پس از حمله هوایی اسرائیل به ساختمان رسانه ها در غزه

ترجمه از: 
رضا کاویانی

یکشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ )۱۶ آوریل ۲۰۲۱

انجمن روزنامه نگاران و مطبوعات خارجی (FPA) در اسرائیل و سرزمین های فلسطین نسبت به ادعای دولت اسرائیل که پس از تخریب یک ساختمان بلند مرتبه در نوار غزه که دفاتر رسانه ها در آن مستقر بودند، شدیدا اعتراض کرده اند و برای آن ها این سؤال پیش آمده است که آیا اسرائیل آماده دخالت در آزادی مطبوعات است؟

 

                                               ویرانه ساختمان "رسانه "های خارجی در غزه پس از حمله هوایی اسراییل 

 در نامه ای که این انجمن در روز یکشنبه انتشار داده آمده است: "ما توجه داریم که اسرائیل هیچ مدرکی برای اثبات ادعای خود مبنی براستفاده حماس از این ساختمان ارائه نکرده است." در مورد این حادثه، جلسه ای نیز با مقامات اسرائیلی درخواست شده بود که پاسخ روشنی دریافت نکرده اند. در گزارش آمده است که انجمن روزنامه نگران و مطبوعات خارجی، ( FPA )  ۴۸۰ عضو دارد که برای رسانه های بین المللی کار می کنند.

در حمله روز شنبه نیروی هوایی اسرائیل به ساختمان رسانه های خارجی، دفتر خبرگزاری آمریکایی آسوشیتدپرس (AP) و فرستنده تلویزیونی قطر" الجزیره " منهدم شدند. گفته می شود که از قبل به ساکنان هشدار داده شده بود. AP این هشدار دولت اسرائیل را بسیار وحشتناک توصیف کرده است. ارتش اسرائیل این حمله را از جمله موارد دیگر، با این ادعا توجیه کرده است که سازمان اطلاعات حماس نیز از این ساختمان در جهت اهداف نظامی استفاده کرده بود.

منبع: 
مجله آلمانی اشپیگل"Spiegel "

افزودن نظر جدید