لوکوموتیورانان با اعتصاب خود، راه آهن آلمان را به تعطیلی کشاندند

امروز هزاران نفر از مسافران راه آهن سراسری آلمان، از مسافرت باز ماندند، و قطار های باربری نتوانستند محموله های خودشان را به مقصد برسانند. از دسامبر سال ۲۰۱۸، این اولین اعتصاب در شرکت "راه آهن سراسری آلمان است DB"+است. رئیس اتحادیه لوکوموتیورانان، در مورد تصمیم اتحادیه برای اعتصاب گفت: اتحادیه  قبلاً اعلام کرده بود در صورت عدم توافق اعتصاب خواهد کرد. پس از ماه ها مذاکره در باره درخواست اضافه حقوق، سرانجام در آغاز ماه ژوئن، این مذاکرات به شکست انجامید. به دلیل مشکلات ناشی از کرونا و سیل اخیر که برای شرکت راه آهن سراسری آلمان خسارات زیادی به جای گذاشت، ما درخواست افزایش دستمزد ها را به تاخیر انداختیم و آن را در دو مرحله پیشنهاد کردیم: ۱.۵ درصد در ۱ ژانویه۲۰۲۲ و ۱.۷ درصد در ۱ مارس ۲۰۲۳، و مدت قراد را هم تا پایان ماه  ژوئن سال ۲۰۲۴ اعلام کردیم. گرچه این میزان افزایش دستمزد، برای اعضاء اتحادیه کافی نیست.

از جمله موارد دیگرتقاضای ما، افزایش حدود ۳.۲ درصدی دستمزد همسان بخش دولتی، و دریافت پاداش قابل توجه در دوران کرونا در سال جاری است. مدت قرارداد جمعی باید ۲۸ ماه باشد. اما شرکت راه آهن سراسری آلمان به دلیل ضررهای میلیاردی در دوران همه گیری کرونا می خواهد مدت این قراداد را به ۴۰ ماه افزایش دهد. علاوه بر این، حذف مزایای بازنشستگی و ترخیص تعداد زیادی از کارکنان را عملیاتی کند. ضمنا هنوز از جزئیات جدول زمانبندی اضطراری، اطلاعتی در دست نیست. در آخرین اعتصاب اتحادیه لوکوموتیورانان آلمانGDL++ در شش سال پیش، یک برنامه اضطراری پیش بینی شده بود و به حدود یک سوم قطارها اجازه تردد داده شده بود.

مارتین سیلر، مدیر پرسنل شرکت راه آهن سراسری آلمان، اعتصاب را "کاملاً نامناسب و بیش از حد" توصیف کرد. آخیم استائو سخنگوی راه آهن از اتحادیه خواست تا به میز مذاکره بازگردد. استائو گفت: "در مورد افزایش دستمزد ما قبلاً به یکدیگر نزدیک شده بودیم." اختلاف بر سر مدت قرارداد جمعی را می توان در مذاکرات حل کرد". انجمن مسافران طرفدار راه آهن "Pro Bahn" هشدار داد که به مشتریان راه آهن باید اطلاعات قابل اعتمادی ارائه داد، هیچ چیز آزاردهنده تر از انتظار برای مسافران قطار در هنگام اعتصاب نیست". انجمن، از راه آهن و اتحادیه لوکوموتیورانان آلمان خواست تا در یک داوری منصفانه، راه حلی برای درگیری خود بیابند.

+- شرکت راه آهن سراسری آلمان DB +

++- اتحادیه لوکوموتیورانان آلمان"GDL"

چهار شنبه ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۰- ۱۱ آگوست ۲۰۲۱

 

منبع: 
منبع: کانال یک آلمان "ARD"
بخش: 

افزودن نظر جدید