نازی ۹۶ ساله باید به زندان برود!

سازمان امنیت داخلی آلمان (اداره حفاظت از قانون اساسی) روز جمعه (۸ دی ۱۳۹۶ / ۲۹ دسامبر ۲۰۱۸) اعلام کرد که "اسکار گرونینگ"، مشهور به "حسابدار آشویتس" باید به رغم سالخوردگی به جرم همکاری در کشتار هزاران نفر در دوران رژیم نازی زندانی شود. دادگاه آلمان این مرد  فاشیست سالخورده آلمانی را محکوم به زندان کرد. به این مفهوم, گذر زمان نمیتواند بر دادخواهی و اجرای احکام سایه بیندازد. 

 جنبش سبزبا سرکوب شدید عوامل رژیم مواجه شد, شکار معترضین در کوچه ها و خیابان ها, خانه گردی ها و سرانجام پرده برداری از بازداشتگاه و کشتار گاه مخالفین در "کهریزک", جهانی شد.در موج اعتراض های اخیر ایران که نتیجه فشار ها و ظلم و تعدی این رژیم بر مردم است و همچنان ادامه دارد, باز هم عوامل رنگارنگ امنیتی رژیم, دست به پیگرد های وسیع و غیر قانونی زده و  فرزندان مردم  را به زندان ها و مکانهای نا شناخته برده و تحت شکنجه قرار داده و پیکر عزیزان مردم را مثله کرده و از هر گونه پاسخگویی پرهیز میکنند و می خواهند مانند کشتار های سالهای ۶۰ و ۶۷ و  سال ۸۸, همه چیز را شامل مرور زمان کنند و از دست عدالت  و دادخواهی مردم بگریزند. هر روز بر اسامی کشته شدگان و دستگیر شدگان افزوده میشود و بی تابی و دلنگرانی خانواده ها از سرنوشت عزیزانشان دارد از حد و حصر میگذرد. مسولان این نظام. آشکارا  به کشتارو شکنجه  فرزندان این جامعه ادامه میدهند. پاسخ مسولان کشور, همچنان تمسخر و توهین است  و تا امروز به درخواست نهاد های حقوق بشری و قضات مستقل از بر رسی و دادخواهی شاکیان  طفره رفته اند و رییس جمهور با زبان امنیتی ها از " جمع کردن" معترضین صحبت میکند!  

هنوز در کشور ما هیچیک از آمران و مسولین کشتار زندانیان سیاسی ایران, کشتار های خیابانی و شکجه گاه های رژیم, به دادگاه سپرده نشده اند, هنوز به هیچ دادخواهی مردم رسیدگی نشده است. تلمبار شدن این همه بی عدالتی ها بزودی سر باز می کند و مردم ایران این حق را خواهند داشت, مانند مردم شیلی, آرژانتین و برزیل و دیگر کشور ها, همه این جنایتکاران را به دادخواهی بکشانند. گذر زمان نمیتواند بر دادخواهی و اجرای احکام سایه بیندازد.به امید آن روز! 

سه شنبه ۲۳ ژانویه ۲۰۱۸ - ۳ بهمن ماه ۱۳۹۶ 

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.