آیا صدای ما را می شنوید؟

 

اینک، جهانی شگفت­آور در برابر ما ست؛ جهانی که در واپسین روزهای سالش، سراسر صدای حق­طلبانه مردم محروم جهان را با تمام نیروی ممکن، خفه کرده است؛ جهانی که در آن، همه نیروهای شر گرد هم آمده­اند تا نگذارند صدای امید و آسایش و خوشی به گوش مردم جهان برسد.

پس از سالی پر آشوب و پریشانی، با خاطری نگران در آستانه سال نو ایستاده‌ایم. سالی را که پشت سر داریم، سال سرکوب­های بی­رحمانه و دلخراش است و سال جنگ­های آواره کننده، سال غرق‌شدن گروهی پناهجویانی ست که در گریز از رنج و درد و سرکوب و در پی دنیایی امن از کاشانه خود گریختند. سالی که به پایان خود نزدیک می‌شود؛ سال درد، آزار و دستگیری نویسندگان، هنرمندان و مردم محرومی‌ست که در راهِ خواست­های انسانی خود فریادشان از گلو برخاسته است.

سال پیشین، در جامعه ما نیز به ویژه، سال شوم استمرار جمهوری اعدام و دزدی و استبداد اسلامی و سال آتش و خون و دستگیری و کشتن کارگران حق­طلب زندانی و پشتیبانان آزادی اندیشه و بیان بوده است.

همهٔ امید مردم جهان نیز این بوده است تا با ایستادن در برابر این بیداها، جهانی نو بسازند که در آن انسان سنجۀ ارزش به شمار آید و سخن گفتن و بیان درد و فریاد زدن از بیداد، زندان و شکنجه و اعدام در پی نداشته باشد.

اکنون نیز امید مردم جهان آن است که بر طلیعه سالی که از  راه می­رسد، نشانی از آرامش و عدالت و آزادی نقش بسته باشد و دنیا بتواند روی خوش ببیند.

 انجمن قلم ایران در تبعید، در پشتیبانی از آزادی اندیشه و بیان و در راستای خواست­های برحق مردم جهان و هم ­صدا با آنان، سالی پر از آسایش و امنیت و آزادی برای همه آرزو می‌کند و می‌کوشد تا از تمام توان خود برای تحقق این آرزوهای نیک بهره بگیرد.

 در آستانه سال نو میلادی ۲۰۱۶

هیئت دبیران انجمن قلم ایران در تبعید

افزودن نظر جدید