پا یان دوره بعدی ریاست جمهوری حسن روحانی، آیا می توان انتظار داشت که به اقتصاد سامان داده شود؟
 • آیا تا پا یان دوره بعدی ریاست جمهوری حسن روحانی، آیا می توان انتظار داشت که 70 هزار پروژه ناتمامی که در کشور وجود دارد که ارزش آن 400 هزار میلیارد تومان است و برخی از آنها نظیر پروژه تهران شمال 20 سال طول کشیده اند، به اتمام برسند؟
 • تا پایان دوره، آیا دمکراسی در کشور بر قرار خواهد شد و احزاب و جمعیت ها و سندیکاهها که حدود سی سال است که در جمهوری اسلامی ممنوع و غیر قانونی هستند، آزاد خواهند شد؟ و کسی را بجرم عقیده زندانی نخواهند کرد؟
 • تا پایان دوره، آیا مشکل بیکاری که بقول معاون رئیس جمهور وضعیت آن در کشور بسیار بد است و بطور رسمی ده درصد، ولی بصورت غیر رسمی بیش از سی درصد است و بیکاری جوانان که بین 60 تا 80 درصد است، بر طرف خواهد شد؟
 • تا پایان دوره، آیا بساط کتک زدن، شلاق زدن و شکنجه کردن که هم اکنون بطور گسترده ای در کلانتری ها، آگاهی ها و زندانها وجود دارد، بر طرف خواهد شد؟
 • ایران یکی از نرخ های بالای اعدام در جهان را دارد، هم اکنون سالیانه بیش از 1000 نفر در ایران اعدام می شوند، آیا تا پایان دوره بعدی ریاست جمهوری حسن روحانی، آیا او قادر خواهد بود آمار اعدام را کاهش دهد؟
 • در کشور سالیانه 25 میلیارد دلار قا چاق می شود، آیا حسن روحانی می تواند قاچاق را ریشه کن کند؟ اکثر این قاچاق ها از 80 اسکله غیرمجاز که زیر نظر «برادران قاچاقچی» می باشد انجام می شود، آیا او به آن می تواند جلوی این قاچاق گسترده را بگیرد؟
 • آیا تا پایان دوره بعدی ریاست جمهوری حسن روحانی، می توانیم امیدوار باشیم، که حتی یک مدرسه کپری، آلونکی و چادری در کشور نخواهیم داشت و کلاس ها باز هم در طویله تشکیل نخواهد شد؟ آیا مانند الان نخواهد بود که تنها در یک استان 120 مدرسه برق نداشته باشند و بسیاری از مدارس بخاری استاندارد نداشته باشند؟ 
 • حقوق معلم ها هم اکنون حداقل یک سوم خط فقر است، آیا تا پایان ریاست جمهوری بعدی حسن روحانی حقوق آنها بالای خط فقر خواهد رفت؟
 • حداقل حقوق کارگران 712 هزار تومان، یعنی یک پنجم خط فقر است، آیا تا پا یان دوره بعدی ریاست جمهوری حسن روحانی، می توان انتظار داشت که حقوق کارگران و فرهنگیان بازنشسته حداقل به خط فقر نزدیک شود؟
 • آیا در دوره بعدی ریاست جمهوری حسن روحانی می توان انتظار داشت که حسن روحانی از وزرایی که سابقه جنایت و آدمکشی داشته اند، مانند وزیر دادگستری فعلی مصطفی پورمحمدی (عضو هیئت مرگ کشتار 67) استفاده نکند؟
 • در کابینه حسن روحانی در حال حاضر شش وزیر اطلاعاتی-امنیتی و سپاهی وجود دارند که عبارتند از سید محمود علوی، سید حسن هاشمی، علی ربیعی، حسن هفده تن، مصطفی پورمحمدی، حسین دهقان، آیا در دوره بعدی ریاست جمهوری حسن روحانی می توان انتظار داشت که حسن روحانی از وزرای امنیتی اطلاعاتی و سپاهی استفاده نکند؟
 • آیا تا پایان دوره بعدی ریاست جمهوری حسن روحانی، می توانیم امیدوار باشیم، که آمار طلاق که هم اکنون بسیار بالاست کاهش یابد؟
 • آیا تا پایان دوره بعدی ریاست جمهوری حسن روحانی، می توانیم امیدوار باشیم، که فقر گسترده ای که در کشور وجود دارد بر طرف شود؟ 
 • در کشور هم اکنون هزاران نفر بخاطر عقاید و به جرم های سیاسی در کشور زندانی هستند و بطور کلی حدود 170 هزار زندانی داریم و زندان ها بیش از سه برابر ظرفیت خود زندانی دارند، آیا در دوره بعدی ریاست جمهوری حسن روحانی می توان انتظار داشت که این آمار کاهش یابد؟

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

دیدگاه‌ها

با گذشت بیش از سه سال از عمر دولت روحانی نگاهی به عملکرد این دولت این تفکر را در ذهن ایجاد می کند که:
تایید صلاحیت ایشان در وهله اول و برنده شدن ایشان در انتخابات برای تحقق این برنامه صورت گرفت که مذاکراتی که در دوره احمدی نژاد زیر فشار تحریم ها مخفیانه با آمریکا آغاز شده بود به وسیله شخصی از جناحی غیر از جناح نزدیک به رهبر
غلنی شده و ادامه یابد تا از طرفی با وارد کردن چهره های جدید در مذاکرات اعتماد طرف های مقابل را جلب کنند و از طرف دیگر در صورت شکست مذاکرات رهبر و جناح طرفدارش زیر ضرب نروند.
در ضمن کاراکتر و ظاهر اصلاح طلب آقای روحانی موجب کاهش نارضایتی ها و تنش هایی شد که در دوران احمدی نژاد روبه افزایش بود. در سایه همین عملکرد است که در این دوره شاهد افزایش شدید اعدام ها گسترده تر شدن دامنه فساد در دستگاه های دولتی و جامعه هستیم. دولت به شدت امنیتی و قوای انتظامی تحت مدیریت این دولت هرگونه حرکت صنفی و مدنی را خر روز شدید تر از روز قبل سرکوب میکنند. با وجود دریافت مبالغ کلانی از طرف آمریکایی بعد از امضای برجام نه تنها کوچکترین گرهی از مشکلات اقتصادی باز نشده بلکه روز به روز شاهد افزایش فقر در جامعه هستیم و روز به روز شاهد ورشکستگی و تعطیلی واحد های تولیدی هستیم. و دلیل این امر سیاست های نظامی گرانه و دخالت جویاته جمهوری اسلامی در منطقه از یک طرف و از طرف دیگر فساد بنیادین دستگاه دولتی است.
حمید گرامی
تنها با توجه به این چند مورد ذکر شده که مشتی از خروار میباشد به جرات می توان گفت که پاسخ همه پرسش های شما بدون تردید منفی می باشد.
پیروز باشید