علی رغم برگزاری جلسه دادگاه:ادامه بازداشت مرتضی سمیاری در سلول انفرادی

مرتضی سمیاری عضو شورای مرکزی دفتر تحکیم و حدت، همچنان در سلول انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین زندانی میباشد. درحالی دبیر اجتماعی دفتر تحکیم وحدت همچنان در سلول انفرادی نگه داری میشود که دادگاه وی تشکیل شده و حتی آخرین دفاع وی نیز گرفته شده است و نگهداری وی در سلول انفرادی تنها برای اعمال فشار های امنیتی برای تن دادن به خواسته های غیرقانونی بازجویان و شکنجه گران میباشد.

گفته می شود بند ۲۴۰ اوین متعلق به اطلاعات سپاه میباشد و این نهاد امنیتی با نگهداری اعضای دربند شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت در سلول انفرادی و اعمال فشار های روحی و فیزیکی بر آنان سعی دارد تا اعضای مرکزی این اتحادیه دانشجویی را مجبور به اعلام انحلال دفتر تحکیم وحدت کنند.

گفتنی است مرتضی سمیاری در پی دعوت هیئت پارلمانی اروپا از وی برای حضور در یک ملاقات رسمی و علنی با نمایندگان این پارلمان در سفر به تهران ، بازداشت شد و به اتهام ملاقات انجام نشده با اعضای این اتحادیه محاکمه شد. اامری که واکنش و اعتراض خانم باربارا لخ بیلر رئیس هیئت پارلمانی اتحادیه اروپا در سفر لغو شده به تهران را در پی داشت. او در نامه ای به مقامات ایرانی خواستار آزادی سمیاری به دلیل ملاقات انجام نشده شد. خانم بیلر در نامه خود به سفیر ایران در بروکسل خواستار آزادی بدون قید و شرط آقای سمیاری شد. همچنین گفتنی است مرتضی سمیاری در جلسه دادگاه گفت که وی در پاسخ به دعوت هیئت پارلمانی اروپا گفته که در صورتی که با وزارت خارجه ایران هماهنگ شود در این دیدار شرکت خواهد کرد.

افزودن نظر جدید