ابراهيم رئيسی عضو "هيئت مرگ"، کانديدای رياست جمهوری شد

وجدان مردم ايران، این فاجعۀ انسانی را نخواهد پذیرفت

وجدان مردم ايران، این فاجعۀ انسانی را نخواهد پذیرفت

با افشاء جنايات "آيت الله مرگ"، بايد او را وادار به انصراف نمود!

ابراهیم رئیسی کانديدای رئيس جمهوری شده است. او  جزو "هیئت مرگ" بود. رئيسی همراه با دیگر اعضاء "هیئت مرگ" یعنی حجت‌الاسلام حسینعلی نیری، حاکم شرع وقت در زندان اوین، مصطفی پورمحمدی، نماینده وزارت اطلاعات در کمیسیون مرگ و مرتضی اشراقی، دادستان تهران، حکم اعدام هزاران زندانی سياسی را در سال ٦٧ صادر کردند.

رئيسی در آستانه بیست سالگی دادیاری کرج و سپس با حکم علی قدوسی، دادستان کل انقلاب کرج و همدان و در سال ۱۳۶۴ جانشین دادستان انقلاب تهران شد. او در مقام دادستانی مخالفين را به جوخه اعدام  سپرد و به زندان های سنگين محکوم کرد. در پاداش به کارهای جنايتکارانه او، آيت الله خمينی رئيسی را در سال ٦٧ برای هيئت مرگ انتخاب کرد.

کارنامه رئیسی به عنوان عضو "هیات مرگ" برای فعالين سياسی و مدنی آشکار بود. اما نقش رئيسی در کشتار زندانیان سیاسی در سال ٦٧ بعد از انتشار نوار صحبت آيت الله منتطری با هيئت مرگ، در رسانه ها و شبکه های اجتماعی وسیعأ انعکاس يافت و گروه های وسيعی از جامعه از آن آگاهی پيدا کردند. رئيسی بعد از انتشار نوار، در توجيه جنايات خود گفت: "فتنه منافقان بسیار گسترده بود به طوری که گاهی روزانه ۱۰۰ ترور صورت می‌گرفت؛ منافقان در کشور بیش از ۱۷ هزار نفر به شهادت رساندند که رییس جمهور، نخست وزیر، رییس دیوان عالی کشور از جمله آن افراد بودند". زندگی رئيسی سراسر با جنايت همراه است. دست او به خون نه ده ها و صدها بلکه هزاران انسان آغشته است. پرونده سرشار از جنايت او، هنوز باز است و خانواده قربانيان خواستار محاکمه او و ساير اعضاء هيئت مرگ اند.

ابراهيم رئيسی کانديدای جريان راست افراطی، نظامی ـ امنيتی ها، قوه قضائيه، علی خامنه ای و بيت اوست. به بيان ديگر کانديدای "نظام". "نظام" در تلاش است حسن روحانی را تک دوره ای کند و رئيسی را به پيروزی برساند تا او هم در مقام اجرائی تجربه به دست آورد، شرط "مدير و مدبر بودن" را برای رهبر آينده جمهوری اسلامی کسب کند و هم قوه مجريه را به دست گيرد. این مجموعه می انگارد که با برکشیدن رئیسی به ریاست جمهوری، می تواند به چندین معضل بزرگ سیاسی و اقتصادی در جمهوری اسلامی، از بن بست "اقتصاد مقاومتی" تا خلاء ولایت آینده، به نفع خود پاسخ گوید.

خامنه ای و همدستان وی می خواهند يک جنايتکار را به مقام رئيس جمهور کشور برسانند و نمايندگی کشور در رابطه با ساير دولت ها و نهادهای بين المللی را به او بسپارند. يعنی يک جنايتکار نماينده کشور ما شود. این به سخره گرفتن آشکار شعور مردم ایران است.

وجدان مردم ما نمی پذيرد که يک جنايتکار رئيس جمهور و نماينده کشور شود. نبايد اجازه داد که "آيت الله مرگ" و يک جنايتکار، قوه مجريه را در دست گيرد. بايد جنايت او را به آگاهی مردم کشور و جهانيان رساند و در اين مرحله او را وادار کرد که از کانديداتوری منصرف شود. در انجام این مهم نقش بستگان قربانیان قتل عام سال ٦٧، نه فقط برای دادخواهی بلکه برای صیانت از عزت انسانی، بی بدیل است.

هيئت سياسی ـ اجرائی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)

افزودن نظر جدید