کارکنان زیمنس آلمان: ما اکنون در خیابان هستیم!

هیئت مدیره زیمنس، سنگ اندازی می کند 

هیئت مدیره کنسرن زیمنس، تصمیم گرفته اند تا بزرگترین کارخانه توربین های گازی جهان را از آلمان به یک کشور که در آنجا دستمزد های بسیار پایینی به کارگران می دهند، انتقال دهند، و موقعیت شغلی ۷۵۰ نفر از کارکنان این کارخانه را در برلین به خطر اندازند.حال سنگ اندازی ها از طرف هیئت مدیره علیه مقاوت و در خواست کارکنان، شروع  شده است.اتحادیه مخالف تصمیم مدیران زیمنس است. کارکنان خود را برای مقابله با این تصمیم گیری سازماندهی کرده اند. هیئت مدیره بخش انرژی زیمنس، عملا از فرصتهای درخشان آینده این کنسرن در آلمان چشم پوشی می کند، و فقط به دنبال کسب درآمد بیشتر است. آن ها می خواهند تولید این این فن آوری های نوآورانه را به کشورهای با دستمزد پایین انتقال دهند. و تقریباً ۷۵۰ شغل صنعتی را در برلین قطع کنند. گفتگوی بین مدیریت زیمنس و شورای کار اتحادیه، تا کنون بی نتیجه مانده است. کارگران بخش تولید توربین های گازی زیمنس اخطار داده اند که اگر نمی خواهید مذاکره کنید، ما شما را مجاب خواهیم کرد تا پای میز مذاکره بنشیند.بیش از۵۰۰ نفر از کارکنان این کنسرن، مقابل نیروگاه توربین گازی، با صدای بلند اعلام کردند که نمی خواهند موقعیت شغلی شان توسط هیئت مدیره به بازی گرفته شود. آنها از رائد صالح، رهبر گروه پارلمانی حزب سوسیال دموکرات و پاسکال مایزر،از اعضای حزب چپ برلین، پشتیبانی دریافت کردند.

ما نمی پذیریم که این ارزش افزوده در برلین از بین برود

توربین های گازی ساخت زیمنس، نقش مهمی در چرخش انرژی را در اینجا در برلین بازی می کند. و در آینده آنها قادر به تولید مقادیر زیادی انرژی با هیدروژن در سراسر جهان با انتشار بسیار کم گاز co2 تا حد صفر خواهند شد. کارخانه توربین گاز برلین در دهه های گذشته بیش ازهزار توربین گازی برای مشتریان خود در۶۰ کشور تولید کرده است، پتانسیل بهینه سازی این غول های توربین به تنهایی از نظر خدمات در سالهای آینده بسیار زیاد است،از نظر اقتصادی بسیار جذاب، سهم عمده ای در ایجاد صنعت انرژی با تولید گازهای گلخانه ای کمتر در سراسر جهان و شغل های ارزشمند صنعتی را در برلین تضمین می کند. ما نمی پذیریم که این ارزش افزوده در برلین از بین برود. این دانش فنی کاملاً تخصصی، حاصل چندین دهه همکاری بین توسعه و تولید به آسانی به دست نیامده است. 

اخطارکارکنان بخش انرژی زیمنس آلمان

به همین دلیل است که ۵۰۰ نفر از کارکنان بخش تولید توربین های گازی،همراه با اتحادیه صنایع فلزکارآلمانIG Metall Berlin، امروز با پشتیبانی و همبستگی عمومی، به خیابانهای مقابل نیروگاه آمدند. رائد صالح، رهبر گروه پارلمانی حزب سوسیال دموکرات و پاسکال مایزرعضو حزب چپ برلین در مجلس نمایندگان،در سخنرانی های خود به وضوح اعلام کردند که همراه کارکنان کارخانه توربین سازی، مخالف برنامه های مدیریت زیمنس می باشند. یان اتو نماینده اتحادیه صنایع فلزکارآلمان می گوید: "هیئت مدیره بخش انرژی زیمنس، گزینه های ما برای اقدام در برلین را دست کم می گیرد، ما به مبارزه خود ادامه خواهیم داد و از درخواست خود کوتاه نخواهیم آمد. اکنون ما در همه سطوح آماده مقابله می باشیم: از نظر سیاسی مورد پشتیبانی گرفته ایم، مسائل ما را به رسانه ها کشانده ایم، و در صورت لزوم از امکام عملی خود،اعتصاب نیز استفاده خواهیم کرد! مبارزه ما ادامه دارد".


شنبه ۵ تیرماه ۴۰۰- ۲۶ یونی ۲۰۲۱

 

بخش: 

افزودن نظر جدید