حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا، پیروز شد

بر اساس اطلاعات رسمی، در انتخابات منطقه‌ای ونزوئلا، حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا *، حزب رئیس دولت چپ‌گرا، به موفقیت آشکاری دست یافت. نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا در کاخ ریاست جمهوری میرافلورس در مقابل نمایندگان رسانه ها حاضر شد و گفت "چاویسم و ​​بولیوارییسم قرن بیست و یکم، واقعیتی هستند و ما یک نیروی تعیین کننده در تاریخ مردم ونزوئلا هستیم". کمی قبل از نیمه شب، شورای ملی انتخابات "CNE"، اولین نتایج انتخابات منطقه ای روز یکشنبه را اعلام کرد. حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا "PSUV" پس از شمارش ۹۰.۲۰ درصد آرا برای انتخابات فرمانداری ها،توانست در ۲۰ ایالت از ۲۳ ایالت کشور و همچنین در کاراکاس پایتخت این کشور، به پیروزی آشکاری دست پیدا کند. اپوزیسیون دست راستی که برای اولین بار از سال ۲۰۱۵ در رای گیری شرکت کرده است نیز، سه فرمانداری را به دست آورد.

اما گفتنی است که علاوه برتاکید سیاستمداران ائتلاف حکومتی "قطب بزرگ میهنی" بر موفقیت های حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا "PSUV"، پیروزی طرفداران دولت چپگرای ونزوئلا در ایالت های مریدا و تاچیرا، دو سنگر سنتی و اصلی مخالفین راستگرا، مورد توجه مفسران رسانه ها قرار گرفت. چپ گرا ها توانستند در این انتخابات، این مناطق را از مخالفین دولت پس بگیرند. عملکرد نهایی ناامید کننده ائتلاف"MUD" مورد حمایت واشنگتن، عمدتاً به این دلیل است که اپوزیسیون جناح راست در بسیاری از مناطق و شهرها با لیست های مختلف شرکت کرده بودند و نامزدهای آن ها، علیه یکدیگر به مقابله پرداختند.

همانطور که پدرو کالزادیلا، رئیس شورای ملی انتخابات"CNE" نیز اواخر عصر یکشنبه اعلام کرد، ۴۱.۸ درصد از رای دهندگان ثبت نام شده در رای گیری شرکت کردند. در مقایسه با انتخابات پارلمانی در دسامبر ۲۰۲۰، این به معنای افزایش بیش از ده درصدی مشارکت مردمی است. این انتخابات توسط صدها ناظر بین المللی، از جمله مقامات سازمان ملل متحد و نیز برای اولین بار از سال ۲۰۰۶، نمایندگان اتحادیه اروپا همراه بود. آنها می خواهند گزارش اولیه خود را تا پایان روزسه شنبه، نسبت به رای گیری ارائه نمایند.

زیر نویس:

*- حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا logo.svg

*- نویسنده مقاله: فردریک شناترر، ماراکایبو - Frederic Schnatterer، Maracaibo

سه شنبه ۲ آذر ماه ۱۴۰۰- ۲۳ نوامبر ۲۰۲۱

 

 

منبع: 
روزنامه آلمانی" junge Welt"

افزودن نظر جدید