کمپین درخواست آزادی آقای اسماعیل عبدی

معلمان و فرهنگیان فرهیخته ایران!
آقای اسماعیل عبدی معلم، فعال صنفی و عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران است که توسط معلمان و فرهنگیان فرهیخته این استان، با مجوز و نظارت کمیسیون ده وزارت کشور انتخاب شده است.
او برای گذراندن شش سال محکومیتش، به اتهامهای واهی و به جرمی ناکرده در زندان به سر می برد و حتی دو سال متوالی در سال نو و تعطیلات نوروز از مرخصی و بودن در کنار خانواده اش محروم شده است.

عبدی فقط برای احقاق حقوق معلمان و دانش آموزان، ارتقای آموزش و پرورش و فرهنگ کشور که اصل سی ام قانون اساسی جمهوری اسلامی بر آن تاکید دارد تلاش کرده است و جرمی مرتکب نشده است.

همکاران عزیز،
جای معلم، فعال صنفی معلمان و وکیلش زندان نیست.

دربند بودن کنشگر صنفی معلمان یعنی نادیده گرفتن و محروم کردن معلمان، فرهنگیان و دانش آموزان از حقوق مادی و معنوی خود.

زندانی کردن معلم به معنی بی توجهی به آموزش و پرورش، فرهنگ، علم و دانش است و نتیجه اش بر همگان آشکار.

همکاران آزاده و فرهیخته،
بیائیم با امضای درخواست آزادی آقای اسماعیل عبدی، چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی، قدمی در جهت احقاق حقوق خود و اصلاح امور آموزشی کشورمان برداریم.

 

متن کمپین

درخواست آزادی آقای اسماعیل عبدی ، دبیر ریاضی

به نام خداوند جان و خرد

موضوع : درخواست آزادی آقای اسماعیل عبدی، دبیر ریاضی دبیرستانهای اسلامشهر، استان تهران

ریاست محترم قوه قضائیه
با سلام و احترام
به عرض می رسانیم که همه ما از دل و جان آرزو داریم به جای آقای اسماعیل عبدی که یک معلم دلسوز به آموزش و پرورش فرزندان و فرهنگ کشور است، حتی در سلولهای انفرادی زندان باشیم.
آقای اسماعیل عبدی نه دزد است، نه آدمکش، نه فروشنده مواد مخدر، نه اختلاسگر، نه جاسوس بیگانه و نه وطن فروش. او یک فعال صنفی معلمان کشور است که برابر مقررات و آیین نامه کمیسیون ده احزاب و تشکلهای وزارت کشور جمهوری اسلامی ایران توسط معلمان فرهیخته استان تهران به عنوان یکی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران انتخاب شده، او عاشق تعلیم و تربیت راستین، انسانیت و دلسوز فرزندان ایران است که اکنون در زندان اوین در حال گذراندن شش سال محکومیت خود است.

آقای آملی لاریجانی،
بسیار شاهدیم که دزدها، اختلاسگران میلیاردی اموال مردم و بیت المال، فروشندگان و پخش کنندگان مواد مخدر خانمان برانداز و آسیب زنندگان به ملت و مملکت آزاد می شوند و مجدداً در جامعه جولان می دهند. اما فعالان صنفی معلمان که برابر قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای پیشرفت علم و دانش و اهداف انسان وستانه کار می کنند به بند کشیده می شوند !

آقای لاریجانی،
ما معلمان ایران از شما انتظار داریم ترتیبی اتخاذ فرمایید تا هر چه زودتر آزادی آقای اسماعیل عبدی محقق شود
قطعاً اقدام به موقع شما باعث دلگرمی جامعه معلمان و جلوگیری از تداوم دلسردی و نگرانی های موجود این بخش از جامعه خواهد شد و مانع خواهد شد تا معلمان کشور در جلوی درهای زندانها، برای داوطلبانه رفتن به زندان تجمع یا صف بندند که در خور و شأن جمهوری اسلامی ایران و ملت ایران نیست.

با سپاس و احترام
جمعی از معلمان ایران

رونوشت به:
۱ -ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
۲ -رئیس محترم مجلس شورای اسلامی ایران
جهت اطلاع و اقدام لازم ارسال می گردد .

 

لینک کمپین

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSep-uOJkHMfVPZhwkBQnvtTnLOWAsvGP_MFC1mfP9X6LbBvCg/viewform?c=0&w=1&fbzx=-2677257448022299600

افزودن نظر جدید