دو اقدام جنايتکارانه جمهوری اسلامی

دو اقدام جنايتکارانه جمهوری اسلامی

اعدام سه هموطن کرد و حمله موشکی به مقر احزاب کردی را محکوم می کنيم!

جمهوری اسلامی در يک روز به دو  اقدام جنايت کارانه عليه همو طنان کرد دست زد. صبح امروز سه زندانی سياسی به نام های زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی به دست جلادان جمهوری اسلامی اعدام شدند. زانیار مرادی و لقمان مرادی به اتهام «محاربه و قتل پسر امام جمعه مریوان» به اعدام محکوم شده بودند.  رامین حسین‌پناهی به اتهام عضویت در «حزب کومله» و شورش مسلحانه علیه رزيم ايران، بازداشت و در شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به اعدام محکوم شد. در جمهوری اسلامی ارگان های امنيتی برای زندانيان سياسی پرونده سازی می کنند، پرونده های ساختگی را تحويل قوه قضائيه می دهند و قوه قضائيه هم آن ها را در دادگاه های دربسته محاکمه و به حبس سنگين و يا اعدام محکوم می کند. در چند دهه حاکمیت جمهوی اسلامی، بارها پرونده سازی ارگان های امنيتی برملا شده است.

دومين اقدام جنايتکارانه جمهوری اسلامی حمله موشکی به مقر حزب دموکرات کردستان (حدک) و حزب دموکرات کردستان ايران (حدکا) است که صبح امروز انجام گرفت. به گفته آسو حسن زاده سخنگوی حدک در اين حمله ۱۵ نفر از جمله تعدادی از اعضای کمیته مرکزی کشته شدند. مصطفی مولودی و خالد عزیزی، دبیرکل و دبیرکل سابق حزب و سایر اعضای هیات سیاسی و نزدیک به ۴۰ نفر دیگر زخمی شدند. به گفته وی حمله موشکی در خلال برگزاری پلنوم این حزب صورت گرفت و بعد از اين حمله، مقر حزب دمکرات کردستان ایران هم با آتش توپخانه گلوله باران شدند. یکی از مقام‌های حدکا به روداو گفته است که دفتر سیاسی، اردوگاه آموزشی و خانه‌های مسکونی نیروهای پیشمرگه حدکا هدف حمله قرار گرفته‌اند. مقام‌های محلی کوی سنجق به روداو گفته‌اند که جمهوری اسلامی از چندین روز پیش گلوله‌باران این منطقه را آغاز کرده است. این گلوله‌باران باعث آتش‌سوزی در کردستان شده و کشاورزان و دامداران را وادار به ترک منطقه و رهاکردن دام‌هایشان کرده است. رسانه های رژيم ايران حمله موشکی سپاه پاسداران را تائيد کردند.

جنايات جمهوری اسلامی در حق هم وطنان کرد پايانی ندارد. جمهوری اسلامی آن ها را نه تنها در داخل کشور می کشد، بلکه به خاک کشور همسايه ديگر تجاوز کرده و با شليک موشک به کشتار هموطنان کرد دست می زند. سال ها است که رژيم ايران در کردستان عراق اعضاء احزاب کردستان ايران را ترور می کند، در مقر آن ها بمب می گذارد و اعضاء و هواداران آن ها  در داخل کشور را دستگير و به جوخه اعدام می سپارد.

جمهوری اسلامی از ابتدای حيات خود با توسل به سرکوب و کشتار بر مردم ایران حکمرانی کرده است. ما هر روز شاهد دستگيری فعالان سياسی و مدنی، محاکمه و صدور محکوميت های سنگين و اعدام برای آن ها هستيم. حمله موشکی به مقر احزاب کردستان ايران در کردستان عراق و اعدام سه هم وطن کرد در سی امين سالگرد کشتار زندانيان سياسی و آن هم در شهريورماه ،نشانگر ددمنشی رژيم ايران است. رژيم ايران براين خيال باطل است که با ايجاد رعب و وحشت می تواند اعتراضات بحق مردم را خاموش سازد. اما در شرایط کنونی این ددمنشی ها فقط خشم مردم را شعله ور می سازد و آن ها را برای پایان دادن به حکومت مدافع سرکوب و کشتار مصمم تر می کند.  

حزب چپ ايران (فدائيان خلق) اعدام سه هموطن کرد، زانیار مرادی، لقمان مرادی و رامین حسین پناهی و حمله موشکی به مقر احزاب کردی ايرانی و کشتار اعضاء کميته مرکزی و کادرها و خانواده آن ها را محکوم می کند و به مردم ايران و کردستان، به حزب دموکرات کردستان و حزب دموکرات کردستان ايران و به خانواده قربانيان تسليت می گويد، از مطالبات مردم کردستان و مبارزات آن ها دفاع می کند و اميدوار است که اعتراضات مردم به ثمر نشيند و با رهائی از رژيم جمهوری اسلامی، راه استقرار دموکراسی در کشور ما گشوده شود.

 

هيئت سياسی ـ اجرائی حزب چپ ايران (فدائيان خلق)

۱۷ شهريور ۱۳۹۷ (۸ سپتامبر ۲۰۱۸)

افزودن نظر جدید