بهانه

پریروز:

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش تازه خود پایبندی ایران به توافق هسته‌ای را تائید کرد. این سومین گزارش آژانس در مورد پایبندی ایران به توافق هسته‌ای پس از ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا است. ایران از این گزارش آژانس استقبال کرده است. اخیرا آمریکا درباره پایبندی ایران به تعهداتش هشدار داده بود. آمریکا از آژانس خواسته بود که همه توان خود را برای نظارت بر ایران به کار بگیرد.

دیروز:

آمریکا جمهوری اسلامی ایران را به خاطر تامین نیازهای جنبش حماس هدف انتقاد قرار داده و احتمال تخطی جمهوری اسلامی از برجام را مطرح کرده است. در بیانیه‌ای که دفتر نمایندگی ایالات متحده در سازمان ملل منتشر کرده، با یادآوری اظهارات اخیر یحیی سینوار، رهبر جنبش حماس که ایران را بزرگترین حامی نظامی و مالی این گروه معرفی کرده بود، آمده است: "اگرچه حمایت ایران از تروریسم خبری جدید نیست با اینهمه این سخنان به منزله اعترافی تکان‌دهنده است."

حکایت:

حمایت ایران از حماس یک ماجراجوئی ضد ملی مبتنی بر زیادت خواهی ایدئولوژیک بیشتر نیست و باید متوقف شود. با این حال حکایت امریکای ترامپ در مواجهه با برجام دیگر به حکایت ملانصرالدین پهلو زده است: کسی از ملا خواست که طنابش را به او قرض دهد. ملا گفت: "خودم به آن احتیاج دارم. می خواهم روی آن عدس پهن کنم." آن کس پرسید که ملا مگر می شود روی طناب هم عدس پهن کرد؟ ملا گفت: "برای  بهانه اگر باشد، آری می شود."  

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.