فدائیان خلق ایران (اکثریت) در مراسم روز جهانی کارگر، در تورنتو و وین

گزارش از کار آنلاین

 

گرامیداشت اول ماه مه روز جهانی کارگر (وین)

امسال نیز به روال هر ساله در وین پایتخت اتریش نیز مراسمی به مناسبت روز کارگر برگزار گردید و تشکیلات اتریش سازمان نیز با برپایی میز اطلاعاتی خود این روز را گرامی داشته و با پخش اعلامیه و مطالب مربوط به مطالبات کارگران و زحمتکشان ایران، در این مراسم شرکت نموده و همچنین خواست آزادی فعالان کارگری و معلمان زندانی را مطرح نمود.
بزگترین مراسم این روز در وین توسط حزب سوسیال دمکرات برگزار میشود که با راهپیمایی گروههای مختلف از نقاط مختلف شهر در ساعات اولیه صبح شروع شده وبا تجمع در میدان شهرداری و سخنرانی ريیس دولت ( رهبر حزب) و شهردار وین به پایان میرسد. شعارها و سخنرانیهای امسال اما به شدت تحت تاثیر مسایل مربوط به پناهندگان و مهاجرین و همچنین نتایج مربوط به دور اول انتخابات ریاست جمهوری اتریش که به شکست سنگین دو حزب سوسیال دمکرات و حزب مردم که دولت را تشکیل میدهند و موفقیت بی سابقه حزب راست افراطی انجامید قرا داشت. سخنرانی کوتاه نخست وزیر که بر پافشاری بر سیاست محدود کردن پناهنده پذیری با اعمال سقف  تعداد پناهندگان که تا کنون با اعتراضات قسمتی از بدنه حزبی  همراه بوده، تاکید داشت اینبار نیز با اعتراض هواداران حزب در محل  روبرو شد. شهردار وین اما به مسئله نتایج انتخابات ریاست جمهوری پرداخته و با نگاه به احتمال  موفقیت حزب آزادی ( راست افراطی)  در انتخابات پارلمانی و تشکیل دولت آینده. هرگونه ائتلاف با این حزب را غیر ممکن دانست که با استقبال هواداران خزب روبرو شد و از هواداران حزب خواست که در مرحله دوم امتخابات ریاست جمهوری به تنها رقیب باقیمانده از حزب سبزهای اتربش رای بدهند.
تجمع کوجکتری نیز در این روز در مقابل پارلمان توسط حزب کمونیست  اتریش برگزار میشود که سخنرانان این تجمع به موضوع  نشانه های  نارضایتی رای دهندگان از سیاستهای دولت در نتایج انتخابات پرداخته و  گسترش گرایشات راست و خارجی ستیزی را ناشی از این نارضاتی دانستند.

تورنتو _ بیش از 30 تشکل کارگری و دموکراتیک از این مراسم پشتیبانی نمودند.حزب کمونیست کانادا  ،سودان  ،حزب توده ایران و سازمان فداییان خلق ایران ـاکثریت از جمله نیروهای شرکت کننده در این مراسم بودند.
وین _ امسال نیز به روال هر ساله در وین پایتخت اتریش نیز مراسمی به مناسبت روز کارگر برگزار گردید و تشکیلات اتریش سازمان نیز با برپایی میز اطلاعاتی خود این روز را گرامی داشته و با پخش ...

 

 

.

 

 


 

 

افزودن نظر جدید