با ادامۀ تحریم‌ها و خطرِ بروزِ جنگ مخالفت کنیم

هموطنان عزیز!

خطرِ بروزِ جنگ روز‌به‌روز با شدت بیشتری میهنِ ما، کل منطقه، و صلح جهانی را تهدید می‌کند. حضور روزافزون ناوهای هواپیمابر و تجهیزات گوناگون جنگی آمریکا در خلیج فارس و برخی کشورهای منطقه شاهدی بر این مدعاست. افزون بر اینها تحریم‌های کمرشکن آمریکا جامعۀ ما را با بحران‌های فراگیر اقتصادی و اجتماعی روبرو کرده است. در این چارچوب شاهد آن هستیم که  قشرهای فرودست و میانی جامعه، حتا در تأمین زندگی روزمرۀ خود، پیوسته ناتوان و ناتوان‌تر می‌شوند.

 

با توجه به این وضعیت خطیر، به‌خصوص خطر جنگ و پی‌آمدهای دهشتناک آن، که از‌جمله کشورهای اروپایی را دچار مخاطره خواهد کرد، انتظار می‌رفت و می‌رود که احزاب و سازمان‌ها و شخصیت‌های بانفوذ آلمانی در پیشگیری از چنین بحران بزرگی، با احساس مسوولیت قدم پیش بگذارند، که متأسفانه اینگونه نیست، و به‌طور محسوسی به‌نظر می‌رسد که این خطر بزرگ را جدی نگرفته‌اند، و یا به دلایلی نمی‌خواهند جدی بگیرند.

 

در چنین شرایطی، ما، شماری از ایرانیان صلح‌طلب، با تأکید بر ضرورت پیشگیری از بروز یک جنگ خانمان‌سوز و برای پایان دادن به تحریم‌های در حال گسترش اقتصادی، که به‌خصوص دامنگیر اکثریت مردم کشورمان شده است،  به‌سوی همۀ نیروهای صلح‌طلب، به‌ویژه هم‌میهنان عزیزمان در برون‌مرز، دست یاری دراز می‌کنیم. دستیابی به چنین هدف‌هایی از‌جمله می‌تواند خواست مشترک ایرانیان صلح‌دوست، با دیدگاه‌های گوناگون سیاسی اجتماعی باشد. ما، گروه مورد اشاره، به‌رغم مواضع انتقادی خود نسبت به عملکردهای حکومت و دولت جمهوری اسلامی در زمینه‌های گوناگون، بر ضرورت دفاع از تمامیت ارضی ایران، مخالفت بی‌چون و چرا با شروع جنگ و دخالت‌ کشورهای خارجی تأکید می‌کنیم. یادآور می‌شویم که وقوع هر جنگی می‌تواند فرایند مبارزۀ پیگیر برای دستیابی به دموکراسی، شکوفایی اقتصادی و عدالت اجتماعی در کشور ما را ده‌ها سال به عقب بیندازد.

 

ما برآنیم که همیاریِ پیگیرِ همه هموطنان در آلمان و دیگر کشورهای جهان در به‌کارگیری همۀ امکانات می‌تواند به سهم خود مانع ادامۀ تحریم‌ها و وقوع جنگ شود. در این راه دستِ یاری به‌سوی همۀ شما دراز می‌کنیم و امیدواریم که با احساس مسوولیت مشترک برای دستیابی به هدف‌های انسانی و میهن‌دوستانۀ خود تلاش کنیم. در این چارچوب پیشنهادهای خود را با شما در میان می‌گذاریم، و از هر ابتکار موثری در زمینه های طرح شده استقبال می‌کنیم:

 

۱ـ نشست‌های منظم برای تبادل‌نظر و  هماهنگی جهت انجام اقدامات گوناگون.

۲ـ روشنگری در سطوح مختلف با به‌کارگیری کلیۀ امکانات موجود.

۳ـ تماس با سازمان‌های مدنی، به‌خصوص هواداران صلح در برلین و دیگر شهرها و کشورها، برای  همیاری و همکاری در انجام کارهای ضرور، به‌ویژه سازماندهی تظاهرات ضدِ جنگ.

۴ـ تماس با اتحادیه های کارگری، احزاب سیاسی و شخصیت‌های بانفوذ صلح‌طلب و دعوت از آنها برای شرکت در گفتمان ضدِ جنگ و غیره.

۵ـ دعوت از مبارزان کشورهای منطقه خاورمیانه مقیم برلین برای همکاری در مخالفت با جنگ جدید و تبادل‌نظر درباره آینده منطقه و استقرار روابط دوستانه و همکاری‌های مشترک همسایگان منطقه‌ای.

 

ایرانیان ضد تحریم و جنگ برلین

افزودن نظر جدید