نه به حملۀ موشکی!

روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدور اطلاعیه ای از حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه در شب گذشته، به نیروهای داعش در  دیرالزور سوریه خبر داده است. اطلاعیه، این حمله را پاسخی به اقدام تروریستی دو هفته پیش نیروهای داعش به مجلس و آرامگاه خمینی، که در اثر آن 18 تن از مردم کشته و ده ها تن زخمی شدند، اعلام کرده است.

علاوه بر این، اطلاعیه حمله موشکی به دیرالزور را هشداری به "تروریستهای تکفیری، و حامیان منطقه ای و فرامنطقه ای آنان" نامیده و آنان را، در صورت ارتکاب مجدد اقدام تروریستی علیه ایران، به انتقام سخت تهدید کرده است.

در این که وظیفۀ مقدم نیروهای نظامی و انتظامی حفاظت از جان شهروندان کشور است، بحثی نیست. اما اقدامات سپاه پاسداران در مواجهه با عملیات تروریستی دو هفته پیش، از روز وقوع تا کنون، که همگی مورد تأئید خامنه ای یا در انطباق با اظهارات او بوده اند، مجموعه ای را تشکیل می دهد، که واکنشهای سخت زائد و خطرآفرین برای امنیت مردم و کشور ما شاخص آن اند: نه انتساب مکرر، مستقیم و غیرمستقیم عملیات تروریستی مذکور به عربستان سعودی و امریکا – که نه حتی محرز نیست، بلکه بی پایه نیز است - ضرورتی دارد، نه تهدید آنها به انتقامهای بعدی در صورت "تکرار" اقدامات تروریستی آنان علیه ایران، و نه حملۀ موشکی به سوریه – که ابعاد کشتار آن از مردم عادی هنوز روشن نیست، اما اثر آن در تشدید تنشهای موجود قطعی است.

حملۀ موشکی جمهوری اسلامی ایران به سوریه، صلح در این کشور را دور از دسترس تر و ورطۀ بس پرخطری را که ممکن است پای ایران به آن کشیده شود، نزدیکتر خواهد کرد.

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.