سردار اسلام و مردم کردستان

طبق خبرهای منتشر شدە در فضای مجازی، اعتصاب مردم در بیشتر شهرهای کردستان ایران، از جملە در سنندج، مریوان و بانە علیە اعدام، ارعاب و تشدید جو سرکوب و اختناق با موفقیت شروع شدە و ادامە دارد. در مقابل، حاکمیت با استقرار نیروهای نظامی و انتظامی در نقاط حساس سعی می کند بر اوضاع کنترل داشتە باشد.

از طرف دیگر، در پی حملات موشکی سپاە پاسداران بە مقرات هر دو حزب دمکرات در کویسنجق اقلیم کردستان، سردار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی بار دیگر نیروهای اپوزیسیون کرد را تهدید بە تکرار حملات موشکی در صورت اعزام نیروی نظامی بە کشور کرد، و بدین ترتیب نشان داد کە جمهوری اسلامی کماکان راە حلی برای مسئلە کرد ندارد و با اصرار همیشگی بر برخورد سخت افزاری سعی دارد جامعە کردستان و خواستهای برحق آن را مثل همیشە سرکوب کند.

خوب است سردار عزیز اسلام نگاهی بە اعتصابات امروز شهرهای کردستان داشتە باشد تا بفهمد کە او و رژیم مورد دلخواهش کجای ماجرا ایستادەاند. خوب است او از خود بپرسد کە چرا مردم کردستان چنین حرفهائی از طرف او و همپالگی هایش را هیچ وقت بە جد نگرفتەاند و هموارە علیە آن موضع گرفتەاند.

اما سردار ما مثل بیشتر سران و دست اندرکاران رژیم اسلامی این کار را نمی کند، زیرا کە او 'حق' را بر اساس میل و حفظ قدرت خود تعبیر می کند و نە بر اساس خواست تودەهای مردم و مفاهیم مدرن.

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.