آقای وزیر! چرا از مسئولین متجاوز به دختران دانشجو حمایت می کنید؟

کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت در نامه ای به وزیر علوم به شدت از سیاست حمایتی وزارت علوم از مسئولینی که به دختران دانشجو تجاوز می کنند، انتقاد کرد. این نامه پس از آن منتشر می شود که در هفته گذشته دادگاه عمومی استان تهران در پی شکایت وزارت علوم، علی نیکونسبتی، مسئول سابق روابط عمومی تحکیم وحدت را به دلیل اعتراض به تجاوز مامور حراست دانشگاه کرمانشاه به دختری دانشجو و ستاره دار کردن دانشجویان به سه ماه و یک روز حبس محکوم کرد و چند عضو انجمن اسلامی دانشگاه زنجان اعلام نمودند به دلیل اعتراض به تعرض معاون دانشجویی به یک دختر دانشجو با مشکلات آموزشی گوناگونی مواجه شده اند. در این نامه آمده است:

آقای محمد مهدی زاهدی
با سلام
این نامه را درحالی می نویسیم که همگان از وضعیت اسفناک دانشگاه ها مطلع هستند. سهمیه بندی، بومی سازی، تفکیک جنسیتی، سرکوب، ستاره دار نمودن دانشجویان منتقد، وضعیت اسفناک رفاهی، افت شدید کیفیت آموزشی و پژوهشی همگی از دستآوردهای بی نظیر دولت نهم اند. اما فارغ از وضعیت غم انگیز کشورمان آنچه سبب نگارش این نامه شد، سیاست آن وزارتخانه در سرپوش نهادان بر تجاوز مسئولان دانشجویی به دختران دانشجو و سرکوب منتقدان به این عمل شنیع است.
مساله تعرض و تجاوز به دانشجویان دختر از سوی مسئولان دانشگاهی امری است که در دولت نهم بارها شاهد آن بودیم، اما نحوه برخورد شما و مسئولان تحت امرتان از خود این فجایع اسفناکتر بود. شکایت وزارت علوم از علی نیکونسبتی، مسئول سابق روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت به دلیل اعتراض به تجاوز مأمور حراست دانشگاه کرمانشاه به یک دختر دانشجو، عدم ثبت نام ازچند عضو انجمن اسلامی دانشگاه زنجان به دلیل اعتراض به تعرض معاون دانشجویی به یک دختر دانشجو، مشکلات پدید آمده برای چند دانشجوی دانشگاه سهند به دلیل اعتراض به تعرض چند کارمند دانشگاه به دانشجویان دختر همگی از وقایع تاسفباری است که نشان از حمایت شرم آور شما از مسئولین متجاوز به دختران دانشجو است.
در واقع این نحوه برخورد شما و حتی شکایت از دانشجویان به نهادهای قضایی که برای اولین بار پس از انقلاب فرهنگی شاهد آن هستیم، بیش از هر چیز نشان از حمایت شما از رفتار شرم آور مسئولین خاطی دارد. دانشجویان هنوز مصاحبه شما در حمایت از معاون دانشجویی دانشگاه زنجان و حمله شدید به منتقدان را از یاد نبرده اند که بیان داشتید «در آن دانشگاه اتفاقی نیفتاده است و منتقدان اشاعه منکر داده اند.» و جای سوال است که پس از آن که دادستان زنجان مجرم بودن معاون دانشجویی را اعلام نمود، چرا شما سکوت کردید؟ در مورد دانشگاه کرمانشاه نیز در حالی که مسئولین دانشگاه در اطلاعیه رسمی مجرم بودن مأمور حراست را اعلام نمودند، نماینده وزارت علوم به شکایت از علی نیکونسبتی پرداخته و منکر این عمل شنیع شده است! در نهایت نیز مسئولین انتصابی شما در دانشگاه سهند انواع مشکلات را برای منتقدان پدید آوردند.
آقای وزیر شما با این استدلال که می خواهید نسبت به اعمال مسئولین دانشگاهی پاسخگو باشید روش انتخابی بودن رؤسای دانشگاه ها را کنار گذاشتید و به انتصاب رؤسای دانشگاه ها پرداختید، آیا پاسخگو بودن شما این گونه است؟ آیا در قاموس شما این اعمال ننگ آور پسندیده است که از این مسئولین حمایت می کنید؟ چرا دانشجویان معترض به رفتار مأمورین متجاوز حراست، معاون دانشجویی و کارمندهای دانشگاه باید به زندان بروند و در دادگاهی ناعادلانه محاکمه شوند؟ شاکی را سالهاست به جای متهم نشانده اید و در برابر این رفتار نه تنها پاسخگو نیستید که این بار وزارتخانه متبوع شما دست به شکایت از دانشجویان زده و دادگاه در اوج بی عدالتی حکم حبس را تقدیم دانشجویان بی گناه کرده است.
کمیسیون زنان تحکیم شکایت وزارت علوم و مسئولین دانشگاه از دانشجویان را لکه ننگ دیگری بر پیشانی دولت می داند و در خصوص تکرار صدور حکم و حوادث مشابه برای دانشجویان معترض به مسئله تعرض به دانشجویان دختر هشدار می دهد. حقوق دانشجویان هر روز بیش از گذشته پایمال می شود و وزارتخانه شما به جای پاسخگو بودن، شکایت از حق طلبان را به دادگاه های ناعادلانه می برد. ما دانشجویان پاسخ چنین برخوردی را خواهیم داد و از تمام ظرفیتهایمان برای دادخواهی و اعتراض به این حق کشی بهره می گیریم.
کمیسیون زنان دفتر تحکیم وحدت
16/11/1387

بخش: 

افزودن نظر جدید