استقبال از اجرای نمایشنامه "جغد جنگ" بکارگردانی رضا علامه زاده در مادرید

برای اولین بار در اسپانیا نمایشنامه "جغد جنگ" بکارگردانی رضا علامه زاده بروی صحنه رفت و بسیار مورد استقبال قرار گرفت.

روز پانزدهم نوامبر در مرکز فرهنگی آرگانزوئلا در مادرید نمایشنامه "جغد جنگ" نوشته "رضا علامه زاده "و بکارگردانی خود او و با بازیگری "حمید عبدالملکی" بروی صحنه رفت. موزیک متن این نمایشنامه توسط لیام ساخته شده و فرامرز اصلانی شعر معروف ملک الشعرای بهار فغان از جغد جنگ و مرغوای او را با صدای زیبایش خوانده است.

سالن نمایش، مملو از جمعیت فارسی زبان و هم چنین اسپانیایی زبانها بود. اگر چه نمایش با زبان فارسی اجراء میشد ولی هم زمان ترجمه اسپانیایی متن نمایشنامه تماشگران اسپانیایی را نیز کاملا درگیر مضمون حکایت نمایشنامه کرده بود. بازیگری نیرومند حمید عبدالملکی همه تماشگران را بدنیای افسانه ای شاهنامه برده بود.

رضا علامه زاده با الهام از تراژدی مرگ سیاوش و بدنیا آمدن فرزندش کیخسرو، و بدنبال آن نقش بی بدیل پیران ویسه در نگهداری از کیخسرو و تلاشش برای پایان گذاردن به جنگهای میان ایران و توران با استادی سناریوی جغد جنگ را برای تئاتر نوشته و تنظیم کرده است.

در بخش انتهایی نمایش بعلت نقض فنی تماشگران اسپانیایی نتوانستند ادامه داستان را دنبال کنند ولی بازیگری خیره کننده "حمید عبدالملکی" همگان را بر صندلیهایشان میخکوب کرده بود.

در انتها جمعیت حاضر، ایستاده بپا لحظات طولانی بازیگر، کارگردان و همه عناصر تشکیل دهنده این اثر ارزشمند تئاتری را مورد تشویق و تحسین قرار دادند.

اکنون، چهار روز بعد از اجرای این نمایشنامه تقاضاهای های متعددی بدست  سازماندگان برای اجرای دوباره جغد جنگ در مادرید رسیده است.

افزودن نظر جدید