به حصر زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی پايان دهيد!

مهدی کروبی به دلیل عارضه قلبی به بیمارستان منتقل شده و تحت معالجه قرار گرفته است. این چندمین بار است که او به خاطر وضعیت جسمی، از حصر به بیمارستان منتقل می شود. جمعی از نمايندگان مجلس خواستار ملاقات با او شدند، ولی به آن ها اجازه ندادند. میرحسین موسوی هم به گفته دخترانش از نوسان شدید فشارخون و سرگیجه شدید رنج می‌برد و مشکل کلیه اش طولانی و مزمن شده و پزشکان معتمد در مشورت با فرزندانش، وضعیت سلامتی میرحسین موسوی را نگران‌کننده تشخیص داده و بر ضرورت بررسی دقیق، همه‌جانبه و کامل تحت نظر پزشک تأکید کرده‌اند.

زهرا رهنورد، میرحسین موسوی و مهدی کروبی از بهمن ۸۹ در بازداشت خانگی به سر می برند. در طی سال های گذشته، شکسته شدن حصر به خواست عمومی تبديل شده است. گروه های وسيعی از مردم در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و دوازدهم از حسن روحانی خواستند که به حصر رهبران جنبش سبز پايان داده شود. روحانی وعده رفع حصر را داد. ولی وعده او هنوز محقق نشده است. حصر رهبران جنبش سبز اقدام غيرقانونی و از سر جبن و زبونی است که به دستور علی خامنه ای صورت گرفته است. خامنه ای در مقابل خواست مردم برای آزادی رهبران جنبش سبز ايستاده است. او فاقد جسارت برای تحمل عرض وجود سياسی در برابر خويش است.  

ما نگران سلامتی مهدی کروبی و ميرحسين موسوی هستيم و همراه با سازمان ها و فعالين سياسی و مدنی و سازمان های بين المللی، خواهان پايان دادن به حبس خانگی و آزادی زندانيان سياسی و عقيدتی هستيم.

 

۵ مرداد ۱۳۹۶ (۲۷ ژوئيه ۲۰۱۷)

افزودن نظر جدید