آزادی علی رضا ولیان، برادرش محمد امین ولیان همچنان در بند

علی رضا ولیان دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه کاشان که روز شانزده آذر بازداشت شده، و از آن تاریخ تا کنون در بند امنیتی 209 زندان اوین در بند بود، بامداد دوشنبه گذشته با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

درحالی روز گذشته علیرضا ولیان از زندان آزاد شد که برادر کوچکترش محمد امین ولیان در پی شرکت در اعتراضات روز عاشورا بازداشت و در دادگاههای نمایشی به اتهام محاربه محاکمه شد.

محمد امین ولیان که در دادگاههای نمایشی هیچ یک از اتهاماتش را نپذیرفت، همچنان در بلاتکلیفی کامل در بند 2-الف زندان اوین که متعلق به اطلاعات سپاه می باشد، زندانی می باشد.

گفتنی است درحالیکه جلسه دادگاه وی بیش از سه هفته پیش برگزار شده، و دادستانی تهران اعلام کرده که احکام متهمان روز عاشورا صادر شده است، همچنان هیچ حکمی به امین ولیان، خانواده و حتی وکیل تسخیری اش ابلاغ نشده است. امری که بسیار سوال برانگیز است. و با توجه به انتشار برخی اخبار مبنی بر صدور حکم اعدام برای این فعال دانشجویی دانشگاه دامغان ، باعث نگرانی شدید خانواده وی شده است.

محمد امین ولیان دانشجو 20 ساله دانشگاه علوم پایه دامغان عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی این دانشگاه بوده، و در انتخابات ریاست جمهوری از اعضای ستاد مهندس موسوی در شهر دامغان بود. وی در دادگاه های نمایشی از داشتن وکیل انتخابی محروم بود، و حتی تاکنون و با گذشت چندین هفته، آقای علیزاده طباطبایی وکیل انتخابی خانواده اش برای وی امکان مطالعه پرونده و دیدار با موکلش را نداشته است، و در اقدامی کاملا غیرقانونی قاضی صلواتی تاکنون اعلام وکالت خانواده ولیان را نپذیرفته است.

افزودن نظر جدید