پیکر مرحوم احمد محسن‌پور استاد مسلم موسیقی مازندران، با حضور استادان برجسته موسیقی ایران و مردم فرهنگ‌دوست مازندران در زادگاه خود به خاک سپرده شد

حسین علیزاده در مراسم خاک‌سپاری مرحوم احمد محسن‌پور گفت: ما با هم دوست و همیشه در تماس بودیم.

این استاد موسیقی اظهار کرد: آهنگ‌هایی که می‌ساخت را برای من می‌فرستاد و من کارهای جدیدم را برایش می‌فرستادم و از این کار لذت می‌بردیم.

علیزاده افزود: دلم که می‌گرفت به شمال می‌آمدم و در کنار محسن‌پور آرام می‌گرفتم و همیشه پذیرای دوستان بود.

وی با بیان اینکه محسن‌پور برای فرهنگ مازندران خیلی زحمت کشید، گفت: محسن‌پور از سبک و ساز استادان موسیقی استفاده کرد و نگرش جدید به موسیقی مازندران داد.

علیزاده ادامه داد: موسیقی مازندران را از طریق محسن‌پور شناختم در زمان جنگ، او پناه من بود و هر زمان دچار مشکل بودم به محسن‌پور پناه می‌بردم و علاقه شدیدی به هم داشتیم.

وی اضافه کرد: ‌موسیقی مازندران را از طریق محسن‌پور شناختم در زمان جنگ، او پناه من بود و هر زمان که دچار مشکل بودم به محسن‌پور پناه می‌بردم و علاقه شدیدی به هم داشتیم.

همچنین استاد شفیعی کدکدنی هم با ارسال پیامی گفت: از این که نمی‌توانم در این جمع باشم عذرخواهی می‌کنم و دلم می‌خواست در آن جمع بودم چرا که محسن‌پور برای موسیقی مازندران زحمت زیادی کشید.

به گزارش فارس در بخشی از وصیت‌نامه احمد محسن‌پور آمده است: برای من مراسم بزرگ برگزار نکنید، یک مراسم کوچک در بعد از ظهر برگزار شود و میوه و چای مختصر دهید، سنگ قبرم را تزیین نکنید ،بگذارید چمن بروید تا برای موجودات زنده فایده داشته باشد. درخت آزاد بر سر مزارم بکارید که نماد توکل من باشد.

‌احمد محسن‌پور پایه‌گذار فرهنگ‌خانه مازندران و نوازنده نابینای کمانچه صبح روز گذشته دار فانی را وداع گفت

منبع: 
خزرنما

افزودن نظر جدید