حکم قطعی دادگاه عالی فدرال آلمان علیه "بِئاته چپه"

حکم دادگاه عالی فدرال آلمان علیه "بِئاته چپه"

کارلسروهه +- دادگاه فدرال آلمان، روز پنجشنبه گذشته ۱۹ آگوست ۲۰۲۱,حکم قطعی خود را علیه  بِئاته چپه"+ به عنوان همدست گروه تروریستی نئونازی "زیرزمینی ناسیونال سوسیالیستی" (NSU) + صادر و او را  به حبس ابد محکوم کرد. دادگاه فدرال آلمان درخواست تجدید نظر وکلای او را به طور کتبی رد کرد،، همانطور که دادگاه کارلسروهه روز پنجشنبه اعلام کرد. "کل زندان مادام العمر و شدت جرم تعیین شده قطعی است و تحت تاثیر هیچ امری تغییر نخواهد کرد. بِئاته چپه که ده سال است در زندان به سر می برد،، هیچ شانسی برای آزادی زودهنگام ندارد.احکام صادره علیه طرفداران گروه تروریستی نئونازی"زیرزمینی ناسیونال سوسیالیستی"،، رالف وولبن و هولگر ج  نیز قطعی است و تغییری در آن احکام به وجود نخواهد آمد.

 بِئاته چپه،، تقریباً ۱۴ سال همراه همفکرانش"Uwe Mundlos و Uwe Böhnhardt"،،فعالیت زیر زمینی داشت.این شبکه که گفته می شود از جنایات نازی ها در دوران هیتلر الهام می گرفت،، در فاصله سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۷،، هشت شهروند ترک تبار که از صاحبان مشاغل کوچک بودند و یک شهروند یونانی تبار و یک پلیس زن آلمانی را در شهرهای مختلف آلمان به قتل رساند.این شبکه همچنین به دخالت در بمب گذاری، ۱۵ فقره سرقت مسلحانه و آتش سوزی عمدی متهم است. در سال ۲۰۱۱ دو همکار او  پس از یک سرقت بانکی و فرار از دست نیروهای پلیس،، به دلیل ترس از دستگیری، خودکشی کردند. بِئاته چپه برای پاک کردن هر گونه رد پا و اسناد باقی مانده،، آپارتمان مشترک را به آتش کشید. بعد ها،، او طی یک فیلم، اعترافاتی را اظهار کرد و خود را به مقامات قضایی تسلیم نمود. از اتهامات این گروه تروریستی نئونازی"زیرزمینی ناسیونال سوسیالیستی"، با کشتار شهروندان خارجی تبار،،هراس افکنی در میان مهاجران و واداشتن آنها به ترک آلمان خوانده شده است.

محاکمه  قتل های NSU بیش از پنج سال به طول انجامید

محاکمه عاملان کشتارها و حملات توسط گروه تروریستی نئونازی NSU در ۱۱ ژوئیه ۲۰۱۸ پس از بیش از ۵ سال و بیش از ۴۰۰ روز مذاکره به پایان رسید. دادگاه عالی منطقه ای (OLG) مونیخ،، بِئاته چپه  تنها بازمانده این سه نفر را به عنوان همدست حبس ابد محکوم کرد و تاکید نمود: حتی اگر هیچ مدرکی مبنی بر حضور فیزیکی او صحنه های جنایت وجود نداشته باشد، همکاری او مسجل است و حکم او قانونی و قطعی است. "متهم دارای اختیار کافی برای این امر بود و همچنین علاقمند به جنایت بود". بنابراین بِئاته چپه در این جنایت همدست بود، اگرچه بیشتر در خانه می نشست. رالف وولبن به جرم کمک به قتل به ده سال زندان و هولگر ج. به اتهام حمایت از یک سازمان تروریستی به سه سال زندان محکوم شد. قضاوت کتبی از پایان آوریل ۲۰۲۰ در دسترس بوده و ۳۰۲۵ صفحه است.

دادگاه فدرال آلمان، بِئاته چپه  را بخشی جدایی ناپذیر از گروه تروریستی می داند. همچنهن،،او "تأثیر قابل توجهی در برنامه ریزی اعمال و همچنین تصمیم مشترک برای اقدام" داشت و همچنین اراده دو همدست خود را برای ارتکاب اقدامات بیشتر تقویت کرده بود. بِئاته چپه وعده داده بود که در صورت افشا شدن گروه ویدئوهای اعترافاتی ارسال کند و مخفیگاه آنها را برای از بین بردن شواهد آتش بزند،، که او این کار را کرد. این "مشارکت عینی قابل توجه" در قتل ها است. "بدون رفتاری که او قول داده بود،، اهداف اعمالی که بر اساس مفهوم وحدت دنبال می شد،، محقق نمی شد."

همچنین تاکید شده است که دادگاه فدرال آلمان به ساختار قانونی و شجاعانه دادستانی فدرال و دادگاه عالی منطقه مونیخ پایبند است، که بر اساس آن بِئاته چپه و همراهانش قتل را انجام داده اند، اگرچه او در هیچ صحنه جنایی حضور نداشت. دادگاه عالی فدرال آلمان تاکید کرده است: "متهم دارای اختیار کافی برای این امر و همچنین علاقمند به جنایت بود." بنابراین بِئاته چپه همدست و دخیل در این جنایت ها بود. 

+ - مرکز دادگاه فدرال آلمان (BGH)،، در کارلسروهه " Karlsruhe"است.

+-  بِئاته چپه" Beate Zschäpe،، بازمانده اصلی گروه تروریستی نئوفاشیست.

+- گروه تروریستی "نئونازی"زیرزمینی ناسیونال سوسیالیستی" (NSU).

 

شنبه ۳۰ مردادماه ۱۴۰۰- ۲۱ آگوست ۲۰۲۱

   

منبع: 
منبع:Berliner Zeitung

افزودن نظر جدید