زندانیان سیاسی در چندین زندان ایران به اعتصاب غذای خود ادامه می دهند

فراموش نكنیم كه دهها زندانی سیاسی در زندانهای سنندج٬ مهاباد٬ قروه ٬ ارومیه٬ اوین و رجایی شهر در اعتصاب غذا هستند. این زندانیان اسیر در سیاهچالهای جمهوری اسلامی كه خود از سوی جلادان حكومت اسلامی تهدید به مرگ بوده و تعدادی محكوم به اعدام هستند٬ در اعتراض به اعدام فعالین سیاسی و اعدام احسان فتاحیان دست به اعتصاب غذا زده و شش روز است كه در اعتصاب غذا هستند. در این مورد باید در سطح بین المللی خبررسانی كرد و توجه ها را به این موضوع مهم جلب كرد.

اعدام احسان فتاحیان و انتقال شیركو معارفی به سلول انفرادی ٬ و همچنین تهدید حبیب لطیفی دانشجوی زندانی و محكوم به مرگ در زندان سنندج٬ به انتقال به سلول انفرادی ٬ نگرانی وسیعی را در بین خانواده های فعالین سیاسی در بند دامن زده است.

كمیته بین المللی علیه اعدام از همگان دعوت میكند به این اعدامهای وحشیانه اعتراض كنند و در ایران و دردنیا به موجی از اعتراض و مبارزه برای نجات جان این زندانیان دامن بزنند. ما صمیمانه از اعتصاب غذا كنندگان در زندانهای جمهوری اسلامی میخواهیم كه برای جلوگیری از فاجعه دردناك دیگر و تحلیل نیروی جسمی و روحی خود٬ اعتصاب غذا را پایان دهند. برای همه ما مسلم است كه اسرای حكومت اسلامی٬ معدود امكان اعتراضی كه در اختیار دارند٬ اعتصاب غذا در زندانهاست. اما این تصمیم میتواند باعث تحلیل رفتن نیروی شما عزیزان در بند شده و حكومت جانیان را به هدف خود یعنی قتل شما نزدیك كند.

صدای اعتراض شما را بسیاری در دنیا شنیدند و ما و دهها سازمان و نهاد مخالف اعدام و نیروهای اپوزیسیون جمهوری اسلامی تلاش میكنند كه خواستهای شما را در دنیا منعكس كرده و برای نجات جان همه شما تلاش میكنیم. در شرایطی كه حكومت اسلامی در نهایت استیصال و زبونی است و میلیونها نفر در خیابانها فریاد مرگ بر حكومت سر داده اند٬ باید تلاش كنیم٬ كه از طریق اعتراضات میلیونی و میتینگها و تظاهراتها و فشارهای بین المللی حكومت را وادار به عقب نشینی كنیم.

اسامی برخی از اعتصاب كنندگان :

حبیب لطیفی

عدنان حسن پور

جبرییل خسروی

فردین مرادی

ولی رستمی

هوشیار احمدی

جهاندار محمدی

جهانبخش احمدی

لطف الله لطف الله پور

ارسلان اولیایی

انور حسین پناهی

روناک صفازاده

فاطمه گفتاری

فرزاد کمانگر

علی حیدیریان

فرهاد وکیلی

متین ارجان

و ...........

كمیته بین المللی علیه اعدام

minaahadi@aol.com

00491775692413

افزودن نظر جدید