پرداخت غرامت کودتای ۲۸مرداد!

آقای حسن روحانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه اگر دولت آمریکا آماده مذاکره است ما هم با آنان درباره پرداخت غرامت‌های ۶۰ ساله‌ شان به کشورمان مذاکره می‌کنیم، اظهار کرد "آمریکا از سال ۳۲ و با کودتایی که انجام شد باید به جهت دخالتش در امور داخلی ایران غرامت پرداخت کند. آمریکا علیه ملت ایران عمل کرده و ما آماده‌ایم که با آنها مذاکره کنیم که چگونه می‌خواهند غرامت مداخلات این سال‌ها را پرداخت کنند. آمریکا بدهکار ملت ایران است و هم باید از ایرانیان عذرخواهی کند و هم غرامت دخالت‌هایش را پرداخت نماید."

اما آقای حسن روحانی از نقش و همکاری روحانیت شیعه به رهبری آیت الله کاشانی و حمایت ضمنی آیت الله بروجردی واز جمله از نقش آیت الله محمد بهبهانی از روحانیان بانفوذ تهران که به دربار و بریتانیا نزدیک بود و بنابر یک سند فوق‌سری منتشر شده سیا "در آستانه کودتا مبالغ زیادی پول از آمریکا دریافت کرده و از دست اندرکاران اصلی نقشه کودتای صبح ۲۸ مرداد بوده است"، و همچنین از "برگ برنده اصلی کاشانی دسته‌های چاقوکشان بود که عوامل ایرانی سازمان‌های جاسوسی بریتانیا و آمریکا یعنی برادران رشیدیان و برادران بوسکو هر کدام به طور جداگانه با او در ارتباط مستقیم بودند.»، حرفی نمی زند.

جمهوری اسلامی تا کنون بطور رسمی کودتای انگلیسی- آمریکایی ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲علیه دکتر محمد مصدق و سقوط دولت او موضع مخالف نگرفته و آن را محکوم نکرده است، و بر عکس تا توانسته علیه دکتر مصدق نخست وزیر وقت سم پاشی و اتهامات ناروا وارد کرده است و به طور ضمنی تلاش کرده است حداقل بر نام آیت الله کاشانی پرده استتار بکشد. آقای روحانی حالا که کفگیر به ته دیگ خورده است به دنبال غرامت کودتای ۲۸ مرداد ملت ایران افتاده است! امروز همین ملت ایران است که از دست همین دولت جمهوری اسلامی به تنگ آمده است و روزگارش به خاک سیاه افتاده است و از داشتن یک زندگی معمولی و حتی نان و پنیر! محروم مانده است و شب و روز در کوچه و خیابان دست به اعتراض می زند و مورد ضرب و شتم ماموران همین رژیم اسلامی قرار می گیرد. جمهوری اسلامی طی ۴۰ سال اخیر خسارات های جبران ناپذیری بر ملت و کشور ایران وارد کرده است و بهتر است رییس جمهور بداند با پرت کردن اذهان مردم ایران، مشکلات ارزی کشور حل نمی شود!

بخش: 

افزودن نظر جدید