تسليت به مسئولين و اعضای نهضت آزادی ايران

اطلاع يافتيم که دکتر ابراهيم يزدی دبيرکل نهضت آزادی ايران در گذشته است. او سياستمداری پرسابقه و يکی از چهره های شناخته شده و موثر در سپهر سياسی کشور ما بود. دکتر يزدی در فراز و فرودهای سیاسی ایران در سال های منتهی به انقلاب بهمن و در سال های اول انقلاب نقشی موثر داشت.

 کارنامه سياسی دکتر يزدی دارای جوانب مختلف است. هم جنبه مثبت و هم جنبه قابل نقد از جمله ضديت او با نيروهای چپ در دهه های اول انقلاب. او سال ها عليه اقتدارگرائی مبارزه کرد، از مشی مسالمت آميز دفاع نمود و چندبار در جمهوری اسلامی به زندان افتاد.

 ما درگذشت دکتر ابراهیم یزدی را به مسئولين و اعضاء نهضت آزادی ايران و خانواده وی تسلیت می گوئیم و برای آن ها آرزوی صبر و بردباری داريم.

 روابط عمومی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

۸ شهريور ۱۳۹۶ (۳۰ آوگوست ۲۰۱۷)

 

افزودن نظر جدید

دیدگاه‌ها

انشاالله روزی بزرگ خواهیم شد . هنوز در توانمان نبست که مثل یک سازمان سیاسی بر خورد نماییم .اگر مشگل دادن بیانبه از طرف هییت سیاسی دارید بهتر است که ندهید،شما بیک سازمان سیاسی در رابطه با فوت دبیر اول آن پیام می دهید .این کار گروه دیگر چه مفوله ای است دولا دولا شتر سواری نمی شود آذری ها مثلی دارند <خالا گوزون قالماسن>چیزی نوشتید که نوشته باشید نمی نوشتید سنگین تر بودید.
چ