پیش‌نویس لایحه شفافیت هم منتشر شد!

آقای روحانی در دوره اول ریاست جمهوری خود "قانون شهروندی" را با های و هو به مجلس داد. ریاست جمهوری در حالی این لایحه را به مجلس می داد که ده ها روزنامه نگار، وکیل مجلس، اهل قلم و دیگر اندیشان در زندان بودند! و بدتر از همه چه تعریف تمجیدهایی از طرفداران مجیز گوی اصلاح طلبی بود که گوش فلک را کر می کرد. از این میان هیچ کس از به این اصطلاح اصلاح طلبان نپرسد که قانون گذاران هیچ کشوری نمی آیند برای ملت خود قاعده و دستور روزمره زندگی اعلام کنند، چه بخورند، چه بپوشند، کجا بروند و کجا نروند! حال نوبت لایحه شفافیت رسیده است! یعنی بعد از ۴۰ سال می خواهند  که طرحی را تصویب کنند که خود مجریان احتمالی آن مسبب همه این مصائب بر کشور اسلام زده هستند که  در فساد و نکبت رانت خواری و پشت هم اندازی، غرق شده اند. همین کابینه و همین مجلس حاضر  نشده است تا به طرح "از کجا آورده ای" رای بدهد!

مردم ایران هر روز و شب شاهد پیگرد فعالین سیاسی، دیگر اندیشان توسط نیروهای امنیتی این حکومت جهنمی هستند، فرزندان مردم را در کوچه و خیابان می ربایند و شکنجه می کنند، مثله می شوند و در بیابان رها می شوند. رژیم ایران، رژیمی واپسگرا و مدل عکس برگردان شیعه داعش است و جای خوشحالی است که این رژیم در در پیله خود گرفتار مانده است. رهبران کشور، روحانیون و امنیتی ها، سالهاست که  بر اموال عمومی و ثروت کشور چنگ انداخته اند و حال با حضور باندهای هزار فامیل به کجا می خواهد دخیل ببندد. هیچ یک از مشکلات و مصائب فعلی جامعه ایران، ریشه  خارجی ندارد و عامل همه نابسامانی های کشور، عوامل هدایت گر سیاست های ضد منافع ملی ایران و ایرانی رهبران کشور می باشند. 

۱۲۵ استاد از دانشگاه‌های سراسر کشور در نامه‌ای خطاب به رئیس جمهوری اسلامی ایران به بازداشت دانشجویان و صدور حکم قضایی برای آنان به ‌ویژه پس از ناآرامی‌های دی‌ماه ۱۳۹۶ اشاره کرده و نوشته‌اند: «به نظر می‌رسد که عمدۀ دانشجویان بازداشت‌شده افرادی هستند که پیش از این در فعالیت‌های قانونی شرکت داشته‌اند و احیاناً نسبت به عملکرد دولت شما، در حوزۀ دانشگاه نیز، انتقاداتی مطرح کرده‌اند». امضاکنندگان این روند را به "تلاشی احتمالی در جهت خاموش‌کردن صدای منتقدان دانشگاهی" تعبیر کرده‌اند.

 

محمود صادقی نماینده مجلس خطاب به احمد جنتی دبیر شورای نگهبان گفت: «فساد مالی در نهاد تحت مدیریت شورای نگهبان هم رخنه کرده است.» حسینعلی شهریاری، نماینده دیگر مجلس حدود ۱۰ روز پیش در صحن علنی، آینده نهاد قانونگذاری ایران را چنین پیش‌بینی کرد: «منتظر روزی باشیم که مردم ما نمایندگان را از مجلس بیرون کنند، تمام فسادها رانت‌ها و دزدی‌ها زیر سر دولتمردان بی‌عرضه و ما نمایندگان مجلس است.» بهتر است یکی از رییس جمهور بپرسد که چه خبر از لایه "حقوق شهروندی؟"

 

 

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.