هرگز از مرگ نهراسیده ام!

هموطنان عزیز،

قلب احسان فتاحیان مبارز کُرد ایرانی، امروز از تپش ایستاد!

تا کجا و تا کی باید بنشینیم و شاهد این قتل های عمد و ناجوانمردانه باشیم. نوبت بعدی کیست؟ امروز سنندج، کردستان و ایران را در سوگ جوانی کردند که جز به آزادی وعدالت نمی اندیشید. امروز بیش از پیش دفاع همه جانبه از خواستههاى به حق مبارزين كشورمان و به ويژه زندانيان سياسى- عقيدتي که به جرم آزاديخواهى در حال گذراندن روزهاى عمر خويش در پس ميله هاى زندان هستند و یا در سلول های مرگ در انتظار اعدام بسر می برند از اولويت نخست تمامى مدافعان دمکراسى، آزادى و حقوق بشر در کشور محسوب مي شود. بیاییم دست در دست هم قرار دهیم و اعتراض خود را به صورت متحدانه نسبت به هر حکمی که منجر به اعدام یک انسان با هر اندیشه ای شود، اعلام کنیم.

سازمان ها، احزاب و تشکل های سیاسی و دمکراتیک ایرانی!

وضعيت حقوق بشر در ايران روز بروز وخيم تر و نگران كننده تراز قبل می شود. در ماه ها وهفته های اخير بر ميزان سرکوب نيروهای آزاديخواه و گروه های مختلف اجتماعی در مناطق مختلف کشور افزوده شده است. امروز فعالين جنبش هاي زنان، دانشجويان، اقوام، جوانان، معلمان، كارگران و روشنفكران كشورمان توسط ارگان هاي امنيتي و اطلاعاتی حكومت ايران بطور روزانه دستگير و روانه زندان ها و شكنجه گاه هاي مخفي وعلني حكومت مي شوند. امروز همکاری مشترک بر اساس حداقل ها، تفاهم و رواداری برای اقدامات مشترک برای حمایت از مبارزین مدنی جنبش دمکراتیک و آزادیخواهانه مردم کشورمان، نیاز لحظه کنونی است. به این نیاز پاسخگو باشیم!

هموطنان عزیز،

ظرف روزهای گذشته پنج تشکل مدنی و حقوق بشری ایرانی در بلژیک به همراه دیگر تشکل های ایرانی در دیگر کشورها تلاش نمودند با دادن اعلامیه های مشترک، با تهیه متون اعتراضی بزبان های خارجی و ارسال آن به ارگان ها و وسایل ارتباط جمعی بین المللی، جلوی اعدام زنده یاد احسان فتاحیان را بگیرند. اما سرانجام بدون توجه به اعتراضات جهانی، جوان مبارز کُرد را به دار آویختند و بدین طریق قلب احسان را خاموش کردند.

ما امضاکنندگان، این حادثه درد ناک را به عموم مردم کردستان ایران به ویژه خانواده ی احسان فتاحیان تسلیت گفته و یادش را گرامی می داریم.

جمعیت دفاع از جبهه جمهوری و دمکراسی در ایران- بلژیک

انجمن فرهنگی و حقوق بشری بیان- بلژیک

کانون مدافعان حقوق بشر در ایران- بلژیک

مرکز فرهنگی پرسپولیس- بلژیک

ندای مادران- بلژیک

آدرس تماس: iranianbelgique@yahoo.fr


افزودن نظر جدید