رئیسی جلاد را حذف کنید!

فردا روز انتخابات ریاست جمهوری در ایران است. اگرچە این انتخابات در شرایط غیردمکراتیک و در غیاب نیروهای اپوزیسیون برگزار می شود، اما این مانع از اهمیت نتایج آن برای کشور نیست.

 در مدتی کە گذشت نامزدها سخنان خودشان را در مناظرات گفتند و دیدگاههای خود در مورد چگونگی ادارە کشور را با مردم در میان نهادند. بیگمان رئیسی بعنوان نامزد مورد توجە جناحهای اصولگرای کشور، یعنی بیت رهبری، نظامیان، جبهە پایداری و تندروها، کسی است کە دوبارە ایران را با تنش بیشتر با کشورهای غربی روبرو خواهدکرد، و فضای سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشور را بیشتر خواهد بست. رئیسی با پوپولیسم خود و با زندەکردن بحث یارانەها و مسکن مهر، نشان داد کە همان احمدی نژاد است اما در هیئتی دیگر. با آمدن او بە احتمال بسیار زیاد کشور دوبارە بە دوران فاجعە آمیز دوران احمدی نژاد باز خواهد گشت.

از طرف دیگر اگرچە روحانی در چهار سالی کە گذشت بە وعدەهای خود درخصوص رفع حصر، احقاق حقوق اقلیتها، حقوق کارگران، حقوق شهروندی و غیرە نتوانست جامە عمل بپوشاند، اما با تحقق برجام نشان داد کە توانائی برگشت نسبی کشور بە شرایط بهتر را داراست. وجود او و دیدگاهایش با رئیسی فرق دارد. او خواهان عادی سازی روابط با غرب است، و خواستار پیشرفت فضای مدنی، فرهنگی و سیاسی است. با حضور او کشور از فضاهای تنش آلود دوران احمدی نژاد کە کشور را بە سراشیب سقوط سوق داد، فاصلە می گیرد و شرایط نسبتا بهتری را تجربە می کند.

مردم کشور ما باید بە این تفاوت توجە کنند و بە رئیسی بعنوان کسی کە در مقام قوە قضائیە قاتل بهترین فرزندان این خاک و بوم است، رای ندهند. پیروزی رئیسی، تحقیر مردم و برکشیدن جلاد خواهد بود بر مسند مقامی کە مقام دوم کشور محسوب می شود. این جلاد را حذف کنید!

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.