هر روزتان نوروز و نوروزتان پیروز و خجسته باد!

هم‌میهنان گرامی!

نوروز از راه می‌رسد و با خود بهاران و شکوفایی دگربارۀ طبیعت را به ارمغان می‌آورد. در ایام  زیبای نوروز، شادمانی و جوش و خروشی ویژه در میهن ما و شماری از کشورهای همسایۀ ایران برپا می‌باشد. ما این جشن بزرگ و بهار زیبا را به هم‌میهنان‌گرامی و مردم همۀ کشورهایی که نوروز را جشن گرفته و پاس می‌دارند، تبریک می‌گوییم.

نوروز آن حلقهٔ محکم و گسست‌ناپذیری است که همهٔ ما ایرانیان را فراتر از همهٔ تعلقات دیگرمان به هم پیوند داده است. نیز از همین منظر نوروز در درازای سده‌های طولانی نماد همبستگی و پایداری در برابر ظلم و تبعیض و بی‌عدالتی بوده است

امسال نوروز و سال نو در شریطی آغاز می‌شود که سفره‌های مردم به دلیل فقر و بی‌عدالتی، خالی است.

در سالی که گذشت تداوم تبعیض و گسترش فقر و بیکاری و ادامۀ ظلم و سرکوب توسط جمهوری اسلامی از یک سو، و تحریم‌های کمرشکن و بیدادِ کرونای گیتی‌گستر و مرگ‌بار از سوی دیگر،  تامین معاش و تندرستی را به دغدغه‌های اصلی زندگی مردم بدل کرد.

ما امیدواریم سالِ نو، سال آزادی و سال رخت بربستنِ استبداد و کرونای مرگ‌بار از ایران و آغاز تحولات مثبت در زندگی مردم و گشایش‌هایی اساسی و امیدآفرین برای میهن‌مان باشد.

ما فرارسیدن سال نو را به همۀ هم‌میهنان گرامی و همۀ کسانی که نوروز را در جای جای گیتی جشن گرفته و پاس می‌دارند، تبریک گفته و سالی سرشار از امید و موفقیت و بهروزی را برای هم‌وطنان عزیز آرزومندیم و امید فراوان داریم که این ابر سیاه از آسمان میهن پاک شده و دل‌های آرزومند و امیدوارِ مردم به خورشیدِ آزادی، چشم‌روشن گردد.

چنین باد!

 آدینه، ۲۹ اسفند ۱۳۹۹ (۱۹ مارس ۲۰۲۱ میلادی)

شورای مرکزی سازمان فداییان فدائيان خلق ایران (اکثریت)

افزودن نظر جدید