طرح آدم ربایی ماموران امنیتی جمهوری اسلامی در نیویورک

آمریکا- نیویورک: پلیس اف بی ای آمریکا، ماموران امنیتی ایرانی را به طرح آدم ربایی در بروکلین متهم می کند. گفته می شود که هدف این عملیات، یک روزنامه نگار فعال حقوق بشر و مدافع حقوق زنان مسیح علینژاد در نیویورک بوده است. یک دادستان آمریکایی چهار عضو سرویس مخفی ایران را متهم کرد. اف بی ای، این آدم ربایی برنامه ریزی شده را افشا کرد . دادستان های نیویورک، چهار مقام امنیتی یا خبرچین اطلاعاتی ایران را به ربودن برنامه ریزی شده یک فعال حقوق بشر آمریکایی ایرانی متهم کرده است.

آنها می خواستند این روزنامه نگار زن آمریکایی ایرانی تبار را که در منطقه بروکلین نیویورک زندگی می کند، ربوده و سپس به ایران منتقل نمایند. این روزنام نگار از طرف مقامات امنیتی جمهوری اسلامی، تهدید به پیگرد قانونی به عنوان منتقد رژیم جمهوری اسلامی شده است. وزارت دادگستری جمهوری اسلامی، روز سه شنبه گذشته (به وقت محلی)، "پیگرد قانونی" این روزنامه نگار را تایید کرده است.

به گفته ماموران اف بی ای،در حال حاضر، هر چهار نفر مظنون به آدم ربایی، در ایران هستند. ادعا می شود که پنجمین نفری که در کالیفرنیا زندگی می کند به تأمین اعتبار مالی این گروه، کمک کرده، دستگیر شده است و مورد بازجویی قرار گرفته است. به گفته پلیس FBI، این طرح را به موقع خنثی کرده است.. دادستان گفت، این حق شهروندان آمریکایی است که بدون اینکه از سرویس های اطلاعاتی خارجی ترس داشته باشند، از آزادی بیان و دفاع از حقوق بشر استفاده کنند.

وزارت دادگستری از شخصی که قصد ربودن داشت نام نبرد. طبق گزارش رسانه ها، این روزنامه نگار فعال، مسیح علینژاد در حال حاضر، ساکن بروکلین- نیویورک می باشد. او همچنین چندین گزارش و نظر را از طریق حساب تایید شده توییتر خود منتشر کرد و خود را به عنوان هدف آدم ربایی برنامه ریزی شده ماموران امنیتی جمهوری اسلامی معرفی کرد.

چهار شنبه ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۰- ۱۴ یولی ۲۰۲۱

 

 

منبع: 
مجله آلمانی اشپیگل "Spiegel"

افزودن نظر جدید