فانتزی یک قتل

 در هر موسسه ای در ایالات متحده، اگر کارمندی یکی از همکارانش را از طریق ویدئو در حساب توییتر خود تهدید به قتل نماید، بدون اما و اگر واطلاع قبلی از کار اخراج می شود، اما در کنگره آمریکا، این قانون اخراج عملی نشده است. حزب جمهوری خواه به نماینده خود از آریزونا "پل گوسار"، اجازه داد تا با انتشار یک فیلم انیمیشنی که در آن، کمرخانم الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده چپ دموکرات را قطع کرده *۱ و جو بایدن رئیس جمهور آمریکا را با دو شمشیری که در دست دارد تهدید می کند و بعد راهش را می گیرد و ادامه می دهد. تنها پس از اینکه صدها هزار نفر این توییتر خشونت آمیز و تهدید کننده "پل گوسار" نماینده جمهوری خواه را دیده بودند، روز چهارشنبه، او فقط تحت فشار افکار عمومی،آن ویدیو را از حساب توییتر خود حذف نمود.

زمانی که "پل گوسار" روز دوشنبه ویدیوی ۹۰ ثانیه ای خود را بر اساس مانگای ژاپنی در حساب توییتر خصوصی و سیاسی خود منتشر کرد، به شکل ریاکارانه ای پرسید: "دراینجا طرفداران فیلم های کمیک پیدا می شوند؟" این فیلم میکس،درحالی که تصاویر پناهندگانی را که  به رودخانه مرزی" ریو گرانده" سرازیر می‌شوند نشان می دهد، کلماتی مانند "جنایت"، "مواد مخدر"، "قتل" و "باند"، همراه لکه‌های خون با چهره‌ هایی فانتزی که چهره نمایندگان کنگره را دارند، در زمینه  تصویر محومی شوند. "پل گوسار" خود ابرقهرمان این ویدیو است که پس از کشتن اوکاسیو کورتز،اسلحه خود را به سمت جو بایدن می‌چرخاند.

توییتر هشدار داد که این ویدئو قانون عدم خشونت را نقض کرده است. با این حال، این شرکت، این ویدئو را محو و یا غیر فعال  نکرد و اینگونه توجیه کرد که حذف آن با "منافع عمومی" مغایرت دارد. در حالی که بیشتر نمایندگان دموکرات خواستار تحقیقات اخلاقی در مورد "پل گوسار" و اخراج او از کنگره شدند، دفتر حزب جمهوری خواه گفت:این یک کتاب کمیک است. خیالتان راحت باشد! کوین مک کارتی رهبر جمهوری خواه مجلس نمایندگان و دیگر رهبران جمهوری خواه در مورد این حادثه چیزی نگفته اند.

خانم اوکاسیو کورتز که در چندین نوبت مورد حمله لفظی جمهوری خواهان قرار گرفته بود، از جمله زمانی که تد یوهو، نماینده مجلس فلوریدا او را در راه پله ای در کنگره "دختر عوضی" خطاب کرد، زمانی که ویدئو منتشر شد، در راه کنفرانس آب و هوا در گلاسکو بود. او در توییتر پاسخ داد: "یک همکار ترسناکی که با او کار می‌کنم و برای گروه‌های نئونازی پول جمع‌آوری می‌کند ویدیویی فانتزی را به اشتراک گذاشت که در آن مرا می‌کشد".

این وحشی گری، به نمایندگان جمهوری خواه نیز ضربه می زند

بعداً، نماینده پارلمان نیویورک که اجدادش اهل پورتوریکو بودند افزود:"برتری سفید برای افراد بسیار شکننده و مردان غمگینی مانند او است که تصورشان از خود بر این افسانه استوار است که آنها برتر به دنیا آمده اند! کوری بوش، نماینده دموکرات آفریقایی-آمریکایی، افزود که "نژادپرستان سفید" هر روز، مرزها را زیر پا می گذارند: "آنها می خواهند ببینند که تا کجا می توانند بدون عواقب پیش بروند."

حداقل یک تذکر مجلس اکنون "پل گسار" را تهدید می کند. ده تن از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان قطعنامه ای را در محکومیت رفتار وی اعلام کردند. در بیانیه‌ای که روز چهارشنبه تحت حمایت روسای مشترک سازمان زنان گروه دمکرات نوشته شد، پست توییتری او "از حد مجاز فراتر رفت". این یک "مورد واضح برای شکایت" است. همانطور که هجوم به ساختمان کنگره در ۶ ژانویه نشان داد، پیام های بد و مبتذل می تواند به خشونت واقعی دامن بزند.

"پل گوسار" یکی از گروهی متشکل از حداقل هفت نفر از حامیان ترامپ در مجلس نمایندگان است که گفته می شود در تدارک طوفان کنگره آمریکا در ۶ ژانویه شرکت داشته اند. این را چندین اعتصاب کننده کنگره در مصاحبه با مجله رولینگ استون متذکر شدند. مت گاتز، نمایندگان پارلمان اروپا از فلوریدا و لورن بوبرت از کلرادو، که همچنین به گروه حامیان ترامپ تعلق دارند، درباره انفجار فلزیاب های ورودی کنگره برای آوردن سلاح های خود به مجلس نمایندگان شوخی کرده اند.

این عمل وحشیانه، بر نمایندگان مجلس جمهوری خواه نیز تأثیر می گذارد. فرد آپتون از میشیگان این روزها این احساس را دارد. او یکی از ۱۳ جمهوری خواه مجلس نمایندگان است که هفته گذشته به لایحه زیرساخت دولت جو بایدن رای دادند. آپتون از زمانی که یکی از هم حزبی هایش، مارجوری تیلور گرین، نماینده مجلس جورجیا، شماره تلفن جمهوری خواهانی را که از "تصرف کمونیستی بایدن" حمایت می کردند، در رسانه های اجتماعی منتشر کرد، تهدید به مرگ شده است. در طول یک مصاحبه تلویزیونی، او یک مصاحبه را بازی کرد که در آن یک تماس گیرنده او را "خائن" و "یک لاشه گندیده" خطاب کرد و برای او و خانواده اش آرزوی مرگ نمود.


  زیرنویس:     
                                                                                                 

 
*- الکساندریا اوکاسیو کورتز"Alexandria Ocasio-Cortez "، زاده ۱۳ اکتبر ۱۹۸۹ در شهر نیویورک، که اغلب با حروف اول او AOC نامیده می‌شود، یک سیاستمدار آمریکایی از حزب دموکرات است. او از ژانویه ۲۰۱۹ عضو مجلس نمایندگان ایالات متحده برای منطقه چهاردهم کنگره نیویورک انتخاب شده است و در رهبری حزب در رتبه چهارم قرار دارد، او جوانترین نماینده مجلس بود. خانم اوکاسیو کورتز خود را یک سوسیالیست دموکراتیک توصیف می کند.

*۲- ریو گرانده Rio Grande "رودخانه مرزی بین ایالات متحده و مکزیک است. که به دو نام "رودخانه بزرگ"، و "رودخانه خشمگین شمال" نامیده می شود و منشاء هر دو نام رودخانه اسپانیولی است.

پنجشنبه ۲۰ آبان ماه ۱۴۰۰- ۱۱ نوامبر ۲۰۲۱

 

منبع: 
Taz

افزودن نظر جدید