جولیان آسانژ را فورا آزاد کنید!

بر اساس گزارش رسانه ها، جولیان آسانژ، بنیانگذار ویکی لیکس، در پایان ماه اکتبر در زندان دچار سکته مغزی جزئی شد. به گزارش روزنامه بریتانیایی میل آن ساندی "Mail on Sunday"، نامزد او استلا موریس گفته است: دلیل استرس شدید او ناشی از عدم احساس امنیت و درگیری او در مبارزه با استرداد به ایالات متحده است. این مرد ۵۰ ساله دارای افتادگی پلک راست، مشکلات حافظه و علائم آسیب عصبی شده است.

از استلا موریس نقل شده است که نگران آن است که، این سکته کوچک از سکته بزرگ‌تری خبر داده باشد. او خود پیوند گزارش را در توییتر به اشتراک گذاشت. او باید همین حالا آزاد شود. به گفته این روزنامه، سکته مغزی در ۲۷ اکتبر رخ داده است، روزی که روند استرداد این شهروند استرالیایی در دادگاه تجدید نظر ادامه داشت.

دادگاه ممنوعیت استرداد را لغو کرد

آسانژ بیش از دو سال است که در زندان فوق امنیتی بلمارش "Belmarsh" لندن به سر می برد. دادگستری آمریکا در صدد استرداد وی است تا به اتهام جاسوسی محاکمه شود. او متهم به دزدی و انتشار مطالب محرمانه از عملیات نظامی آمریکا در عراق و افغانستان با افشاگر و همکار خود،چلسی منینگ است. در صورت انتقال جولیان آسانژ به ایالات متحده،او به  ۱۷۵ سال زندان، محکوم خواهد شد.

دادگاه استیناف لندن روز جمعه ممنوعیت استرداد به ایالات متحده را لغو کرد. آسانژ اکنون باید انتظار استرداد به ایالات متحده را داشته باشد. وکلای مدافع آسانژ اعلام کردند که به این تصمیم اعتراض خواهند کرد.

زیر نویس: مقاله های مرتبط را در لینک های زیر مطالعه نمایید:

۱-حکم جدید دادگاه بریتانیا علیه جولیان آسانژ بنیانگذار ویکی لیکسhttps://kar-online.com/node/17180"

 ۲- درباره برنامه های سیا برای انتقام از جولیان آسانژ، به لینک زیر مراجعه نمایید:

 https://kar-online.com/node/16928?fbclid=IwAR0R022Gbwyg699n2cmBpVs12LIIk...

 یکشنبه ۲۱ آذرماه ۱۴۰۰- ۱۲ دسامبر ۲۰۲۱

 

 

 

منبع: 
Spiegel

افزودن نظر جدید