دیدار معاون حزب 'آ اف د' آلمان با ادواردو بولسونارو پسر رئیس جمهور برزیل

دیدار معاون حزب راستگرای آ ,اف, د آلمان خانم بئاتریکس فون استورچ  و ادواردو بولسونارو نماینده پارلمان برزیل و پسر ژاییر بولسونارو رئیس جمهور برزیل. اما اکنون ملاقات این دو فرد, بشدت مورد انتقاد مخالفین قرار گرفته است. یکی از مخالفان گفته است که سخنان نفرت آمیز و بیگانه ستیزی ادواردو بولسونارو نماینده پارلمان و پسر ژاییر بولسونارو رئیس جمهور برزیل با معاون حزب راستگرای آ ,اف, د آلمان, کاملا مشترک و منطبق بود.

 ادواردو بولسونارو پسر ژاییر بولسونارو رئیس جمهور برزیل در توئیتر، از این دیدار خود با معاون حزب راستگرای آلمان دفاع کردو نوشته است: "ما با آرمان های دفاع از خانواده، محافظت از مرزها و فرهنگ ملی متحد هستیم". یکی دیگر از اعضاء راستگرای پارلمان برزیل خانم بیا  کیسیس، پس از ملاقات با معاون حزب راستگرای آلمان خانم بئاتریکس فون استورچ نوشت: "محافظه کاران جهان برای دفاع از ارزشهای مسیحی و خانواده متحد می شوند".

گلیسی هافمن، رئیس حزب کارگر رئیس جمهور سابق لوئیز ایناسیو لولا دا سیلو,در توییتر خود درباره ملاقات ادواردو بولسونارو با خانم بئاتریکس فون استورچ,عضو پارلمان آلمان نوشت: "دیدار و تشکیل این جلسه جای تأسف دارد. آنها همه چیز مشترک دارند: "سخنان نفرت آمیز و بیگانه ستیزی ادواردو بولسونارو نماینده پارلمان و پسر ژاییر بولسونارو رئیس جمهور برزیل با معاون حزب راستگرای آ ,اف, د آلمان خانم ئاتریکس فون استورچ، عضو پارلمان آلمان، کاملا مشترک و منطبق بود".

 بیشتراین انتقادات از طرف جنبش "یهودیان برای دموکراسی" و مسولان مهمترین موزه هولوکاست برزیل بود. موزه هولوکاست در شهر کوریتیبا در جنوب برزیل "برای ایجاد یک خاطره جمعی از هولوکاست در برزیل و برای "حمایت از دموکراسی" فعالیت می کند و علیه خارجی ستیزی, یهودی ستیزی و رشد فاشیزم در جامعه برزیل تبلیغات می کند.

یاد آوری:

آلترناتیو برای آلمان( Alternative für Deutschland, AfD) یک حزب محافظه‌کار در آلمان است که در سال ۲۰۱۳ تأسیس شد. این حزب راستگرا در کل یک حزب ضد مهاجر, ضد اسلام، مخالف اتحادیه اروپا و پوپولیست است. تا کنون چندین نفر از اعضای این حزب به دلیل فعالیت های نفرت پراکنی و نژادپرستانه متهم شده اند. همچنان تعدادی از هواداران این حزب,از اعضای گروه های راست افراطی هستند که برنامه های ضد قانون اساسی را تبلیغ میکنند وتحت نظارت پلیس آلمان قرار گرفته اند.

این حزب از سیستم ارز یورو انتقاد می‌کند، خواهان بیشتر شدن نقش سنتی خانواده‌ها در تربیت کودکان, سخت‌گیری در طلاق, سختگیری یا ممنوعیت سقط جنین، جلوگیری از ورود مهاجران و محدود کردن فعالیت مسلمانان، جلوگیری از ختنه کودکان، راه‌اندازی نیروگاه‌های اتمی و عدم سرمایه‌گذاری در رابطه گرمایش زمین، سربازی اجباری برای مردان, ایجاد رسانه‌های دولتی و حق نگهداری و حمل اسلحه است. رهبر وقت این حزب گفته بود: این حزب خواستار این است که پلیس باید اجازه داشته باشد در مواقع ضروری به پناهجویانی که بدون نام‌نویسی قصد ورود به خاک آلمان را دارند شلیک کند.

رهبران حزب آلترناتیو برای آلمان از اسلام با عنوان امپریالیسم دینی سخن می‌گویند. از برنامه های انتخاباتی این حزب, بزرگ‌نمایی خطر اسلام و ایجاد وحشت ناشی از بر باد رفتن آزادی‌های فردی در بین مردم این کشوراست. دو موضوع در کارزار انتخاباتی حزب آلترناتیو برای آلمان نقش مهمی ایفا می‌کنند: "اسلام" و "امنیت داخلی". امنیت داخلی در آلمان در حال محو شدن است و این یکی از پیامدهای مستقیم سیاست مرزهای باز است. این حزب مخالفت ایده «اتحادیه اروپا » است و مایل است که اعضای قدرتمند اتحادیه اروپا با تغییر رویکرد خود به سطح ملی پیشین بازگردند. از این‌رو حزب آلترناتیو برای آلمان مخالف یورو به عنوان واحد پولی مشترک اتحادیه اروپاست.این حزب خواستار بازگشت آلمان به "مارک" است.

شنبه ۲ مرداد ماه ۱۴۰۰- ۲۴ یولی ۲۰۲۱

اشپیگل "Spiegel"

 

منبع: 
اشپیگل "Spiegel"

افزودن نظر جدید