خشونت پلیس در نیواورلئان ایالات متحده

خشونت و نژاد پرستی آشکار 

 در حومه نیواورلئان، یک مامور اداره کلانتری محلی با یک زن سیاه پوست بدرفتاری کرد. این نیروها به نژادپرستی شناخته شده هستند. با انتشار یک ویدیو که فقط ۱۴ ثانیه طول می کشد، این وحشیگری ها به نمایش آمد و تأثیر مهمی بر بینندگان آن گذاشت. این ویدیو، تصویر مردی تنومند را با لباس فرم پلیس نشان می دهد که بدن یک زن جوان را مانند یک تکه گوشت، به این طرف و آن طرف پرت می کند. او را مثل یک لاشه به دنبال خود می کشد و سپس او را به آسفالت می کوبد و زانوی خود را روی کمرش می اندازد و او را پرس می کند. این صحنه در اوایل بعد از ظهر۲۰ سپتامبر در پریش جفرسون در حومه جنوبی نیواورلئان رخ داد. قربانی یک زن سیاه پوست است. یک ماه بعد،شانتل آرنولد ۳۴ ساله هنوز از سردرد رنج می برد. مرد جنایتکار، یک مامور  سفیدپوست است. او لباس کارکنان کلانتری جفرسون پریش را به تن کرده بود. معلوم نیست چه کسی فیلمبرداری کرده است. شاهدان  صحنه، ترسیده و نگران جان قربانی بودند. صدای یک زن در فیلم شنیده می شود. او تقاضای کمک می کند و می گوید: "آیا کسی می تواند این را ضبط کند؟" بیش از ۷۵۰ کارمند دفتر کلانتری جفرسون در نژادپرستی خود در بین ساکنان سیاه پوست این شهر شهرت دارند. به گفته اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا (ACLU)، ۱۶ نفر در هشت سال گذشته پس از شلیک گلوله یا خشونت های دیگر توسط کلانترها جان خود را از دست داده اند. دوازده نفر از آنها سیاه پوست بودند.

قانون لغو شکایات علیه پلیس پس از یک سال 

 واقعیت است که کمتر از یک سوم جمعیت محلی این شهر سیاه پوست هستند، اما در حدود ۷۰ درصد از کل مرگ و میرها در میان جمعیت اقلیت سیاه پوستان اتفاق می افتد. تحقیقات رسانه های محلی و ProPublica نشان می دهد که بیشتر پرونده های شکایات در مورد خشونت و بدرفتاری پلیس از بین رفته یا حذف شده اند. بدتر از این،در لوئیزیانا، پرونده های نقض حقوق مدنی شهروندان، پس از یک سال، از دور خارج می شوند، به این مفهوم، ممنوع می شوند و پس از آن دیگر امکان طرح شکایت و دادرسی وجود ندارد.

قانون محدودیت ها پس از یک سال

تا کنون، شانتل آرنولد شکایت نکرده است. آن روز برای دومین بار مورد بدرفتاری قرار گرفت. او قبلا توسط سه پسر مورد حمله و ضرب و شتم قرار گرفته بود. او روی زمین دراز کشیده بود و سعی می کرد صورت خودش را در برابر ضربات چوب آن ها، حفظ نماید. پس از دخالت ناپدری ۷۱ اش، پسران او را رها کردند. به گفته نزدیکان او، این زن ریزه که تنها ۱.۴۲ متر قد دارد،در یک کانتینر"container "زندگی می کند و چشم چپ خود را در تصادف رانندگی سالها قبل از دست داده است،ا و قربانی همیشگی جوانان است. در ۲۰ سپتامبر، او در راه بازگشت به  محل سکونتش در کانتینر بود اتومبیل کلانتری در کنار او ایستاد و مأمور به او گفت که بایستد. او پاسخ داد که او به تازگی کتک خورده است و به خانه می رود. کلانتر موهای او را کشید و با تمام خشونت او را زخمی کرد. شانتل آرنولد برای درمان زخم هایش به بیمارستان رفت. معاون کلانتر سعی کرد خواهرش را متقاعد کند که شانتل آرنولد را به بیمارستان بیماران روانی بفرستد. گروه های حقوق مدنی در گذشته خواستار تجهیز کارکنان کلانتری به دوربین های بدن * شده بودند. این ویدئوها اغلب تنها شواهد علیه افسران خشن هستند. زیرا ویدیوهای مردم عادی که خشونت پلیس را مستند می کنند، لزوماً نمی توانند علیه کلانتر جفرسون پریش مورد استفاده قرار گیرند.

ادامه خشونت پلیس محلی

به عنوان مثال سال گذشته، زنی در یک پارکینگ از یک صحنه مشابه فیلم گرفت، که چگونه کارکنان کلانتری به یک زن جوان سیاه پوست دستبند می زنند و او را با صورت به زمین می کوبند. آن زن قربانی، Sojourner Gibbs نام داشت. او پس از خرید در سوپرمارکت از شوک دیابت، حالش بهم خورد و از اطرافیان خواست برای کمک به او، فوری با ۹۱۱ تماس بگیرند. اما وقتی آمبولانس رسید، مردان کلانتری با لباس متحدالشکل خود، جلوی آمبولانس آمده و مانند یک مظنون با او رفتار کردند.

علیرغم شکایت های سوجورنر گیبز و با وجود ویدئوی مستندسازی این حادثه در پارکینگ، هنوز تحقیقی انجام نشده است. پس از مشخص شدن ویدئوی جدید، آلانا اودومس رئیس اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا در لوئیزیانا، اکنون از مقامات قضایی فدرال درخواست کرده است تا تحقیقات خود را در مورد کلانتر جفرسون پریش آغاز کنند.

کلانتر جوزف لوپینتو رئیس آژانس، این بار تحقیقات داخلی را آغاز کرده است. هفته گذشته او همچنین اعلام کرد که
۸.۷ میلیون دلار "دوربین بدن" برای آژانس خود سفارش داده است. آنها قرار است در ماه دسامبر مورد استفاده قرار گیرند.

زیر نویس:

*- دوربین‌ بدن" Bodycam"،دوربین‌های ویدئویی هستند که توسط نیروهای پلیس استفاده می‌شوند و برای مستندسازی حادثه، اقدامات شهروندان و افسران پلیس استفاده می‌شوند. این دوربین ها با کمربند به ماموران متصل می شوند و  از سال ۲۰۰۵ قبل از آزمایش در دانمارک، توسط واحدهای پلیس فردی در بریتانیا استفاده می شد. بسیاری از ماموران پلیس آلمان هم اکنون از دوربین بدن استفاده می کنند. استفاده از این دوربین ها، مورد مناقشه نیز است، که موضوع تحقیقات و بحث های اجتماعی فعلی است، به ویژه در مورد مسائل مربوط به حفاظت از داده های فردی شهروندان.

پنجشنبه ۲۹ مهرماه ۱۴۰۰- ۲۱ اکتبر ۲۰۲۱

منبع:"Taz"

 

افزودن نظر جدید