ما خواهان آزادی آقای احمد منتظری هستيم!

خانواده آیت‌الله منتظری با انتشار بیانیه‌ای اعلام کردند که احمد منتظری روز چهارشنبه چهارم اسفند، بدون هیچ‌گونه احضاریه رسمی، به دادگاه ویژه روحانیت فراخوانده و در تماسی با خانواده اعلام نموده که "ماندگار شده‌ام". وی بعد از انتشار فايل صوتی آیت‌الله منتظری در باره کشتار سال ٦٧ در آذر ماه گذشته، در دادگاه روحانيت به اتهام "اقدام عليه امنيت ملی" و "تبليغ عليه نظام" محاکمه و به ٢١ سال و با تخفيف به ٦ سال زندان محکوم شد. جمهوری اسلامی با اين محکوميت می خواهد به کسانی که بخواهند اسناد جنايات جمهوری اسلامی را افشاء کنند، هشدار دهد.

آیت الله منتظری در فایل صوتی منتشر شده، اعدام دسته‌جمعی زندانیان سیاسی در سال ۱۳۶۷ را "بزرگترین جنایت" در تاریخ جمهوری اسلامی خوانده و گفته بود که تاریخ ما را به دلیل این جنایت محکوم خواهد کرد. انتشار فايل صوتی بازتاب گسترده ای در صحنه سياسی کشور، رسانه ها و شبکه های اجتماعی پيدا کرده و جمهوری اسلامی را وادار کرد بر جنايتی که تا آنزمان نفی می کرد، صحه بگذارد و در صدد توجيه آن برآيد.

ما همراه با آزاديخواهان کشور بازداشت احمد منتظری را محکوم و خواهان آزادی او هستيم. او همانند پدرش به وظيفه انسانی خود در قبال کشتار هزاران زندانی عمل کرد. بی ترديد فايل صوتی منتشره توسط احمد منتظری، به عنوان سند جنايت جمهوری اسلامی ماندگار خواهد شد. نيروهای آزاديخواه ايران بر ارزش اقدام  احمد منتطری آگاهی دارند و از وی حمايت می کنند.

٤ اسفند ١٣٩٥ (٢٢ فوريه ٢٠١٧)

 

 

افزودن نظر جدید