فرهنگ رضایی كرمانشاهى رفیق پرشور، مبارز و هنرمند مان بطور ناگهانی از میان ما رفت!

رفيق فرهنگ رضائي كرمانشاهى به صورت ناگهانى و بدور از انتظار بر اثر سكته قلبی ما را ترك كرد. او عضو با سابقه سازمان فداييان خلق ايران (اكثريت) بود. فرهنگ رضایی هنرمندی متعهد و جدی بود و از او آثار هنری متنوعی در زمینه پيكر تراشي و نقاشی به جا مانده است. او همواره در فعالیت های سیاسی، اجتماعی و هنری خود به كارهای متعهدانه در راستاي اهداف دمكراتيك و انساني تاكيد داشت. از زمانی که در کشور نروژ تقاضای پناهندگی کرد و در آنجا مستقر شد مجددا فعالیت سیاسی خود را پی گرفت و در عرصه های مختلف و از جمله برای آزادی زندانیان سیاسی و حقوق پناهندگی پیگیرانه مبارزه می کرد.

فرهنگ رضایی برای آزادی، دمکراسی، عدالت اجتماعی، شادی، موفقیت، زندگی بهتر مردم کشورش و برای خواستهای انسانی سالها زحمت کشید و در این مبارزه با سختی ها و دشواری های بسیاری مواجه شد. او در همان اوائل دهە سیاە شصت توسط ارگان های سرکوب جمهوری اسلامی دستگیر شد، بە زندان دیزل آباد کرمانشاە منتقل شد و مجموعا سە سال از عمر خود را (یک سال تعزیری و دو سال تعلیقی) در شرایط زندان سپری کرد. او به اشکال گوناگون پس از آزادی مورد آزار و اذیت عوامل امنیتی حکومت قرار گرفت. اما با این وجود این فشارها به شکل های مختلف به تلاش و فعالیت خود ادامه داد. عرصه زندگی و فعالیت روزبروز بر رفیق فرهنگ رضایی تنگ تر و سخت تر می شد. فرهنگ رضایی اجبارا نه سال قبل ایران را ترک کرد و به نروژ رفت و در آن کشور لحظه ای از فعالیت سیاسی، هنری و حقوق بشری تا پایان عمرش دست نکشید.

رفیق فرهنگ رضائی کرمانشاهی، رفيقى صميمي، پر از اميد و آرزوی نيك برای مردمان كشورمان بود. او انسانى شريف و با قلبی مهربان و خوشرو برای همه رفقايش و مردمانش بود. 

ما به همسر گرامی اش، سهیلا عزیز، و دختر نازنین اش شایان و دیگر اعضای خانواده اش، به اعضای سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)، به اعضای حزب چپ ایران (فدائیان خلق) و همه کسانی که با او دوست بودند صمیمانه تسلیت می گوییم و برای همه شما عزیزان آرزوی بردباری داریم


سایت کارآنلاین.

افزودن نظر جدید