اصولگرائی، پریشان

سید مصطفی میرسلیم از اصولگرایان درون نظام جمهوری اسلامی در مصاحبەای با 'آرمان امروز' در خصوص جریان اصولگرائی گفتە کە: "اصولگرايان در صحنه عمل به چند دسته تقسيم می‌شوند: ۱- پايبندان: وفاداران عملی به انقلاب اسلامی و ارزش‌های آن به‌ويژه خط ترسيم شده از سوی امام ۲-رويگردانان: كسانی كه عملا از اصولگرايان تبری جستند و خود را مستقل از جريان اصولگرايی ناميدند،...۳- مشروطان: كسانی كه... خود را معتدل ناميده‌اند؛ نيز شخصيت‌ها و گروهايی كه... در سال‌های اخير مرتكب خلاف‌های متعدد و حتی خودكامگی شده‌اند كه به آبروی اصولگرايان صدمه زده است."

بە این ترتیب جریان اصولگرائی از لحاظ گفتمانی بە سە دستە تقسیم می شوند کە دو دستە آنها طبق گفتەهای میرسلیم از اصولگرائی منحرف شدەاند و تنها دستە اول، یعنی 'پایبندان' اصولگرایان ناب اند!

معلوم  نیست از لحاظ تعداد، چە میزان از اصولگرایان در این طیفها جای می گیرند، اما اگر تقسیم گفتمانی را مبنا قرار بدهیم، بوضوح آشکار است کە 'پایبندان' در اقلیت قرار می گیرند.

بە این ترتیب اصولگرایان واقعی در اقلیت محض قرار می گیرند. واقعیت این است کە جریان اصولگرائی روزبروز کوچک تر می شود.

اگر با این شرایط، انتخابات ریاست جمهوری در ایران برگزار شود، از هم اکنون واضح است کە این طیف وضعیت بسیار سختی را در پیش رو خواهد داشت.

بخش: 

افزودن نظر جدید

Plain text

  • برچسب‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • آدرس صفحات وب و آدرس‌های پست الکترونیکی بصورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.