کاله ٢٧ کشته در دریا: بعد از شرمندگی و هیجانات، نیاز به مهمان نوازی

جدی‌ترین حادثه غرق شدن پناهجویان در کانال مانش در روز چهارشنبه۲۴ نوامبر، یادآوری شدت فوریت تغییر سیاست مهاجرتی به‌منظور منطبق بر پذیرائی و برادری، زمانی که دولت و راست‌ها  دست به قدرت نمائی زده و مهم‌تر از همه قاچاقچیان را محکوم می‌کنند.

هرگز این همه پناهنده که سعی کرده اند از فرانسه به انگلستان برسند، در یک روز جان خود را از دست  نداده اند. روز چهارشنبه، حداقل بیست و هفت نفر پس از سوار شدن بر یک قایق موقت (بادی) جان خود را در دریای آزاد، در نزدیکی کاله (پا  دو کاله) بین فرانسه و انگلیس از دست دادند. اکثر آنها مردان، زنان، و کودکان از کردهای عراق و ایران بودند. قبل از این غرق شدن، تلفات انسانی از ژانویه  امسال (۲۰۲۱) سه کشته و چهار مفقود در کانال مانش بود. اگر به تازگی به طور چشمگیری افزایش یافته است، متأسفانه جای تعجب نیست. بسیاری از انجمن ها از ماه ها قبل در مورد قریب الوقوع بودن فاجعه ای انسانی به این بزرگی هشدار داده بودند.

 "افزایش نظامی کردن مرزها"

 “سازمان سیماد” در واکنش به این موضوع گفت: «این مرگ‌ها دراماتیک‌ترین، جدی‌ترین و غیرقابل تحمل‌ترین پیامد سیاست عدم پذیرش (پناهندگان) سی‌ساله اخیر در مرز فرانسه و انگلیس است». اتوپیا 56 همچنین معتقد است که «این مرگ‌ها نتیجه سیاست‌های مرگبار مهاجرت است» و پیامدهای مستقیم «نظامی‌سازی فزاینده مرزها و مبارزه شدید با حضور افراد تبعیدی در مرز» است. تجمع این این تعداد از پناهجویان در سواحل (مرز) فرانسه به خاطر اخراج آنها از مکان های زندگی  آنها و مصادره وسایل شخصی آنها می باشد.

 - در کاله، انجمن های مدافع پناهندگان، آزار و اذیت تبعیدیان را محکوم می کنند.

 تا به امروز، از سال 1999، 336 نفر در مرزهای فرانسه و بریتانیا جان خود را از دست داده اند، از جمله 36 نفر در مجموع  تنها در سال 2021 و این بدون در نظر گرفتن هزاران کشته در دریای مدیترانه و در کوهستانها در این سال‌های آخر می باشد. همه اینها  بیش از هر زمان دیگر ی کافی است که بحث تبادل نظر در مورد نیاز به استقبال و‌ پذیرائی آبرومندانه از پناهجویان در سطح فرانسه، اروپا و بین المللی در مواجهه با عدم تعادل جهانی مرتبط به جنگ ها و نابرابری های اجتماعی و اقتصادی جدی باز شود. علل الخصوص خصوص چند ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری 2022 در فرانسه.

منبع: 
اومانیتە، جمعە، ٢٦ نوامبر

افزودن نظر جدید