تبريک به اصغر فرهادی، جامعه سينمائی و مردم ايران

فیلم فروشنده برنده اسکار بهترین فیلم خارجی زبان شد

فیلم "فروشنده" به کارگردانی اصغر فرهادی، برنده‌ اسکار بهترین فیلم خارجی شد. اصغر فرهادی دومین باری است که از آکادمی اسکار جایزه بهترین فیلم خارجی را می‌گیرد. او پیش از این با فیلم "جدایی نادر از سیمین" برنده این جایزه شده بود. انوشه انصاری و فيروز نادری ـ دو ایرانی سرشناس در حوزه فضا ـ به نمايندگی از اصغر فرهادی در مراسم اسکار شرکت کردند. انوشه انصاری هنگام دریافت جایزه  پیام فرهادی را خواند. در بخشی از پیام  آمده بود: "غیبت من به خاطر مردم کشورم و شهروندان ۶ کشور دیگری است که به خاطر قانون غیرانسانی ممنوعیت سفر به آمریکا، مورد بی‌احترامی قرار گرفته‌اند".

ساعاتی پیش از برگزاری مراسم اسکار، به ابتکار صادق خان، شهردار لندن، فيلم فروشنده در ميدان ترافالگار لندن به نمايش درآمد. اصغر فرهادی در پيام به مردمی که به تماشای فيلم رفته بودند، گفت بی‌نهایت خوشحال است که واکنش‌ها به حکم ترامپ، جنبشی پویا به راه‌انداخته است. در این پیام آمده بود: "ما همه شهروندان جهانیم و من همه تلاشم را به کار می‌بندم تا از این اتحاد پدیدآمده حراست کنم و گسترشش دهم."

ما اعتراض اصغر فرهادی و ترانه عليدوستی به فرمان ترامپ برای ممانعت از ورود شهروندان ٧ کشور از جمله ايران به امريکا را ارج می گذاريم و اخذ جايزه بهترين فيلم خارجی از آکادمی اسکار را به اصغر فرهادی، جامعه سينمائی کشور و مردم ايران تبريک می گوئيم.

هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

٩ اسفند ١٣٩٥ (٢٧ فوريه ٢٠١٧)

افزودن نظر جدید